Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna’da 1 Haftada Ne Kadar Harcanır?

Avrupa’nın gözdesi, masallar ülkesi Ukrayna, her yıl binlerce hatta milyonlarca kişiyi ağırlamaya devam ediyor. Hem yaz tatiline hem de kış tatiline uygun olan Ukrayna’ya yakın zamanda gelecek olanlar ise bana sık sık “Ukrayna’da 1 haftada ne kadar harcanır?” sorusunu sormaya başladı. Ukrayna’ya tatil, gezi ya da başka sebeplerden gelmek istiyorsanız; cebinizde belli bir miktarda para olmalıdır. Peki, Ukrayna’da 1 haftada ne kadar harcanır?

Her ne kadar güzel ülkemiz Türkiye’de gezilecek yerler olsa bile bazen yurt dışı tatilleri bizlere büyük bir nefes aldırır. Hem farklı bir ülkede bulunmak, hem de o ülkedeki yaşamı görmek isteyen kişiler ise akıllara ilk gelen Ukrayna’da soluklarını alıyor. Bir hafta Ukrayna’da bulunacak kişiler ise “Ukrayna’da 1 haftada ne kadar harcanır?” sorusunun cevabını arıyorlar. Sizlerde “Ukrayna’da 1 haftada ne kadar harcanır?” sorusunun cevabını arıyorsanız; doğru adrestesiniz! J

İlgili Makaleler

Ukrayna’da Bir Haftada Ne Kadar Harcanır?

“Ukrayna’da bir haftada ne kadar harcanır?” sorusu biraz genel bir soru! Bu yüzden sizlere Ukrayna’nın en çok tercih edilen 4 şehrini sıralamak istedim. Bunlar başlıca, Lviv, Odessa, Kiev ve Harkiv! Ukrayna’nın gözbebeği olan bu dört şehirden birine gidecekseniz; valizleri ve cüzdanları ayarlayın! Eğer konaklamayı hallettiyseniz; yemek yemek, gezmek ve içmek için ayıracağınız miktarları sizler için tek tek belirttim!

Ukrayna’nın gözdesi, en kalabalık şehirlerinden biri olan Lviv’de günlük 30 dolar harcarsınız. Bunu haftaya yaydığımızda ise 210 dolarınızın cebinizde olması gerekir. Kiev’de 1 hafta boyunca bulunacaksanız; günlük en az 50 dolar harcayacağınız için cebinizde en az 350 – 400 dolar olması gerekir.

Ukrayna’nın en sevilen şehirlerinden biri olan Oddesa’da Kiev gibi biraz pahalı olabilir. Günlük 50 dolar harcayacağınızı düşünürsek; hafta açısından bu miktar yine Kiev’deki gibi 350 – 400 dolar arası bir fiyat olacaktır. Bunun yanında Lviv gibi uygun şehirlerden biri olan Harkov’da günlük en az 30 dolar harcarsınız bu da yine cüzdanda en az 250 doların olması gerektiğine işaret eder! Sizce Ukrayna’da 1 haftada ne kadar harcanır? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu