Ukrayna

Ukrayna’da Maske Zorunlu Mu? Ukrayna’da Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

Ülkemizde 1 Temmuz 2021 tarihi itibari ile maske haricinde tüm yasaklar kaldırıldı. Birçok sınır için de turistlerin gelmesi için kapılar açıldı. Bu yüzden ülkemizden Ukrayna’ya gitmek isteyen herkes koronavirüs salgın süreçlerinde alınan kararları araştırmaya başladılar.

Dikkatimi çeken konulardan biri Ukrayna sınırlarında maske takmak zorunlu mu ve sokağa çıkma yasağı var mı konular üzerine oldu. Ben de eğer sizler de gitmeyi düşünüyorsanız her şeyi tam detayları ile bilerek gidebilin diye merak ettiğiniz her şeyi araştırdım ve bu yazıyı hazırladım. Bu sayede sizler de aklınızda bir şey kalmadan hareket edebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Ukrayna sınırlarında şu an korona virüs salgın süreçlerinden ötürü sokağa çıkma yasakları kaldırıldı. Her ne kadar salgın hala küresel bir şekilde etkisini tüm dünya üzerinde gösteriyor olsa bile alınan tedbirler ile beraber aşılama süreci birçok ülkenin rahat nefes almasına yardımcı oldu.

İncelediğimiz zaman bu konu hakkında en öne çıkan ülkelerden bir tanesi de Ukrayna oluyor. Sokağa çıkma yasaklarından ülkelerini başka ülkelere ilk açan ülkelerden bir tanesi olarak geliyor. Bu yüzden eğer sizler de Ukrayna sınırlarına her ne amaçla gitme düşüncesine girerseniz girin sokağa çıkma yasağı bu ara olmayacak.

Ukrayna maske takma zorunlu olmaya devam ediyor fakat Türkiye’de olduğu gibi değil. Sadece otobüs gibi ulaşım araçlarında ve kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu var. Yani sokakta yürürken maske takmayabilirsiniz. Her ne kadar koronavirüs salgın süreçlerinde alınan birçok yasak kaldırılmış olsa bile belirli tedbirler hala hız kesmeden devam ediyor.

Ukrayna’da Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

Ukrayna sınırlarına gidecekseniz bu anlarda herkesin kapalı alanlarda maske takma konusunda zorunlu olduğunu bilmenizde fayda var. Şu an tüm dünya üzerinde koronavirüs salgın süreci ile hala hız kesmeden mücadele etmeye devam ediyoruz. Tam anlamı ile kurtulana kadar da hayatımızın üç kuralı değişmeyecek gibi duruyor. Maske, mesafe ve temizlik anlayışı ile hareket etmek zorundayız. Hem kişisel olarak korunmak hem de ülkeleri korumak için bu anlarda belirli kurallar hız kesmeden devam ediyor. Bu yüzden de belirli adımlar için hepimizin kurallara göre hareket etmemiz gerekiyor.

Ukrayna da hiçbir zaman sokağa çıkma yasağı olmadı. Sadece geçmiş zamanlarda mekanlar kapatıldı; vaka sayılarının düşmesiyle birlikte tüm yasaklar yeniden kaldırıldı. Şimdilerde kumarhaneler ve gece clubleri bile açık. Hatta şöyle ki normal zamanlarda ülkemizden Ukrayna sınırlarına gitmek isteyen kişiler için test uygulanıyordu fakat 2020 yılının son ayları içerisinde bu durum da kaldırıldı ve rahatlıklar sunulmaya başladı. Sokağa çıkma konusunda Ukrayna içerisinde en ufak bir yasak olmuyor. Bu yüzdende gezmek ya da farklı bir amaç ile gitme düşüncesinde olursanız aklınızda soru işareti olmasına gerek yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu