Ukrayna

Ukrayna Şirket Kurma Maliyeti

Ukrayna sınırlarında şirket kurma maliyeti ne kadardır son zamanlarda en çok araştırılan konulardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Tabi ki bu noktada iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Ben de bu konuda ne kadar çok araştırma olduğunu fark ettiğim için en detaylarına kadar bir araştırma yaptım ve sizler ile paylaşmak istedim.

Ukrayna şirket kurma maliyeti ne kadardır kısmında ilk dikkat etmeniz gereken şeyin kurulacak olan şirketin hangi alanda olduğu, hangi belgelerin isteniyor olduğu, süreç içerisinde vekaleten takip etme olacak mı olmayacak mı gibi tüm somut olaylar bütününe göre değişiklik gösterir. Bir yandan da şirket kurulumunun ardından gerekli prosedürler yer alıyor. Örnek verecek olursak oturma izni alabilmek için D tipi vize alınması ve bunlar için ek olarak ödenecek olan ücretler gibi süreçlerdir. Eğer bu sınırlarında şirket kurarak oturma izni almayı düşünüyorsanız ek olarak şirket kurma + çalışma izni almak + oturma izni almak gibi üç farklı sürecin söz konusu olacağını bilmeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Genel olarak meydana gelecek olan tüm giderlerin kırtasiye adımlarından noter ve tercüme giderlerine kadar her şeyin söz konusu olacağını bilmeniz gerekir. Tabi ki şirket için gerekli olan sermaye de en temelinde yer alacaktır.

Ukrayna Şirket Kurma Maliyeti Ne Kadar?

Ukrayna şirket kurma maliyeti ne kadar diye merak ediyorsanız birçok şeyin ön plana çıkacağını unutmamanız gerekir. Çünkü bu alanda şirket kurma için kırtasiyeden notere, ana sermayeden tercümeye ve avukat eşliğinde işlemler takip edilecekse vekaletnameye kadar birçok ücret söz konusu olacaktır. Avukat ücretleri de somut olayların özellik ile baro tarafından belirlenmiş olan tarife çerçevesinde müvekkil ile vekil aralarında serbest olarak belirlenecek olduğunu bilmelisiniz.

Somut olayların özelliklerine göre miktarlarda artma ya da azalma gibi etkilerin olacağını da bilmeniz gerekir. Ukrayna sınırlarında şirket kurma maliyeti olarak incelemeler yapılacak olduğu zaman net bilgi sahibi olabilmek adına bu alanda uzman olan avukatlar ile görüşebilirsiniz. Somut olayların değerlendirilme durumlarına göre ücretlerde net olarak belirlemeler meydana gelecektir. Fakat yine de aşağı yukarı olan rakamlar ile konuşacak olursam da 2400 dolar civarı olabileceğini söyleyebiliriz.

Ukrayna şirket kurulması maliyeti konusunda şirketin kuruluş aşamaları, oturma için alınan izin, çalışmak için alınan izin ile beraber avukatlık süreçleri de dahil edilerek bu fiyatlara kadar gelebilir. Fakat bu süreçlerde dikkat edilmesi gereken adımlardan bir tanesi de son yıllarda meydana gelen ekonomik yapıdan ötürü hem kurulum hem de avukat ücretleri kura bağlı bir şekilde değişmesinden dolayı fiyatlar artış gösterebilecektir. Bu yüzden de rakamları net olarak öğrenebilmek için şirketlerin kurulacak olduğu zamanlarda bu konu hakkında net bilgi sahibi olan avukat ile değerlendirme gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu