Ukrayna

Ukrayna’nın Doğal Güzellikleri Nelerdir?

Ukrayna’nın doğal güzellikleri nelerdir diye düşünüyorsanız sizler de şu an en doğru adrestesiniz. Çünkü ben sizler için buralara ait doğal güzelliklerin nereler olduğunu, gezilip görülmesi gereken ne gibi adresler varsa hepsini araştırdım. Hazırladığım yazı ile de dilediğiniz an her alanı görmek için kendinize iyi bir plan çizebileceksiniz.

Ukrayna coğrafi konum olarak her alanı ile mest etmeyi başaran adreslerden bir tanesi olduğunu unutmamak gerekir. Aşk tünellerinden göllere, kanyonlardan kayalıklara kadar her alanı ile dikkatleri çeker. Her ne kadar bu konu hakkında insanlar pek bir şey bulamasa bile ben yine de en az bilinen ama giden herkesi kendisine hayran bırakmayı başaran tüm güzellikleri araştırdım.

İlgili Makaleler

Ukrayna’nın En Az Bilinen Doğal Güzellikleri

Ukrayna’nın en az bilinen doğal güzellikleri incelenirken bu kadar saklı olan birçok alan ön plana çıkacak. Gerçekten de sizler de buralara geldiyseniz her yeri en detayları ile gezmeyi ihmal etmemelisiniz. Parklarından kanyonlarına tünellerinden kayalıklarına kadar tüm insanların kendi zevklerine uygun adresleri bulmasına yardım edecek. O halde sizler de ne gibi bir yere gitmek istiyorsanız ilk olarak ona karar vererek Ukrayna’nın en az bilinen doğal güzellikleri arasında karar vermeyi tercih edin.

Pobujye Parkı

Denize yakın olsa bile sular altında olmayan nadir kara parçalarından bir tanesi olduğu bilinir.

Dnyester Kanyonu

Ülkedeki en büyük ikinci nehir olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Adeta göz kamaştırmayı başaran kanyonların eşsiz güzelliği ile buralarda yer alan herkesin kendisini cennette hissetmesini sağlıyor.

Sinevir Gölü

Karpatlar sınırlarında olan göl, en temiz göl olarak bilinir. etrafında bulunan çam ağaçları ile beraber etkileyici olan manzarası ile herkesin dikkatlerini çekmek  konusunda adeta bir numaradır.

Svityaz Gölü

Volın bölgesinde bulunan göl hem en büyük hem de en derin göldür. Üç metreden daha derinliklerini çıplak gözle dahi görebilecek kadar berrak bir yapısı olduğunu unutmamak gerek.

Aşk Tüneli

Ukrayna sınırlarında en romantik yeri mi arıyorsunuz? O zaman size en önerilecek adres diyebilirim. Rovno bölgesinde, Kvelan ve Orjev köyleri arasında bulunan demir yolu üzerindeki ağaçlar ve bitkilerin oluşturduğu tünel olarak dikkatleri çekiyor.

Hortitsa

Dnyepr nehrinin üstündeki en büyük adadır. Ülkeye ait yedi harikadan bir tanesi olduğu bilinir. Zaporojye bölgesindeki ada geçmişine bakılacak olduğu zaman kazaklara ev sahipliği yapmış olduğu gözümüze çarpıyor.

Uritsk Kayalıkları

Karpatlarda olan antik Tustan kentinde yer aldığı biliniyor. Şu an devlet koruması altında olan doğal güzelliklerden bir tanesidir. Uritsk kayalıkları günümüze bakılacak olduğu zaman turistler ile arkeologların tamamını kendisine çektiğini söylemek isterim. Antik olan çağlarda kayalara yapılan resimler ile sizler de mest olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu