Ukrayna

Ukrayna’da Balık Tutulacak Yerler

Ülkemizde en sevilen aktivitelerden bir tanesi her zaman balık tutmak olarak dikkatleri çekiyor. Tabi ki ülkemizden Ukrayna sınırlarına gitme düşüncesinde olan birçok kişinin en çok araştırdıkları konulardan bir tanesi de Ukrayna’da balık tutulacak yerler nerede ve nasıl gidilir gibi konular oluyor. Böylesi güzel bir etkinlikten kimse mahrum kalmasın diye ben de Ukrayna sınırlarında nerelerde balık tutulur ve buralara nasıl gidilir diye merak edilen her şeyi eksiksiz bir şekilde araştırdım ve sizler için bu yazıyı hazırlamak istedim.

Ukrayna sınırlarında balık tutulacak yerleri merak ediyorsanız ve var mı diye düşünüyorsanız bu noktada asla korkmanıza gerek olmadığını söyleyerek başlamak isterim. Çünkü Ukrayna suları da balık tutma konusunda gerçekten tüm olanakları sunuyor. Bu yüzden sizler de dilediğiniz an Ukrayna’da yer alırken kendiniz için balık tutabilecek alanlar bulabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Ukrayna’da Nereden Balık Tutulur?

Ukrayna’da nereden balık tutulur diye merak ediyorsanız Kiev kentinde sizler için en gözdeleri olan bir çok mekan dikkatleri çekecek. Şehrin gürültüsünden dilediğiniz an kurtulabilecek ve farklı etkinliklerde yer alarak balık tutarak adeta iyi bir kafa dinleme etkinliği yapabileceksiniz. İrili ufaklı birçok göl olduğu için kendi dilediğiniz gibi bir adres bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Naberejna – Ribalskaya caddesi

Yeni sahil yolu olarak bilinen ve balıkçıların en çok tercih ettikleri alanlardır. Kıyıya en yakın olan yerlere balıklar sert bir şekilde düşmesinden ötürü tatlı su gevreğinden, turna, kefal ya da yayın balığını buralarda bulabilirsiniz.

Desenka

Balıkların bolluğu ile bilinen bu alanda akıntı neredeyse hiç yoktur. Derin suların içerisinde tatlı su levreklerinden tatlı su kefaline kadar birçok balık türü bulunabilir.

Elmas gölü olarak bilinen Almaznoe ozera

Adından da zaten direk anlaşılabilecek olduğu gibi oldukça berrak ve zengin bir gölü olmasından dolayı Karadeniz balıklarından kızılkanat balığına kadar birçok tür burada bulunabilecek. Bazı noktalarda tam 35 metreye kadar derinlikleri olmasından ötürü dikkatli bir şekilde davranmak gerekir.

Metro köprü yakınları

Dnyeper metro istasyonundan inen herkes nehrin iki tarafına da istedikleri gibi olta atabileceklerdir. Balıkçıların en çok tercih ettikleri alanlardan bir tanesidir. Bu alana giden birisinin adeta boş dönmesine ufak bir ihtimal dahi yoktur. Fakat burada biraz sabırlı olmak gerekir. Balıkları biraz nazlı olduğu için yavaş gelir ama geldiği zaman da tam gelir.

Kievribhoz

Ücretli balık avlarının yapıldığı bir alandır. Sabahları 04:00 saatlerinde açılan akşam 20:00 sularına kadar avlanma fırsatları sunuluyor. Avlanmak isteyen kişilerin 250 UAH ödeme yapması gerekir. Bir yandan da 200 ila 400 UAH arasındaki fiyatlar ile kapalı alanları kiralama fırsatları da sunuyor. İsteyenler için hem ücretli hem de ücretsiz balık avlama fırsatları sunulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu