Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna’ya Nasıl Posta Gönderilir? Ukrayna’ya Kargo Nasıl Gönderilir? Ukrayna’dan Türkiye’ye Nasıl Kargo Gönderilir?

Teknolojinin getirisi olan iletişim; teknolojiyle birlikte büyümeye başladı. Telefonların ve internetin ortaya çıkmasıyla birlikte kişilerin birbirleriyle olan sanal bağ oranı da arttı. Ukrayna’da tanıdığı olanlar ise bana sık sık “Ukrayna’ya nasıl posta gönderilir?”, “Ukrayna’ya nasıl kargo gönderilir?”, “Ukrayna’dan Türkiye’ye nasıl kargo gönderilir?” sorusunu sormaya başladı. Bunun üzerine sizlere “Ukrayna’ya nasıl kargo gönderilir?” sorusunun cevabını vermek için çalışmalara başladım.

Sizlerden uzakta olan birisine ulaşmak her ne kadar bir telefon kadar uzak olsa bile bazı durumlarda onları yanımızda hissetmek isteriz. Bunun mümkün olmadığı zamanlarda ise uzaktaki sevdiğimiz insanlara hediyeler alarak, posta atarak yani kısaca kargo göndererek; onlara kendimizi hatırlamak isteriz. Özellikle Ukrayna’da tanıdığı olanlar ise Google gibi arama motorlarına “Ukrayna’ya kargo nasıl gönderilir?” sorgusunu sormaya başladı.

İlgili Makaleler

Gelişen teknoloji bize sevdiklerimizi yakınlaştırsa bile hissettiremez. Hissetmek için ise onlardan gelen bir kazağı giymek, bir hediyeye bakmak gerekir. Eskiden uzaktaki sevdiklerinize bir hediye göndermek adeta bir işkenceydi… Zamanında ulaşmamasından bahsetmiyorum bile! Mektupların aylar sonra iletildiği günlerden sadece birkaç saniye içerisinde karşı tarafa gönderilen mesajlara geldik. Peki, Ukrayna’ya kargo nasıl gönderilir?

“Ukrayna’ya nasıl kargo gönderilir?” sorusu özellikle Ukrayna’da yakınları olan kişilerin kafalarda takılı kalan soruların başında kuşkusuz gelmektedir. Hangi kargoya, nasıl vereceğini bilmeyenler için hazırladığım bu makalemde sizlere her şeyin en ince ayrıntısına kadar anlatacağım. İşte “Ukrayna’ya nasıl kargo gönderilir?” sorusunun yanıtı!

Ukrayna’ya Nasıl Kargo Gönderilir? Ukrayna Kargo Gönderim Şirketler

Türkiye’den Ukrayna’ya ya da Ukrayna’dan Türkiye’ye kargo gönderimi yapmak istiyorsanız; bilmeniz gereken birkaç önemli detay vardır. Temelde kargo göndermek aynı bile olsa; değişen birkaç nokta bulunmaktadır. Şehirler arası kargo göndermek nasılsa; uluslararası kargo göndermede aynı mantıktır. İşte merak edilen tüm detaylar…

İnternet alışverişi, koronavirüs salgının ortaya çıkmasıyla birlikte milyonlarca kişiyi tetiklemişti. Sadece alıcı değil satıcıda internet alışverişine yönelmişti. Artık E-ticaret dünyada bilinen bir terimken kargo şirketleri de hızla açılmaya ve büyümeye başladı. Bunlarda birisi Ukrayna’da yeni açılacak olan Poshta UA oldu! Her geçen gün daha çok temelini atan ve yakın zamanda açılmayı planlayan Poshta UA’da kargo göndermekte çok ama çok kolay bir hale gelecek.

Yurt dışına kargo olarak göndermek istediğini ürünü Poshta UA’nın Kiev’de bulunan şubesine geldikten hemen sonra teslim edebilirsiniz. Teslim sırasında ürününüz zarar görmeyecek şekilde paketledikten sonra sizlerde gerekli evrakları doldurmanız istenecekti. Gönderim adresini ve birçok bilgiyi girdikten hemen sonra ise işlemler kolayca başlayacaktır.

Ukrayna’da bulunan birçok kargo firmasına rağmen hızlı, atik ve çalışma prensiplerini müşteri odaklı bir biçimde ayarlayacak olan Poshta UA’nın Türk yatırımlı bir şirket olduğu daha çalışmalar başlar başlamaz duyurdu. Bölgelerdeki organizasyonlarını geliştiren ve yakında hizmet vermeye başlayacak olan Poshta UA, “Ukrayna’ya nasıl kargo gönderilir?” sorusunun yanıtı olmaya hazırlanıyor.

Uluslar arası kargo gönderimi ve şehirler arası kargo gönderimi arasında bir değişiklik varsa o da kargo şirketlerinin ismi ve kargo ücreti olacaktır. Ukrayna’ya kargo nasıl gönderilir sorusunun cevabına karşılık olarak; sizlere önermek istediğim bir kargo şirketi var! Ukrayna’da alt yapısı kurulan bu kargo şirketiyle işlerinizi sorunsuz bir biçimde halledebilirsiniz! İşte Ukrayna’ya kargo nasıl gönderilir sorusunun cevabı!

Ukrayna’ya Kargo Nasıl Gönderilir? Poshta UA Nedir?

Ukrayna’da komisyonsuz ekspres kargo hizmeti vermeye başlayacak olan Poshta UA, yakında tüm Ukrayna’nın gözdesi olacak. Sorunsuz bir kargo hizmeti yaşamak isteyenler için yavaş yavaş çalışmalarının sonuna gelen Poshta UA, Ukrayna’nın her bölgesinde hizmet verecek! Tüm bunların yanı sıra Poshta UA’nın yatırımcısı bir Türk! Müşterilerinin dilinden anlayan bir anlayışla çalışma prensiplerini hazırlayan Poshta UA’nın yakın zamanda hizmete açılması bekleniyor!

Sevdiklerinize hediye, kargo, posta gönderme gibi konularda yanınızda olacak olan Poshta UA, hizmetleriyle Ukraynalıların şimdiden gözdesi oldu! Zvirynetska St, 47, Kiev adresinde açılacak olan Poshta UA, Ukrayna’ya kargo nasıl gönderilir sorusunun cevabı oldu! Ukrayna’nın en önemli yatırımlarından birisi olarak kendisini tanımlayan Poshta UA; hızlı ve güvenilir kargo gönderimiyle ön plana çıkıyor. Modern teknolojileri kullanarak bilgisine bilgi katan Poshta UA, rakiplerine karşın set çekmiş durumda! Ukrayna’ya kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi birbirinden önemli kargo şirketlerine karşın adını duyuran Poshta UA’nın yakın zamanda komisyonsuz bir şekilde çalışmalara başlayacağı biliniyor.

Ekspres kargo sektörüne hızlı bir giriş yapacak olan Poshta UA kargo şirketi olası bir sorunda ise müşterisinin gülen yüzünü kaybetmemek adına önlemlerini alacak. İnternet alışverişin tavan yaptığı şu günlerde Ukrayna’da açılacak olan Poshta UA kargo şirketi ise şimdiden sunduğu vaatlere Ukraynalıların gönlünden tam puan aldı!

Ukrayna’da Kargo Gönderimi Ne Kadardır?

Kargo gönderim ücretleri firmadan firmaya değişiklik göstermektir. “Ukrayna’ya kargo nasıl gönderilir?” sorgusundan hemen sonra en çok araştırılan konuların başında ise “Ukrayna kargoya gönderim ücreti ne kadar?” oluyor. Poshta UA’nın gönderim ücreti de diğer kargo firmaları gibi sizin kargonuza bağlıdır. Her ne kadar kargo şirketlerinde bu durum farklı fiyatlarla karşılansa bile Türk asıllı bir kargo şirketinden yardım almanız sizler için bir avantaj olacaktır.

Diğer kargo firmaları gibi Posta UA’nında kargonuzun belirlenmesinde kargonuzun tipine, ağırlığına, kaç parçadan oluştuğuna ve hacmine bakılır. Bunun yanında seçmiş olduğunuz kargo gönderim tarzı da kargonuzun gönderme bedelini artırabilir! Kargonuzun fiyatını öğrenmek için Poshta UA’nın web sitesine girebilir ve kargonuzun ölçülerini, ağırlığını ve sizden istenen diğer tüm gerekli bilgileri girerek öğrenebilirsiniz. Sizler için Poshta UA’nın web sitesini makalemin en sonunda bırakacağım!

Ukrayna’nın gözde kargo şirketi haline gelecek olan Poshta UA’nın kargo gönderim bedelleri için net bir şey demek doğru olmayacaktır ama Poshta UA’nın ödemeli kargolarında komisyon olmayacak. Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde para transferi aşamasında komisyon kesilir. Bu da doğrudan müşterinin cebine yansımaktadır. Bunun önüne geçmek için Poshta UA şikayetleri göz önünde bulundurarak; komisyonları komple ortadan kaldırdı!

Ürün dağıtımında ortaya çıkan tüm problemleri ortadan kaldırmayı amaçlayan Poshta UA, A’dan Z’ye tüm sorunları önlüyor. Bilindiği üzere Ukrayna’da çok sıkça kargo problemleri yaşanmaktadır. Hem müşteri hem de alıcı açısından; kargonun bozuk, gönderilmemiş ya da başka sorunlarla teslim edilmemesi gibi birçok olayın önüne geçmeyi planlayan Poshta UA’dan yapacağını her kargo gönderiminde ücretlerde farklı olacaktır.

Ukrayna’ya Kargo Göndermek Ne Kadar Sürer?

Ukrayna’da kargo göndermek Türkiye’dekiyle aynı olsa bile süreleri farklılık gösterebilir. Ukrayna’da şehirler arası bir kargo gönderecekseniz en fazla 5 gün içerisinde karşı tarafın elinde olacaktır. Bunun yanında firmaların değişiklik göstermesiyle birlikte genellikle en fazla bir hafta içerisinde teslim alınır. Ortalama bir süre vermek gerekirse Ukrayna’da kargo göndermek şu şekilde olacaktır:

Kara yoluyla yani tırla 3 ile 5 iş günü arasında,

Hava yoluyla yani uçakla 2 ile 4 iş günü arasında,

Deniz yoluyla yani gemiyle 3 ile 5 iş günü arasında teslim edilecektir.

Benim sizlere yine önerim kargo işlerinizi Poshta UA’dan halletmeniz yönünde olacaktır. Hem gönderim yapabilmek; hem de Poshta UA kargo şirketini görmeniz için sizlere web sitesini bırakıyorum! Tıklayıp erişim sağlayabilirsiniz!

Poshta UA İletişim Bilgileri

Adres: Zvirynetska St, 47, Kiev
Telefon: 0800 30 21 21
E-mail: [email protected]
Web Sitesi: https://www.poshta.ua
Instagram Adresi: poshta.official
Facebook Adresi: poshta.official

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu