Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna’ya Kargo Göndermek – Ukrayna’ya Nasıl Kargo Gönderilir?

Teknolojinin artmasıyla beraber insanların arasındaki iletişimlerde artmaya başladı. Eskiden değil başka bir ülkedeki yakınımıza kargo göndermek, haberini bile uzun zaman sonra alırdık. Mektupların aylar sonra iletildiği günlerden bugünlere kadar geldik. Günümüzde ise artık bu olaylar çok normal bir hale dönüşmüş durumda.

Gün geçtikçe değişen ve gelişen teknoloji sayesinde uzaktaki yakınlarımızı yanımızdaymış gibi hissedebiliyoruz. Onları istediğimiz an görebiliyor ve istediğimiz zaman istediğimiz şeyi gönderebiliyoruz. Üstelik çok kısa bir sürede!

İlgili Makaleler

Farklı ülkelerde yaşayan yakınlarımıza bile gönderdiğimiz kargolar artık çok kısa bir zaman içerisinde karşı tarafa teslim ediliyor. Ben de, sizlerin de uzakları yakın etmeniz için Ukrayna ve Türkiye arası kargo gönderimini araştırdım. Konu hakkında edindiğim bilgileri yardımcı olmak adına bu yazımda sizlerle buluşturacağım.

Ukrayna – Türkiye Arası Nasıl Kargo Gönderilir?

Farz edelim ki Türkiye’den Ukrayna’ya ya da Ukrayna’dan Türkiye’ye kargo göndermek istiyorsunuz ama nasıl göndereceğinizi bilmiyorsunuz. Ülkeler arası kargo gönderimiyle şehirlerarası kargo gönderimi arasında aslında hiçbir fark yok. Fark eden şeyler sadece birkaç kargo şirketi ve gönderim ücreti.

Kargonuzun gönderim ücreti her kargo firmasında değişkenlik gösterebilir. Kargonuzu hangi kargo şirketiyle göndereceğinizi seçtikten sonra bir de nasıl göndermek istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Hava yoluyla, kara yoluyla ve deniz yoluyla olmak üzere kargonuzu 3 farklı şekilde Ukrayna’ya gönderebilirsiniz. Aynı durum Türkiye’ye gönderirken de geçerli.

Kargonuzun karşı tarafın eline geçmesinde; kargo şirketlerinin etkisi kadar kargo gönderme yönteminiz de oldukça etkili. Kargonuzun en hızlı şekilde karşı tarafa ulaşmasını istiyorsanız hava yoluyla kargonuzu göndermenizi öneririm.

Ukrayna’ya Kargo Nasıl Gönderilir? Poshta UA Nedir?

Ukrayna’da komisyonsuz ekspres kargo hizmeti vermeye başlayacak olan Poshta UA, yakında tüm Ukrayna’nın gözdesi olacak. Sorunsuz bir kargo hizmeti yaşamak isteyenler için yavaş yavaş çalışmalarının sonuna gelen Poshta UA, Ukrayna’nın her bölgesinde hizmet verecek! Tüm bunların yanı sıra Poshta UA’nın yatırımcısı bir Türk! Müşterilerinin dilinden anlayan bir anlayışla çalışma prensiplerini hazırlayan Poshta UA’nın yakın zamanda hizmete açılması bekleniyor!

Sevdiklerinize hediye, kargo, posta gönderme gibi konularda yanınızda olacak olan Poshta UA, hizmetleriyle Ukraynalıların şimdiden gözdesi oldu! Zvirynetska St, 47, Kiev adresinde açılacak olan Poshta UA, Ukrayna’ya kargo nasıl gönderilir sorusunun cevabı oldu! Ukrayna’nın en önemli yatırımlarından birisi olarak kendisini tanımlayan Poshta UA; hızlı ve güvenilir kargo gönderimiyle ön plana çıkıyor. Modern teknolojileri kullanarak bilgisine bilgi katan Poshta UA, rakiplerine karşın set çekmiş durumda! Ukrayna’ya kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi birbirinden önemli kargo şirketlerine karşın adını duyuran Poshta UA’nın yakın zamanda komisyonsuz bir şekilde çalışmalara başlayacağı biliniyor.

Ekspres kargo sektörüne hızlı bir giriş yapacak olan Poshta UA kargo şirketi olası bir sorunda ise müşterisinin gülen yüzünü kaybetmemek adına önlemlerini alacak. İnternet alışverişin tavan yaptığı şu günlerde Ukrayna’da açılacak olan Poshta UA kargo şirketi ise şimdiden sunduğu vaatlere Ukraynalıların gönlünden tam puan aldı!

Ukrayna’ya Kargo Gönderen Şirketler Hangileri? – Ukrayna Kargo Gönderim Ücretleri Ne Kadar?

Ukrayna’ya kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi dünyaca tanınan kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren kargo firmaları tarafından sağlanır.

Kargo gönderim ücretlerinin kargo şirketlerine göre değiştiğini söylemiştik. Fakat kargo gönderim ücretleri sadece bununla değişmiyor. Kargonuzun tipine, ağırlığına, kaç parçadan oluştuğuna ve hacmine bakılarak hesaplanır. Seçtiğiniz kargo gönderim tipi de bu ücretlerin fiyatını arttırabilir.

Kargo gönderim bedeli tamamen sizin kargonuzla alakalı bir durumdur. Bu sebepten dolayı net bir sayı veremem ama kargo şirketlerinin internet adreslerinden kargonuzun bilgilerini yazarak çıkacak olan kargo bedelinizi görebilirsiniz. Bunların yanı sıra seçtiğiniz kargo gönderim tipi de her kargo şirketinde değişkenlik gösterebiliyor. Yani bazı kargo firmaları uçakla 2-3 günde götürürken bazıları 4-5 günde götürebilir. Fakat ortalama bir süre verecek olursam şu şekilde olur:

  • Kara Yoluyla (Tır) 3-5 gün arası
  • Hava Yoluyla (Uçak) 2-4 gün arası
  • Deniz Yoluyla(Gemi) ile 3-5 gün arası

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu