Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna’da Ehliyet Fiyatları 2021

Ukrayna’da Ehliyet Fiyatları 2021 ne kadar diye merak ediyor olabilirsiniz. Buralara daha yeni gidebilecek, iş, eğitim ya da farklı durumlardan dolayı temelli yerleşme düşüncesinde olabilirsiniz ve ulaşımın kolaylığı için ehliyet almak da istiyor olabilirsiniz. Ben de bu konu için gerekli araştırmalarımı yaptım ve araştırmalarım sonucunda elde ettiğim bilgileri sizler ile paylaşmak istedim.

Ukrayna ehliyet konusunda ülkemizden farklı prosedürler uyguladığını söyleyerek başlamak isterim. Taşıma noktasında A sınıf ehliyetler 16 yaşından itibaren verilmeye başlanır ve geri kalan tüm kategorilere başvuru yapabilirsiniz. 18 yaşındayken de B1, B, C1 ve C ehliyetleri için haklar veriliyor.

İlgili Makaleler

Toplu taşıma noktasında olan otobüsler, tramvaylar, troleybüsler ise sadece 21 yaşından sonra verildiğini bilmek gerekir. Ülke sınırlarında ehliyet alma kararı verdiğiniz anda ilk yapmanız gereken şeyin sürücü okulu seçmek olduğunu bilmeniz gerekir. Ukrayna pazarında bulunan birçok sürüş okulu da aynı fiyatlar ile segmentlerde faaliyetlerine devam eder. Bu yüzden de geri bildirim, araba filosu, eğitim seviyeleri ve kurumların konumlarını iyi bir şekilde seçmeniz gerekir.

Ukrayna Ehliyeti Almak

Ukrayna ehliyeti almak için ilk adım öğrenim süreci olacaktır. Sürücü için verilen belgeler MREO kapsamındaki sınavları başarılı bir şekilde geçmenizin ardından verilecektir. Orada bir ehliyet değişimleri de geçerli olacaktır. Genel olarak sürüş okullarında araba sürmeyi başarmak birkaç ay boyunca devam edebilir. Her adımın kurumsal olarak devam edeceğini, kuralların kodu ile ilgili çalışmalar ile başlayacaksınız. Sürücü okulları içerisinde gruplar genel olarak sabah ya da akşam olmak üzere ikiye ayrılır. Bir yandan da sadece hafta sonu okumak isteyenler için de farklı sınıflar yer alır.

Temel teorinin hemen adından bir sürüş adımı seçmek gerekir. Genel olarak Ukrayna’da Ehliyet Fiyatları 2021 saatlerin miktarına ve araçların sınıflarına göre değişiklik göstereceğini bilmenizde fayda olacaktır. Eğitim sırasında sizler için doğruları nasıl alabilecek olduğunuzu ve sınavlara nasıl hazırlanmanız gerektiğini öğreteceklerdir.

Ukrayna’da Ehliyet Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Ukrayna’da Ehliyet Fiyatları 2021 ne kadar diye merak ediyorsanız bu durum teori ve pratiğe bağlı bir şekilde değişiklik gösterecektir. Ortalama olarak bir maliyet hesabı yapılacağı zaman sürüş derslerindeki sayılar, otomobil seviyeleri ve sürücü okullarının ne kadar saygın olmasına bağlı bir şekilde 800 ila 1000 dolar arasında değişiklik göstermektedir.

Tıbbi muayene olmadan haklarınızın asla sizlere verilmeyeceğini de unutmamalısınız. Sürücü okullarında istenen bir sağlık raporu ile beraber kan gruplarını belirtmiş olan belge ile getirilmesi istenecektir. Genel olarak tıbbi muayeneler sürüş okullarında sizler için yapılacaktır.

Her sürücü okulunun kendi öğrencileri için hak ettikleri sertifikalarını vermeden ana sınava giriş hakları verilmesi söz konusu olmayacaktır. Burada ehliyet alma düşüncesinde olduğunuz zamanlarda her iki sınavdan da başarılı olmanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu