Ukrayna

Ukrayna’da Avukat – Ukrayna’da Güvenilir Avukat!

Ukrayna Avukat konusu; özellikle Türkiye’den Ukrayna’ya gelenler için oldukça büyük önem taşıyor. Çünkü Ukrayna’yı henüz bilmeyen sevgili dostlarım, Ukrayna avukat konusunda yanılgılar yaşayabiliyor. Bu yanılgıların önüne geçmek adına hem kişisel tecrübelerim, hem de gördüğüm ve duyduklarımla birlikte sizlere mağduriyet yaşamayacağınız, Ukrayna’da avukat önerisinde bulunacak ve buradaki işlemlerden biraz bahsedeceğim. Keyifli okumalar.

Ukrayna da eğer bir işletme kurmayı düşünüyorsanız, oturum izni almak istiyorsanız her şeyden önce bir avukata ihtiyacınız var. Ukrayna’da hukuksal anlamda sistem açıkları çok fazla bu sebepten dolayı iyi bir avukatınız yok ise dolandırılma ihtimaliniz çok yüksek. Bu yüzden Ukrayna Avukat konusu kesinlikle ince eleyip, sık dokumanız gereken bir konu olarak kendini göstermektedir. 

Bu yazımda sizlere duyduklarımı ve bizzat şahit olduğum olayları anlatıyor olacağım. Ukrayna’da Avukat arayan ve çalışmaya başlayan birçok kişilerin dolandırıcıların kucağına düştüğünü gördüm. Ukrayna’da şirket kurup oturum alma vaadi ile Avukatlık hizmeti veren şirketler var paranızı kaptırdığınıza mı yanarsınız yoksa işlerinizin olmamasına. Özellikle dil bilmeyenler için Türkçe hizmet veren avukatlık firmaları ile çalışmalarında büyük fayda var. 

İlgili Makaleler

Ukrayna Avukat Nasıl Bulunur?

ukrayna avukat

  • Avukat olduğunu iddia eden kişinin mutlaka diplomasını talep edin. Bazı kişiler sadece Avukatlık bürosu açıyorlar fakat avukat değiller. Yanlarında Avukat çalıştırıyorlar.
  • Google da Ukrayna Avukat yazarak karşınıza çıkan her siteye güvenmeyin, mutlaka onları sorgulayın. 

Ukrayna’da Avukat Ne İşe Yarar?

  • Oturum almak için şirket kurmanız gerekiyorsa bir Avukat ile ancak bunu yapabilirsiniz. Çünkü şahış şirketi ile oturum alamazsınız. Ancak Limited şirketi olmalıdır. Limited şirketlerini Ukrayna kanunları gereğince sadece bir Avukat açabilir.
  • Adli  ya da devlet kurumlarında herhargi bir sorunla karşılaştığınızda Ukrayna da Avukata ihtiyaç duyarsınız.
  • İşletme kurduysanız ve özellikle ciddi yatırımlar yapıyorsanız evraklarda dolandırıcılık olmaması açısından mutlaka bir avukat ile bu işlemi yürümelisiniz. En çok yapılan hata ‘’ Benim tanıdığım Ukraynaca biliyor o sözleşmeye baktı, herşey yolunda dedi avukata boşuna para vermeye gerek yok !’’ düşüncesi kesinlikle çok yanlış. Sizin tanıdığınız bir avukat değil ve Ukrayna kanunlarını bilmiyor. Ayrıca Ukrayna da sıkça kanunlar değişmektedir
  • Boşanma, Nafaka, Temyiz davalarında mutlaka bir Avukata ihtiyacınız olacaktır.
  • Ukrayna’ya bir şey satarken ya da satın alırken Ukrayna’da Avukat ihtiyacınız olacaktır.

Benim Ukrayna’da boşanma durumum oldu ve çocuğum olduğu için nafaka davam söz konusuydu  bu sebepten dolayı Avukat ihtiyacım olmuştu. Bu aşamada öncesinde bir avukatlık bürosu ile tanıştım. Birşey sormak için bile gittiğimde 500 uah danışmanlık ücreti aldır. Denize düşen yılana sarılır misali o şirket ile işlemlerimi yaptım bir sürü para döktüm ve sonuç hüsran davayı kaybettim. Temyiz davası için avukat arayışına girdim, bir tanıdık vasıtası ile  Uvito https://www.uvito.ua/tr/home_tr/ şirketi Evren bey ile tanışma fırsatım oldu. Kendileri hiçbir sorduğum soru için benden ücret almadılar. Alanında uzman Avukatlar tüm davamı ele aldılar. Onlar sayesinde tüm haklarımı geri kazandım.

Evet dostlar bu yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım sizler için faydalı olacaktır. Unutmayın ki Ukrayna’da Avukat burada ki yaşam kaliteniz için çok önemli. Ukrayna’da avukat seçerken çok dikkatli olun. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu