Ukrayna

Ukrayna’da UBER Var mı?

Ukrayna’da tatil yapmak isteyen kişilerin en çok dikkat ettikleri ve araştırdıkları konuların başında ulaşım geliyor. Özellikle de ülkeyi bilmeyen pek çok kişi bu ülkeye gidecekleri zaman ulaşım konusunda yeterince bilgi sahibi olmayı istiyor. Ulaşım söz konusu olduğunda tatilciler özellikle de ülkeye gittikleri ilk gün konaklama yapacakları yerlere giderken taksi kullanmayı tercih ediyor. Ben de her konuda olduğu gibi Ukrayna tatilinde ulaşımı rahatlıkla sağlayabilmeniz için taksi konusunda kapsamlı bir araştırma yaptım. Ukrayna’ya gittiğiniz zaman UBER taksi gibi uygulamaları ile kolaylıkla gideceğiniz yere gidebilirsiniz. Böylelikle de sorun yaşamadan ve içiniz rahat olacak şekilde ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Ukrayna’da UBER Mobil Taksi Uygulaması

İlgili Makaleler

Türkler için Ukrayna’da ulaşım konusunda en kolay uygulama bana göre UBER taksi uygulaması. Bu uygulama genel anlamda hepimizin bildiği bir uygulama. Aynı zamanda Türkçe desteğinin bulunması da buraya gittiğiniz zaman en güzel avantajlarından bir tanesi. Eğer Türkiye’de de bu uygulamayı yüklemişseniz aynı uygulamayı Ukrayna’da da kullanarak ulaşım için kolay bir şekilde taksi çağırabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde şoförler ile iletişim kurmanız da gerekmeyecektir. Çünkü bütün araçları uygulama içerisinde harita üzerinden görebileceksiniz. Bu uygulamayı kullanarak sorun yaşamadan gideceğiniz yer için bir taksi çağırabilirsiniz.

Ukrayna Taksi Fiyatları

Ukrayna taksi kullanımı kadar taksi fiyatları da tatilciler için büyük önem taşıyor. Ukrayna’ya gidenlerin yabancı olduklarını belli ettikleri zaman taksi için ödedikleri fiyatta artırımlar meydana gelebilir. Bu noktada hiç bilmedikleri bir ülkede de olsanız kazıklanmak istemiyorsanız eğer taksi fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekecektir. Ukrayna’da taksi için taksimetre başlangıç fiyatı 13 TL’dir. Her kilometre başına artan ücret ise 2.20 TL’dir. Taksi fiyatları gideceğiniz yere ve trafik yoğunluğuna göre değişiklikler gösterecektir.

Ukrayna’da Diğer Taksi Kullanımları

UBER kullanmayı tercih etmeyen kişiler de diğer yöntemler ile taksi çağırabilirler. Bunun için farklı uygulamalar da bulunmaktadır. Uklon ve BOLT uygulamaları kullanılarak da taksi çağırmak mümkündür. Öte yandan Yandex.Taxi uygulaması üzerinden de lokal yoldan taksi çağırmak mümkündür fakat Cumhurbaşkanlığı resmi açıklamasına göre Ukrayna’da Vkontakte ve Yandex kullanımı yasak, yani kullanılmıyor. Ayrıca daha uygun fiyatlar ile taksi çağırmak isterseniz eğer kısa telefon numaraları ile taksi de çağırabilirsiniz. Ancak turist olarak bu sizin için çok da kolay olmayabilir. Öte yandan yoldayken de boş bir taksiye denk gelirseniz eğer trafik esnasında taksiyi kullanabilirsiniz. Böylelikle de trafik esnasında taksiye bineceğiniz için ödeyeceğiniz ücret de daha uygun olacaktır. Ancak özellikle de ülkeye ilk kez gidiyorsanız ve işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız sizler için en uygun ve kolay olan yöntem telefonunuzu uygulamalara önceden hazırlamış olmanız olacaktır. Böylelikle de uygulama üzerinden sorunsuz şekilde taksi çağırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu