Ukrayna

Ukrayna’da Döner Dükkanı Nasıl Açılır?

Ukrayna’da döner dükkanı nasıl açılır her zaman en merak edilen konuların başında gelmektedir. Sizler de bilirsiniz ki Ukrayna gastronomi alanlarında gerçekten de kendisini en iyi geliştiren ülkelerden bir tanesidir. Yeme ve içme kültürüne ciddi anlamda önem verilmesinden ötürü ülkemizden giden herkes burada el lezzetine güvenerek kesin olarak döner dükkanı gibi yemek yeri açmayı tercih eder. Ben de bu yüzden konu hakkında merak edilen tüm detayları araştırarak sizlere iyi bir yol gösterici olabilmesi için en detayları ile anlatmak istedim.

Ukrayna sınırlarında iş kurmak artık eski zamanlara göre daha kolay olduğunu söylemek ile başlamak isterim. Çünkü gelişen bir yapısının olması, ülkemiz ile birçok alışveriş içerisinde yer alması burada güzel iş imkanları elde etmeye yardımcı oluyor. Eskiden döner dükkan açmak isteseniz illa Ukrayna yerlilerinden birisi ile ortak olma şartı aranırken hissenin de en az yüzde 51 kısmının onlarda olması istenirdi. Fakat bu durumun ortadan kaldırılmış olduğunu söyleyerek diğer tüm detayları sizlere anlatmak isterim.

İlgili Makaleler

Ukrayna’da Döner Dükkanı Açarken Bilinmesi Gerekenler

Ukrayna sınırlarında döner dükkanı açmaya karar verdiyseniz bu süreçlerde belirli prosedürlerin sizleri yoracağını bilmenizde fayda olacaktır. Bu noktada yapmanız gereken her şeyi adım adım hazırladım.

  1. İlk adım tabi ki de Ukrayna’ya gelmek ile başlamanız olacaktır.
  2. Ardından kurmak istenilen döner dükkanlarının amaçları, yapısı, finans tablosu, ismi ve adresinin yer aldığı vergi kimlik konu kullanmanız gerekiyor. Bu kodu ama ile başlayabileceksiniz.
  3. Gerekli evraklar ile beraber bilgiler ayarlanmasının ardından noter ile gerekli olan resmi kurumlarda evraklarını sunarak, açmak istediğiniz dükkanın resmi olarak kaydını yaptırabilir ve hayallerin ilk adımını atmış olarak başlayabilirsiniz.
  4. Ardından çalışma izni almanız gerekir. Aksi halde burada öyle rahat bir şekilde gezmenize izin verilmeyecektir. Aslında yanınızda bir ortak olmasının her işi kolaylaştıracak olduğunu bilmenizde fayda var. Fakat sırf her şey çok kolay olsun diye tanımadığınız ya da güvenmediğiniz birisini yanınıza alarak finans konularında sorun yaşamaktan uzak kalmanız gerekir.
  5. Döner dükkanı açımı sırasında ayırmış olduğunuz sermayeleri Ukrayna bankalarına yatırmanız gerekir.
  6. Buralarda çalışma ve dükkan açabilme için Ukrayna içerisinde oturma izni olan bir kişinin sizlere çalışabilmeniz için davet göndermesi gerektiği detayını da unutmayın.
  7. Çalışma izni alabilmek için sizlerin eğitim geçmişlerinizden kimlik bilgilerinize varana kadar her şeyin tercüme ettirilmiş olması gerekir.
  8. Sağlık sigortası ile beraber adli sicil kayıtları da başvuru için hazırlanan belgeler içerisinde kesinlik ile yer almalıdır.

Bu adımlar ile çalışma izni almayı başardığınız an çok kısa sürede hayalinizde olan döner dükkanı açmak için adımları tamamlayabilecek ve 5 yıl burada çalıştıktan sonra oturma izni almak için başvuru yapabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu