Ukrayna

Ukrayna’da Konuşulan Diller

Ukrayna’da tatil yapmak ya da yaşamak isteyen pek çok kişinin merak ettikleri konulardan bir tanesi de Ukrayna’da konuşulan diller. Bana gelen sorular ardından ben de her konuda yapmış olduğum kapsamlı araştırmamı Ukrayna’da konuşulan diller için de yaptım. Bu ülkeye gittiğiniz zaman kendinizi ifade edecek kadar ile olsa bu dilleri öğrenmeyi tercih edebilirsiniz. Böylelikle de ülkeye gittiğiniz zaman daha az yabancılık çeker ve seyahatinizin çok daha verimli geçmesini sağlayabilirsiniz. Öncelikle olarak yaptığım araştırmaları size sunmadan önce şunu söylemek istiyorum ki; bu ülkede tek bir dil konuşulmuyor. Hangi dil size daha kolay gelirse o dilde biraz pratik yapmayı tercih edebilirsiniz.

Ukrayna’da En Çok Hangi Dil Konuşuluyor?

İlgili Makaleler

Ukrayna seyahati yapmak isteyen kişiler Ukrayna’da en çok konuşulan dil hakkında biraz pratik yaptıkları zaman seyahatlerinin çok daha verimli bir hale gelmesini sağlayabilirler. Yeşilliği ve doğal mimarisi ile dikkat çeken Ukrayna’da en çok Ukraynaca konuşuluyor. Ancak Rusça da bu ülkede sıkça konuşulan diller arasında yer alıyor. Ukrayna’ya gitmeye karar verdiğiniz zaman bu iki dil arasından seçimlerini yapabilir ve pratiklerinizi de ona göre belirleyebilirsiniz. En azından kendinizi ifade edecek kadar bile olsa bu dillerden birine hakim olmak işinizi ciddi anlamda kolaylaştıracaktır.

Ukrayna’da konuşulan dilleri ele alacak olduğumda ülkenin resmi dili Ukraynacadır. Bu nedenle de ülkede en çok konuşulan dil de budur. Ancak ülkenin büyük bir bölümü Rusça diline de büyük ölçüde hakimdir. Bu nedenle Rusça biliyor olmanız durumunda Ukraynaca dili için pratik yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bu ülkeye gittiğiniz zaman kendinizi ifade edebilecek kadar bile olsa Rusça bilmeniz seyahatinizin oldukça keyifli ve güzel geçmesini sağlayacaktır. Ülkede büyük bir çoğunluk Ukraynaca konuşurken Rusça dili de bu ülkeye oldukça hakim bir dildir. Sokaklarda pek çok insan Ukraynacanın yanı sıra Rusça konuşmayı da tercih etmektedir. Bu nedenle de ülkeye gittiğiniz zaman hangi dilin konuşulduğu konusunda biraz kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer iki dil hakkında da çok fazla pratiğiniz yoksa bir de işin içine şive girdiği zaman zorluk yaşayabilirsiniz. Bu konuda yapacağınız pratikler, ülkedeki seyahatinizi doğrudan etkileyecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu