Ukrayna

Lviv’e Ne Zaman Gidilmeli?

Ukrayna’nın en çok rağbet gören şehirlerinden birisi kuşkusuz Lviv oluyor. Tatil sezonunun yavaş yavaş açılmaya başlamasıyla birlikte “Lviv’e ne zaman gidilmeli?” sorusunu siz değerli okuyucularımdan almaya başladım. Dünyanın en güzel barlarına, sokaklarına, çekici kadınlarına sahip olan Ukrayna’nın başkenti olan Lviv, yaz – kış tatiline uygun bir şehirdir. Peki, Ukrayna’nın gözbebeği Lviv’e ne zaman gidilmeli?

Her geçen gün daha çok merak konusu olan Ukrayna, özellikle vizesiz tatile gelinebilecek en güzel ülkelerden birisidir. Sadece kimlikle girilebilen ülkelerin başında gelen Ukrayna, tatilinizi uzatmanıza bile sebep olabilir ama Ukrayna’ya doğru zamanda gitmeniz bu faktör için çok önemlidir. Doğru zamanda yapılan tatil hem enerjinize artı katacaktır hem de daha tatiliniz daha keyifli olmasına neden olacaktır. Peki, Lviv’e ne zaman gidilmelidir?

İlgili Makaleler

Lviv’e Ne Zaman Gidilmeli? Lviv İçin Doğru Zaman Ne Zaman?

Lviv

Avrupa’nın yıldız şehirlerinden olan Ukrayna, gelenlerin etkilendiği ve uzun bir süre kalmak istediği ülkelerin başında geliyor. Öyle ki, sadece 3 gün için gelenler bile zamanı varsa bir hafta bulunmak istiyor. Doğru zamanda doğru tatil yapmak isteyenler ise Google gibi arama motorlarına “Lviv’e ne zaman gidilmeli?” sorgusunu aratıyor.

Lviv’e gitmek için en doğru zaman Mayıs ve Eylül arasındaki zamandır. Yıl boyunca soğuk geçen Ukrayna, Mayıs ve Eylül aylarında ise 20 dereceye kadar çıkar. Bu zamanlar havaların en güzel ve en keyifli olduğu zamanlardır. Eğer tatilinizi Mayıs ve Eylül arasında bir dönemde ayarlarsanız; tatiliniz size mutluluk getirecektir.

Ekim ayından Nisan ayına kadar olan dönemde ise Ukrayna’da havalar çok soğuktur. Yaz aylarında giderseniz; hem Ukrayna’nın hem de Lviv’in keyfini doya doya çıkarırsınız. Yaz tatili yerine kış tatili yapmak istiyorsanız gitmeniz gereken dönem ise Kasım ve Ocak ayındadır. Batu Ukrayna Kasım ayından Ocak ayına kadarki dönemde çok güzel ve eğlencelidir.

Güzelliklerin ülkesi Ukrayna, her geçen gün daha çok turistlerin dikkatini üzerine çekiyor. Sizce Ukrayna’nın gözbebeği Lviv’e gitmek için en doğru zaman ne zamandır? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu