Ukrayna

Airbnb’den Ukraynalılara Ücretsiz Konaklama

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş hız kesmeden devam ederken; yapılan saldırılardan dolayı evlerini terk etmek zorunda kalanlara özel Airbnb’den çok güzel bir haber geldi. Yurt dışına çıkacak olanlara özel olarak yapılan bu kampanyadan ise 100 bin Ukraynalı vatandaşın yararlanacağı duyuruldu! Hem kısa süreli hem de uzun süreli konaklamak isteyen ama ne yapacağını bilemeyenler için Airbnb, güzel haberi verdi.

Ukrayna, Rusya’nın yapmış olduğu saldırılara direnmeye çalışırken; Rus işgalciler ise masum sivil halkı hedef almaya başladı. Ukrayna sokaklarında binlerce kişi kanlar içerisinde can vermeye devam ederken; yıllardır evi bildiği Ukrayna’yı terk etmek zorunda kalanlar ise nereye gideceklerini bilmeden yola çıkmaya başladılar. Bunun başlıca sebebi ise Rusların acımadan evleri hedef alması…

İlgili Makaleler

Airbnb İcra Kurulu Başkanı Brian Chesky  ve şirketin başında olan yetkililerin; Ukryana’nın yakınında olan Polonya, Romanya, Almanya ve Macaristan gibi ülkelere bir yazı iletti. Bu ülkelerde bulunan Airbnb konaklama merkezlerinde kalabileceklerini duyurdu. Hiçbir şart ve koşul aramaksızın yardımlarını sonuna kadar açan Airbnb, geçtiğimiz yıl, Taliban’ın Afganistan’ı ele geçirmesinden sonra mültecilerin yerleşmelerine, konaklamasına ve birçok konuda yardımcı olmuştu. 21 binden fazla Afganistanlının hayatına dokunan Airbnb bu seferde Ukraynalılar için adım attı.

Airbnb Nasıl Konaklanır?

Savaştan, daha doğrusu canını korumak adına evinden gitmek zorunda kalan Ukraynalıların sayısı en son açıklanan verilere göre 300 bini aşmıştı. Kimi Ukraynalı, bir şekilde sığınacak yer, kalacak ev bulmuştu ama herkes bu kadar şanslı değildi. Bunun üzerine Airbnb, Avrupa Birliğinde kar amacı gütmeyen kuruluşlarla iş birliği yaparak; Ukraynalıların rahat bir nefes almasına olanak sağlayacak.

Sığınmacıların yapması gereken tek şey ise Airbnb’nin çevresinde anlaşmalı olduğu en yakın yeri bulmak ya da Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nden yardım almak olacak. Ukraynalı vatandaşların zor günlerinde yanında olduğunu gösteren Airbnb için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyor. Sadece konaklamanız gerektiğini bildirmeniz yetiyor. İster uzun, ister kısa süreli olarak Airbnb’nin anlaşmalı olduğu firmalarda kalabiliyorsunuz! Airbnb’nin bu kampanyasını bilmeyenlere lütfen sizde duyurun ve Ukraynalılara yardımcı olun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu