Ukrayna

Ukrayna’dan Türkiye’ye İçki Getirmek

Ukrayna’dan Türkiye’ye gelenler arasından ülkemize içki getirmek için nelere dikkat edilmesi gerektiği merak edilenler arasındadır. Hele bir de ülkemizde Ukrayna sınırlarından gelecek birisini bekliyorsanız işte o zaman bu konu sizler için daha önemli olacak. Aslında içki getirmek her ne kadar zor bir şey gibi düşünülüyor olsa bile pek de öyle değildir. Sadece belirli noktalara dikkat etmek istenen şey için yeterli olacaktır. Bu konu hakkında birçok detayın merak ediliyor olduğunu gördüğüm için en detayları ile hazırladım ve tüm püf noktaları sizler ile paylaşmak istedim.

Ukrayna’dan Türkiye’ye içki getirirken hem sınırlarına hem de içkiler içerisinde yer alan alkol oranlarına dikkat etmek gerekir. Getirilecek olan içkilerin bu oranlara göre belirlenecek olduğunu bilmenizde fayda var. Bir içki içerisinde yer alan alkol oranı ne kadar çok artarsa ülkemize girişlerine izin verilecek alkol miktarı da ona göre azalacaktır. Bu yüzden her şeyine dikkat ederek ülkemize hangi içkileri getirmek istediğinize dikkat etmenizde fayda olacaktır. Çünkü içerisinde ortalama olarak yüzde 22 üstünde alkol yer alan bir içkiden ülkemize sadece 1 litrenin yasal bir şekilde getirilmesine izin veriliyor. Fakat alkol oranı yüzde 22 oranlarının altında kalırsa bu sefer de 2 litre olarak ülkemize geçişlere izin veriliyor.

İlgili Makaleler

Hal böyle olunca Ukrayna’dan Türkiye’ye gelirken getirilecek içki miktarında her ne kadar sınırlamalar olsa bile yine de kişilerin kendileri belirlemiş oluyor olduğunu unutmamalısınız.

Ukrayna’dan Türkiye’ye İçki Getirirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ukrayna’dan Türkiye’ye içki getirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu anlarda sizlere sadece içkiler içerisinde yer alan alkol oranlarına dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebilirim. Çünkü içkilerin içerisinde yer alan alkol oranlarına zıt bir şekilde artış ve azalış gösterdiği kayıtlarda yer almaktadır. Bu anlarda;

  1. Eğer Ukrayna’dan Türkiye’ye yüzde 22 oranından daha az olan alkol getirecekseniz yasal bir şekilde 2 litre yanınızda getirmenize izin verilir. Bunların yanı sıra bir yandan da 600 ml olan şişeler içerisinde parfüm, lavanta, kolonya ve esans gibi şeyler getirmenize izin verilir.
  2. Eğer Ukrayna’dan Türkiye’ye yüzde 22 oranından daha fazla olan alkol getirecekseniz yasal bir şekilde 1 litre getirmenize izin verilir.

Bunların yanı sıra farklı ürünler getirebilecek olduğunuz gibi içki konusunda sadece bu sınırlamalara dikkat etmek gerekir. Aksi halde gümrük sırasında yapılacak kontroller sırasında engele takılabilir ve gümrük içerisinde ürünlerinizin alınmasına neden olabilirsiniz. Fakat gümrük kapsamında belirlenmiş olan sınırlara dikkat ederseniz bu anlarda Ukrayna’dan Türkiye’ye içki getirirken en ufak sorun yaşamanız söz konusu dahi olmaz. Her adımı gözler önüne alarak hareket etmenizde fayda olacaktır. Sadece bu sınırlamalara dikkat etmeniz de yeterli olacaktır diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu