Ukrayna

Ukrayna’da Giyim ve Tekstil Fiyatları Ne Kadar?

Kadın – erkek herkesin giyimine dikkat ettiği son yıllarda giyim ve tekstil fiyatları da merak konusu oluyor. Yakın zamanda Ukrayna’ya gelecek olanlardan ise şu sıralar çokça duyduğum bir soru var: Ukrayna’da giyim ve tekstil fiyatları ne kadar? Ukrayna’ya gelecek olanlar; alışverişini de Ukrayna’da yapmak istiyor ama bilinmesi gereken birkaç nokta var…

Ukrayna, sanayisi gelişmeyen ülkelerden olduğu için giyim ürünlerinin çoğu yurt dışından gelmektedir. Yurt dışından ürün gelmesi de bilindiği üzere fiyatlara doğrudan yansır. Polonya, Beyaz Rusya, Hollanda ise en çok giyim ve tekstil ürünlerinin satın alındığı ülkelerin başında geliyor. Peki, Ukrayna’da giyim ve tekstil fiyatları ne kadar?

İlgili Makaleler

Ukrayna’da Giyim ve Tekstil Fiyatları Ne Kadar? Ukrayna’da Giyim Ucuz Mu?

En başta şunu söylemek istiyorum ki, Ukrayna sanılan ya da masallarda anlatılan kadar ucuz değil. 2022 yıllarının ilk aylarında yaşanan dolar kriziyle birlikte Türkiye’de giyim sektöründe fiyatlar tavan yapmıştı. Bu durumun bir benzeri de Ukrayna’da yaşandığı için Ukrayna artık ucuz bir ülke değil. Türkiye’den alacağınız 50 liraya tişörtler, Ukrayna’da ise 150 liraya kadar çıkıyor. Yani kısaca Ukrayna, Türkiye’den birçok konuda 3 – 5 kat daha pahalı…

Ukrayna’ya ticari anlamda gelmek isteyenler ise kendilerine uygun bir kaynak arıyorlarsa; ülkelerine yeniden bakmalarını tavsiye ederim. Türkiye’den uygun fiyatlara ürünler alarak Ukrayna’da kazancınızı artırabilirsiniz. Ukrayna’dan yine de alışveriş yapmak; aldığı ürünleri anı ya da hatıra olarak Türkiye’de kullanmak istiyorsanız sizlere önereceğim 2 – 3 tane alışveriş merkezi önerim var!

Ukrayna’nın gözde şehirlerinden biri olan Odessa’da çok beğenilen ve en çok ziyaret edilen alışveriş merkezlerinden bir tanesi şüphesiz; Riviera olacaktır. Dünyaca ünlü markaları bir araya toplayan bu alışveriş merkezinde aradığınızı bulamama gibi bir durum yok! Sady Pobedy Alışveriş merkezi ise Riviera’nın biraz küçük hali. Yine istediğiniz dünyaca ünlü markaları bu alışveriş merkezinde bulabilirsiniz. Bunun yanında sizlere önereceğim bir diğer alışveriş merkezi ise Gagarinn Plaza olacaktır. Sizce Ukrayna’da giyim ve tekstil fiyatları ne kadar? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu