Ukrayna

Ukrayna’ya Giderken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ukrayna seyahati yapmak isteyen pek çok kişi Ukrayna’ya giderken dikkat edilmesi gerekenler konusunda kesinlikle yeteri kadar bilgiye sahip olmalıdır. Özellikle de bu ülkeye ilk kez gidecek olan kişilerin önemli birkaç ayrıntıya dikkat etmeleri gerekiyor. Ben de özellikle bu ülkeye ilk kez gidecek olan kişileri düşünerek her konuda olduğu gibi bu konuda da araştırmamı yaptım. Sizlere önereceğim noktalara dikkat ederek Ukrayna’ya sorunsuz bir şekilde ulaşabilir ve tatilinizi de sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Öncelikli olarak Ukrayna seyahati için şunu söyleyebilirim ki bu ülke Türkiye’den vize istemiyor. Vize istemiyor olması seyahatler için önemli bir avantaj sağlıyor. Ancak yine de seyahat esnasında pasaport ve kimlik gibi gerekli olan tüm belgelerin eksiksiz şekilde yanınızda olması gerekiyor.

Ukrayna’ya Ulaşım

Ukrayna seyahati yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak Ukrayna’ya ulaşım için uçak bileti almaları gerekiyor. Vizesiz olarak kabul eden ülkelerden birisi haline gelince Odessa, Kiev ve Lviv gibi pek çok şehre olan uçuş seferleri de artırıldı. Bu yüzden Ukrayna’ya gideceğiniz zaman kolaylıkla uçak bileti alabilirsiniz. Ancak uçuşlarınızın sizin için daha hesaplıya mal olmasını istiyorsanız biraz aceleci davranmanız gerekecektir. Gideceğiniz yer, konaklayacağınız mekan, yapacaklarınız ve gideceğiniz tarih gibi tüm detayları önceden belirleyebilirsiniz. Bu durum sizin için oldukça avantajlı olacaktır.

İlgili Makaleler

Ukrayna’da Konaklama

Ukrayna’ya gidecek olan kişilerin kesinlikle konaklayacakları mekanı önceden belirlemeleri gerekir. Özellikle de bu ülkeye ilk kez gidecek olan kişilerin ülkede bir sıkıntı yaşamamak adına planlı bir şekilde ilerlemeleri en doğrusu olacaktır. Bu ülkede konaklama işini daha ülkeye gitmeden de halledebilirsiniz. Arama çubuklarından Ukrayna’da yer alan otelleri araştırabilir ve böylelikle de gideceğiniz şehirde size en uygun olan oteli önceden bulabilirsiniz. Gideceğiniz gün için seçtiğiniz otel, ev ya da pansiyonda rezervasyon yapmalısınız. Böylelikle de bu ülkeye gittiğiniz ilk andan itibaren kalacak güvenilir bir yeriniz olacaktır. Ülkeye ayak bastığınız anda UBER kullanarak taksi çağırabilir ve böylelikle kolaylıkla konaklayacağınız yere ulaşabilirsiniz.

Çipli Kimlikle Ukrayna’ya Giriş

Ukrayna’ya gitmek isteyen kişilerin kesinlikle çipli kimliğe sahip olmaları gerekir. Eğer çipli kimlik bulunmuyorsa bunun yerine pasaportla ülkeye girmek de mümkündür. Ancak ikisinden birisinin kesinlikle bulunması gerekir. Aynı zamanda bu ülkede en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de ülkeye girerken verilen kağıt. Ülke girişinde A5 boyutunda bir kağıt dolduruluyor ve bu kağıt sizden ülkeden çıkarken geri isteniyor. En önemli detaylardan birisi de bu kağıdı kesinlikle kaybetmemeniz gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu