Ukrayna

Ukrayna’dan Alınabilecek Şeyler Nelerdir?

Güzellikler ülkesi Ukrayna’dan sevdiklerinize ya da kendinize bir şeyler almayı planlıyorsanız; sizlere harika bir haberim var! Yakın zamanda Ukrayna’ya gideceklerden ve Ukrayna’dan dönmek üzere olanlardan aldığım soruların başında “Ukrayna’dan alınabilecek şeyler nelerdir?” sorusu geliyor. Ukrayna’nın güzelliklerini evlerine götürmek isteyenlere özel olarak hazırladığım bu makalemde Ukrayna’dan alınabilecek şeylerden tek tek bahsettim!

Güzel kadınları, nefis yemekleri, eğlencenin dibine vurulacak güzel barların olduğu Ukrayna’da, hem kendinize, hem de sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için hazırladığım bu makalemde sadece Ukrayna’ya özgü olan hediyelik eşyalardan bahsetmek istedim.

İlgili Makaleler

Ukrayna’ya geldiyseniz; hem ucuz hem de kaliteli olan içkilerinden illaki yanınıza alacaksınızdır. O yüzden sizlere herhangi bir alkol önerisinde bulunmak istemiyorum. Tabi ki, sevdiklerinize alkolde hediye edebilirsiniz ama Ukrayna izleri taşıyan özel hediyeler bana daha çekici geliyor.

Paskalya Yumurtası

Hristiyanlar için en önemli bayramlardan bir tanesi kuşkusuz Paskalya bayramıdır. Renkli ve birbirinden farklı yumurtalardan birkaç tane alabilir ya da sepet yaptırabilirsiniz. Eğer Ukrayna’ya Paskalya döneminde geldiyseniz; tatlı bir telaşın, renkli bir koşuşturmanın hakin olduğunu görebilirsiniz!

Bez Bebek

Belki de Ukrayna’da karşınıza çıkacak en çok ürünlerden bir tanesidir. Yüzü olmayan bu bebekleri Ukrayna’nın gözbebeği olan Kiev’de bulabilirsiniz. Birbirinden farklı, etnik desenlere sahip olan bu bez bebeklere ise Motanka-doll deniyor. Yüzü olmayan bebeklerin yüzündeki desenler ise güneşi simgeliyor.

Çikolata

Öyle sıradan çikolatadan bahsetmiyorum! Bu çikolatalar hayatınızda yiyip yiyebileceğiniz en güzel çikolatalar… Böğürtlenli, vanilyalı daha doğrusu damak tadınıza uyacak bir çikolata çeşidini kolayca bulabilirsiniz. Sonuçta 7’den 70’e herkes bence çikolataya bayılır. Lviv’de adım başı bir çikolata göreceksinizdir. Birkaç deneme yaptıktan sonra istediğiniz çikolatayı istediğiniz kadar alabilirsiniz!

Seramik Tabak

Doğu Avrupa’nın kültürünü simgeleyen seramik tabaklar, Ukrayna’da da çok meşhurdur. Neredeyse adım başı karşınıza çıkacak olan bu seramik ürün çeşitleri, Ukrayna’nın sembollerinden bir tanesidir. Tabak, bardak, tencere gibi seramik ürünlerini halen Ukrayna’da yaşayan Kırım Tatarlarından satın alabilirsiniz! Sevdiklerinizi şımartmanın en güzel yolu hem gönülden hem de mideden geçer!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu