Ukrayna

Ukrayna’dan Tahliye Olacakların Dikkatine!

Ukrayna ve Rusya savaşında 4. Güne girildi! Her geçen gün daha çok ölümlerin arttığı Ukrayna’dan tahliye olmak isteyenler için sizlere bir makale hazırlamak istedim. Her geçen gün daha çok korkulan görüntülerin yaşandığı Ukrayna’dan başka ülkelere gitmek isteyenler için ise Ukrayna Dış İşleri Bakanlığı ve Kiev Büyükelçiliği tüm çabalarını öne çıkarıyor.

Savaşın ilk gününde bile 137 kişinin hayatını kaybettiği ve 300 kişiden fazla yaralının olduğu açıklanmıştı. Çocukların, kadınların daha doğrusu dünya üzerindeki en değerli varlık olan insanların ölmesi milyonların endişesine neden olurken Ukrayna’dan tahliye olacaklar için bilgi dolu bir makale hazırlamak istedim.

İlgili Makaleler

Ukrayna’dan Tahliye Olacakların Dikkatine!

Kesinlikle ama kesinlikle Ukrayna Dış İşleri Bakanlığı ve Kiev Büyükelçiliğinden gelen tüm uyarıları ve açıklamaları dikkate alın. Burada yaşanan olaylar herkesin sinirini bozuyor, herkesin kalbini kırıyor olabilir ama bilmeniz gereken bir şey varsa o da Ukrayna’da insanların öldüğü! Eğer güvenilir bir sınırda bekliyorsanız bilmeniz gereken bir şey varsa oraya kimsenin giremeyeceği olsun.

Ne Rus ordusu ne de Ukrayna ordusu sizlerin bulunduğu sığınaklara giremez. Sakin olup beklemenizi tavsiye ediyorum. Şehirlere bombalar yağarken bile Ukrayna Dış İşleri Bakanlığı ve Kiev Büyükelçiliği tüm çabalarını vatandaşlar için yapıyor. Devletin söylediklerini kesinlikle takip edin ve söylenenleri yapın. Şuan Ukrayna’da yapılması gereken bir şey varsa o da Ukrayna Dış İşleri Bakanlığı ve Kiev Büyükelçiliği takip etmek ve söylenenleri eksiksiz bir şekilde yapmak olacaktır.

Ukrayna Dış İşleri Bakanlığı ve Kiev Büyükelçiliği, şehre bombalar yağarken ve milyonların canı tehlikedeyken; otobüsler bularak, trenler kaldırarak, Ukrayna’da yaşayan Türkleri ve öğrencileri güvenilir bir şekilde tahliye etmeye çalışıyor. Bu yüzden kesinlikle ama kesinlikle Ukrayna Dış İşleri Bakanlığı ve Kiev Büyükelçiliğini takip edin. Oradan gerekli bilgileri alarak can güvenliğinizi koruyun!

SINIR KAPILARINIZA GİTTİĞİNİZDE ORADAKİ YOĞUNLUK, KUYRUK VE İMKANLAR UKRAYNA DEVLETİNİN ELİNDE OLAN BİR ŞEY DEĞİL! ORADA BİNLERCE İNSAN “ÖLMEMEK” İÇİN KAÇARAK KURTULMAK İSTİYOR. İSTER İSTEMEZ BU DURUM YAŞANIRKEN KALABALIK OLACAK. BURADA YAPILACAK HER ŞEYİ ZATEN DEVLETİMİZ YAPIYOR. BURADA YAŞANAN HİÇBİR ŞEYDE DEVLETİMİZİN BİR SUÇU YOK!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu