Ukrayna

Ukrayna’da Bir Bira Kaç Para?

Ukrayna’da bir bira kaç para diye mi merak ediyorsunuz? Hem en çok tüketilen hem piyasadaki en ucuz içki olması hem de birçok kişiye hitap etmesinden dolayı en çok tüketilen içki biradır. Bu yüzden Ukrayna sınırlarına gidecek ve içki kültürüne düşkün olan kişilerin son zamanlarda en merak ettikleri konulardan bir tanesi Ukrayna sınırlarında bir biranın fiyatının ne kadar olduğu yönünde. Ben de bu yüzden bir bira fiyatı Ukrayna sınırlarında ne kadar diye tüm araştırmalarımı yaparak böyle bir yazı hazırladım.

İlk olarak Ukrayna’da bir bira kaç para konusuna geçmeden önce içecek olduğunuz alana bağlı olarak değişiklik göstereceğini bilmeniz gerekir. Çünkü direk büfelerden alarak evlerinizde içtiğiniz zaman sadece belirlenen fiyatı vereceksiniz. Fakat Ukrayna genelinde gece hayatına çok önem verilmesinden dolayı bazen gece kulüplerinden restoranlara kadar birçok alanda tercih edebilirsiniz. Tabi ki bu noktada bira fiyatlarının üzerine bir de restoranlar ya da gece kulüplerinin fiyatları eklenecek olmasından dolayı daha değişiklik gösterecektir.

İlgili Makaleler

Ukrayna Bira Fiyatları

Ukrayna bira fiyatları konusunda içilecek olan alana ve içilecek olan boyutlar ile türüne göre değişiklik gösterecektir. Ukrayna kendisine has olarak özel bir şekilde ürettiği alkol oranı yüksek bira fiyatları şu an ortalama olarak 20 TL fiyatlar ile satışa sunuluyor. Bu fiyatlandırma sadece büfelerde geçerli olacaktır. Fakat Ukrayna zaten alkol konusunda en uygun fiyatları sunan bir ülkedir. Bu yüzden gece mekanlarında içilecek olsa bile çok fazla ücret ödenmeyecektir.

Hatta bir örnekle anlatılacak olursa Ukrayna restoranlarında yemeklerin yanında içilecek olan kutu içecekler ortalama olarak 8 ila 10 TL’ye satılırken biralar ona oran ile daha uygun fiyatlar ile sunulacaktır. Ortalama olarak 6 ila 8 TL arasında fiyatlar ile normal biraları restoranlarda içmek mümkün olacaktır. Tüm içki konusunda ülke genelinde fiyatların birçok ülkeye oranla düşük olması bu alanda da farklılık göstermesine yardımcı olacaktır.

Restoran ya da gece mekanlarına bira içmek için giden kişi doyasıya içki içerken bir yandan yanlarında verilen çerezlerden patates kızartması ya da garnitür gibi alternatiflere sadece 60 TL civarı bir ücret ödemesi yapacaktır. Bunun ana nedeni gerçekten ülke genelinde alkol fiyatlarının çok uygun fiyatlar ile sunuluyor olmasından ötürüdür. Hele bir de özel bira tercih eden kişiler ülkemizde 40 50 TL civarında fiyatlar ile alabileceklerini Ukrayna sınırlarında sadece 20 TL gibi düşük fiyatlara alabileceklerdir. Zaten genel bir bakılacak olduğu zaman Ukrayna sınırlarından misafirleri gelecek kim varsa ya da gezmek için kim gidecekse dönüşte genel olarak gümrükten geçirmeleri için izin verilen miktarda içki getirdikleri gözleniyor. Bu yüzden bira fiyatlarına çok düşük fiyatlar ile sahip olunabileceğini bilmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu