MarkalaşmaTecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna’da Ne Satılır? Ukrayna’ya Ne Satılır?

Her şeyi bir kenara çekip; Ukrayna’da kendi işinizi kurmak istiyorsanız, gözünüz yükseklerde demektir. Pazar günü ve dış devletlerden gelen yatırımcısına değer veren Ukrayna’da alım ve satımı yapılacak birçok ürün bulunmaktadır. Yakın zamanda Ukrayna’ya gelecek ve iş kuracak olanlardan ise sık sık “Ukrayna’da ne satılır?”, “Ukrayna’ya ne satılır?” sorularını sormaya başladı.

Aklınızı hemen bir döner dükkanı açmak gelebilir. Güzel fikirdir ama artık sınırları aşsak daha iyi olmaz mı? Neredeyse Türkiye’den gelen kim varsa Ukrayna’da nelerin satılacağını merak eder. Bende sizlere bu konu hakkında bir makale hazırlamak istedim. Vereceğim tüm iş alanlarını Ukrayna’da kolaylıkla yatırıma çevirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bilindiği üzere Ukrayna’da bir şeyleri satmak istiyorsanız bir firmaya ihtiyaç duyarsınız. Firma açmak istiyorsanız; oturum izni ve çalışma izni almanız gerekir. Bunun yanında Ukrayna vergi kimlik kodunu da firma açmak için Ukrayna Vergi Dairesi’nden almanız gerekiyor. Peki, Ukrayna’da ne satılır, Ukrayna’ya ne satılır?

Ukrayna’da Ne Satılır? Ukrayna’da Satışı Yapılacak Ürünler Nelerdir?

Ukrayna’ya en çok satılan ürünlerin başında kuşkusuz kimyevi maddeler ve mamulleri yer alıyor. İkinci olarak ise otomotiv endüstrisi yer alıyor. Yani araç parçalarıyla alakalı bir firma kurarsanız; paraya para demezsiniz. Bunun yanında kadınların, çocukların daha doğrusu herkese hitap eden giyim sektörünün alt dalı olan hazır giyim ve konfeksiyon gibi bir firmada açabilirsiniz. Bunun yanında tekstil ve hammaddelerini işletmesi de kurabilir ve üretim yapabilirsiniz.

Hayatımızın hemen hemen her yerinde kullandığımız çelik üzerine de bir firma ya da işletme açarak; Ukrayna’da paranıza değer katabilirsiniz. Bunun yanında yaş meyve ve sebzenin satılacağı bir marka kurabilirsiniz. En basitinden Ukrayna’da market sahibi olarak paraya para demezsiniz. Bunun yanında Makine ve makine aksamlarını işletmesini açarak da çok fazla para kazanabilirsiniz.

Tüm bunların yanında elektrik elektronik, mobilya, kâğıt ve orman ürünleri, çimento cam seramik ve toprak ürünleri, mücevher, halı, tütün ve ülkemizin can damarı olan zeytin ve zeytinyağı gibi ürünleri satarak Ukrayna’da para kazanabilirsiniz. Sizler Ukrayna’da bu gibi işletmeler kurdunuz mu? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu