Ukrayna

Ukrayna Vize Çeşitleri Nelerdir?

Ukrayna yaşamın, eğlencenin ve doğanın harika olduğu bir ülkedir. Yakın zamanda Ukrayna’ya yolu düşecek olanlardan ise son zamanlarda sıkça “Ukrayna vize çeşitleri nelerdir?”, “Ukrayna vize çeşitleri kaç tane?” gibi sorular almaya başladım. Bunun üzerine sizlere Ukrayna vize çeşitlerini anlatmak istedim. Hem öğrenciler hem de yetişkinler tarafından sıkça ziyaret edilen Ukrayna vize çeşitleri konusuyla merak uyandırmaktadır. İşte başlıyoruz!

Artık ipleri kopartınız ve Ukrayna’da mı yaşamaya karar verdiniz? Gerekli evrakların hazırlanması gerektiğini de biliyor olmanız gerekir. Evrakların birinde olası bir hatanın yapılması ise süreci uzatacaktır. Ukrayna’da vize almak isteyenler ise ilgili makamlara başvurular yaparak; belge ve evraklar teslim ederek tedarik etmesi gerekir. Peki, Ukrayna vize çeşitleri nelerdir?

İlgili Makaleler

Ukrayna Vize Çeşitleri Nelerdir?

Ukrayna vize çeşitleri tam tamına 3 tanedir. Bunlar başlıca B vizesi, C vizesi ve son olarak D vizesidir. D vizesini bir önceki makalelerimde oturum izni almak için gerekli olduğunu açıklamıştım ama bu makalede daha geniş bir şekilde anlatmak istedim. Ukrayna vize çeşitleri vize alımınızda önemli bir faktördür. Vize işlemlerinin öncesinde hangi alandan başvuru yapmanız gerektiğinize Ukrayna vize çeşitleri yardımcı olacaktır.

B Vizesi

Ukrayna’da bulunması süresi beş günle kısıtlayan vize türüdür. Transit vize olarak da bilinen B Vize yük ve yolcu taşımacılığı yapan mesleki gruba verilir. Genellikle şoförler tarafından tercih edilir.

C Vizesi

Kısa süreli vize olarak da bilinen C vizesi Ukrayna’da 90 gün sorunsuz kalmanıza yardımcı olur. Genellikle tatil amaçlı gelen kişiler tarafından tercih edilir. 6 ay içerisinde sadece 90 gün kalmanıza olanak sağlayan bu vizeyi uzatmak için oturum izni almanız gerekir.

D Vizesi

Uzun süreli olarak bilinen D Vizesi, Ukrayna vize çeşitleri arasında daha çok uzun süreli kalmak isteyenlere verilmektedir. 90 günden fazla kalacaklara yardımcı olur. D vizesi almak için oturum izni almanız zorunludur. D vizesine sahip kişiler, oturum izni olmadan ülkede sadece 45 gün bulunabilirsiniz.

Ukrayna vize çeşitleri hakkında genel bilgileri sizlere vermeye çalıştım. Uzun süre kalmak istiyorsanız; oturum iznini kesinlikle cebinizde bulundurmanız gerektirmektedir. Sizler Ukrayna vize çeşitleri hakkında neler eklemek istersiniz? Yorumlarınızı benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu