Ukrayna

Ukrayna’da Taksi Fiyatları Ne Durumda?

Güzel bir Ukrayna tatili yapmak isteyen kişiler için en çok korkutan detaylardan birisi de konaklama için önceden seçilen mekana ulaşım korkusudur. Bu noktada tercih edilebilecek en iyi seçeneklerden birisi de taksilerdir. Ancak bu noktada pek çok kişi kazıklanma düşüncesinden korkabilir. Ben de her konuda olduğu gibi bu detayı da sizler için araştırarak hazırladım. Ukrayna’ya gitme planınız varsa eğer taksi konusunda da yeteri kadar bilgi sahibi olduğunuzda bu ülkede en ufak bir sorun bile yaşamanıza gerek kalmayacaktır. Sizler için hazırlamış olduğum araştırma ile fikir sahibi olabilir ve böylelikle de ülkeye geçmeden önce planlarınızı doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Ukrayna’da Taksi Kullanımı

İlgili Makaleler

Ukrayna’da taksi kullanımı konusunda kafanızda soru işaretlerine yer vermenize kesinlikle gerek yoktur. Kiev, Harkov, Odessa ve Lviv gibi şehirlerde akıllı telefonlarına yükleyeceğiniz basit uygulamalar sayesinde kolaylıkla taksi çağırabilirsiniz. Ancak taksi çağırmadan önce telefonunuzu da içinde internet yüklemesi yapmak adına hazır hale getirmelisiniz. Ukrayna’da içinde internet yüklü olan paketler satın alabilirsiniz. Bu paketler Türkiye ile kıyaslandığı zaman çok daha hesaplı olacaktır. Lifecell, Vodafone ya da Kyivstar operatörlerinden birisini tercih ederek taksi uygulamasını açabilmek adına telefonunuzu hazır hale getirebilirsiniz. Bu sayede de sorun yaşamadan kolay biçimde taksi çağırarak gideceğiniz yere sorunsuz şekilde ulaşabilirsiniz.

Ukrayna Taksi Başlangıç Fiyatı ve Ortalama Fiyatlar

Ukrayna’da tatil yapmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri konulardan birisi de ulaşım konusudur. Özellikle de Ukrayna’yı bilmeyen ve ilk kez gidecek olan kişiler ulaşım için daha çok taksiyi kullanmayı tercih ediyorlar. Ben de bunun için Ukrayna’da taksi fiyatları konusunda araştırma yaptım. Taksi başlangıç fiyatı Ukrayna’da 13 Türk lirası. Yine Ukrayna’da bekleme süresi için de taksiciler ödeme almaktadır. Bir saat için ortalama olarak 28 Türk lirası gibi bir bekleme ücreti bulunacaktır. Her kilometre başına ise taksi metrese 2.20 Türk lirası değerinde artı meydana gelecektir. Her yerde olduğu gibi Ukrayna’da da gidilecek olan mesafeye ve trafik yoğunluğuna göre taksi fiyatlarında değişiklikler meydana gelecektir.

Taksiye trafikten binmek de mümkündür. Trafik esnasında eğer boş bir taksi bulursanız ödeyeceğiniz ücret şehir içi ulaşımlarda daha uygun olacaktır. Trafik esnasında taksi çağırmak aynı zamanda daha kolaylık sağlayacaktır. Uygulama ile uğraşmak zorunda kalmadan yoldan bir taksi çevirebilirsiniz. Ancak her zaman boş bir taksinin önünüzden geçmesi mümkün olmayacaktır. İşi şansa bırakmak istemiyorsanız eğer telefonunuzu önceden hazırlamalı ve taksi için uygulama yüklemelisiniz. Ortalama taksi fiyatlarına hakim olarak telefon uygulamanız üzerinden kolaylıkla taksi çağırdığınız zaman turist olduğunuz belli olsa bile taksiciler sizi kazıklamaya çalışmayacaktır. Bu noktada kazıklanmamak adına taksimetreye bakmak ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak da oldukça önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu