Ukrayna

Ukrayna’da Elektrik, Su Ve Doğalgaz Ne Kadar?

Hayat şartları, iş yaşamı, evlilik gibi birçok durumdan ötürü hayatını artık Ukrayna sınırlarında idame ettirmesi gereken kişilerin akıllarında birçok soru yer alır. Bu noktada insan hayatının hem en olmazsa olmazı hem de aylık gelirlerinin büyük bir kısmının ayrılmak zorunda kalındığı Ukrayna’da elektrik, su ve doğalgaz fiyatları ne kadar sorusu ön plana çıkıyor. Son zamanlarda yaptığım araştırmalar sonucunda en çok araştırılan konulardan bir tanesinin Ukrayna’da elektrik, su ve doğalgaz fiyatları ne kadar olduğunu gördüğüm için detayları ile araştırma yaptım ve böyle bir yazı hazırlamak istedim.

Ukrayna’da elektrik, su ve doğalgaz fiyatları ne kadar sorusuna genel bir bakılacak olduğu zaman Avrupa ortalamasına göre biraz yüksek olduğu söylenebilir. Özellik ile elektrik yapılan araştırmalara bakılacak olduğu zaman Avrupa ortalamasının yüzde 37,9 oranla daha yüksekte olduğu biliniyor. Bu yüzden Ukrayna genel olarak elektrik faturasının en yüksek olduğu ülkelerden bir tanesi olarak ön plana çıktığını unutmamak gerekir.

İlgili Makaleler

Ukrayna’da Doğalgaz Ne Kadar?

Özellik ile kış aylarında ısınmanın en temelini oluşturan doğalgaz fiyatları Ukrayna halkının biraz zorlu süreçlerden geçmesine neden oluyor. Her yılbaşında yapılan zam oranları ile beraber ekonomik anlamda zorluk çeken ve orta halli ailelerin ısınma konusunda zorluk çekmesine neden olduğu biliniyor. Ukrayna doğalgaz fiyatlandırmasını bölgesel olarak metreküp başına 7 ila 10 grivna arasında sağlıyor. Bu durum bölgesel olarak farklılık göstermesi ile beraber insanların zorluk çekmesine neden oluyor. Bu yüzden de halkın hükümet kanadından Ukrayna genelinde doğalgaz fiyatlarının 6,99 grivnaya çekmesi talep edildi. Fakat bu konu ile ilgili hala net bir işlem yapılmamasından dolayı metreküp başına 7 ila 10 grivna arasında ücretlendirmeler devam ediyor.

Ukrayna’da Su Fiyatları Ne Kadar?

Ukrayna’da su fiyatları ne kadar sorusu en merak edilenlerin başında geliyor. Avrupa ülkelerine oran ile su fiyatları da Ukrayna’da daha fazla olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bu yüzden Ukrayna doğalgaz, su ve elektrik fiyatları normale oranla biraz daha yüksek olduğu biliniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu