Ukrayna

Ukrayna’da İnternetten En Çok Satılan Ürünler Nelerdir? Ukrayna’da E-Ticaret Yapılır Mı?

Gelişen ve değişen teknolojinin getirilerinden biri olan e-ticaret, gün içinde milyonlarca kişinin kullandığı ‘basit bir ağ’ olarak yaşamımızda bizimle devam ediyor. Telefondan, bilgisayardan; daha doğrusu internete bağlanabildiğimiz her yerde kolayca alışveriş yapmamıza olanak sağlayan e-ticaret, Ukrayna’da da Türkiye’de olduğu gibi popüler! Teknolojinin bir parçası olan e-ticaret hakkında birçok soru alınca; boş durmak istemedim ve bir makale hazırladım. “Ukrayna’da internetten en çok satılan ürünler” ve “Ukrayna’da e-ticaret” başlıkları altında hazırladığım bu yazımı umarımız keyifle okursunuz! İşte, başlıyoruz!

Kasım ayının girmesiyle birlikte “Çılgın” indirimler dünya ülkelerinde başladı. Birçok ünlü marka, dev indirimler yapmaya başlayınca; adeta bir gelenek haline geldi ve birçok küçük markada bu indirim furyasına kapıldı. Kasım ayının son bulmasıyla birlikte Ukrayna’da internet üzerinden satılan ürünlerde gün yüzüne çıktı. Peki, Ukraynalılar en çok hangi ürünleri satın almış?

İlgili Makaleler

Ukrayna’da yapılan araştırmalara göre; Eylül ayındaki yapılan alışveriş, Ekim ayında %12 oranında artış sağladı! Kasım ayında yapılan dev indirimlerle birlikte bu oranın tahminimce %40’ları aşacak gibi durduğunu söyleyebilirim.

Ukraynalılar İnternetten En Çok Hangi Ürünleri Satın Alıyor?

OLX isimli bir sitenin verilerine göre; Ukraynalılar Ekim ayında internet üzerinden yapmış oldukları alışverişlere ortalama 700 Grivna harcadı! Bu fiyat Türk lirasına çevrildiğinde ise toplamda bir kişi internetten sadece bir ay içerisinde 330 liralık bir alışveriş yapmış oluyor. 400 binden fazla ürün siparişi yapılan Ekim ayında en çok satılan ürünler ise beni çok şaşırttı.

Ukrayna’da internet üzerinden yapılan alışverişlerde en çok satın alınan ürün çocuk ürünleri oldu! Hazır giyim ve elektronik eşyaların Ukrayna’da çok fazla talep gördüğü ise açıklanan verilerle birlikte ortaya çıktı! Bunun yanında hobi ürünleri, spor malzemeleri ve ev – bahçe için araç gereçlerde en çok satılan ürünlerden oldu.

Ukrayna’da E-Ticaret

Ukrayna’da e-ticaret yapmak isteyenler uzman kişiler eşliğinde emin adımlarını atmalıdır. Dünyanın her yerinde; her geçen gün popülaritesi artan e-ticaret hacmi, Ain.ua isimli sitenin verisine göre sadece 1 yıl içerisinde 4 milyar dolar kadar arttı.

Pandemiden sonra daha da çok talep görmeye devam eden e-ticaret, gelişerek devam ediyor. Türkiye’de bir gün içerisinde ortalama 100 ile 120 arasında her marka e-ticarete atılıyor. Ukrayna’da ise bu rakamlar aşağı yukarı aynı! Sizler Ukrayna e-ticareti hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu