Markalaşma

Amazondan Randevulu Teslimat!

Amazondan Yeni Teslimat Seçeneği: Randevulu Teslimat!

Yeni bir başlıkla karşınızdayım. Dünyanın en ünlü online alışveriş platformu olan Amazon, çeşitli ürünleri ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Dünyaca ünlü alışveriş platformu Amazon’un Türkiye’de bir ilk olan randevulu teslimat seçeneğini yakından inceleyelim.

Amazondan Yeni Teslimat Seçeneği: Randevulu Teslimat!

Amazon’dan Türkiye’de bir ilk! Amazon.com.tr, yeni hizmeti olan Randevulu Teslimat özelliğini duyurdu. Bu yeni özellik neredeyse herkesin işine yarayacak. Günlerce kargoyu beklemek istemeyen, belirlediği günler ve saatlerde kargosunun gelmesini isteyen birçok kişinin işine yarayacak. Bu sayede hem alışveriş deneyimleri kolaylaşacak hem de mutlu müşteriler oluşacak. Kargoların geliş süresi ise, Amazon Türkiye’nin Gebze deposuna olan mesafeye göre değişmektedir.

İlgili Makaleler

 

Türkiye’de ilk kez faaliyete geçecek olan randevulu teslimat, sepet limiti olmadan kullanılabilecek. Amazon.com.tr Prime üyeleri, Prime etiketli ürünleri haftanın altı günü kargo ücreti ödemeden saat 08.00 ile 22.00 arasında sipariş verip adrese teslim edilmesini talep edebilecekler. Prime üyesi olmayanlar ise randevulu teslimat özelliğini bir gönderi başına 29,99 TL karşılığında sipariş verip adrese teslim edilmesini isteyebilirler. Peki aynı gün teslimat seçenekleri neler? birlikte göz atalım.

 

Teslimat seçenekleri ise şöyle:

Aynı Gün Teslimat: Genelde aynı gün teslimat seçeneğinde İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nin belirli ilçelerinde yaşayan Prime üyeleri, seçili olan prime ürünleri için öğlen 12’den önce sipariş verdikleri tüm ürünlerde faydalanabilecekler. Ayrıca İstanbul’da bulunan Prime üyeleri aynı gün teslimat özelliğinden pazar günleri de yararlanabilecekler.

Ertesi Gün Teslimat: Ertesi gün teslimat seçeneğinde ise, İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Bursa gibi 13 şehirde yaşayan Prime üyeleri, seçili Prime ürünlerinin teslimatını herhangi bir ek ücret ödemeksizin ertesi gün adreslerine teslim alabilecekler.

2 Güne Teslim: 2 güne teslim seçeneğinden Adana, Rize, Diyarbakır, Gaziantep ve Mersin gibi 27 şehirde yaşayan Prime üyeleri, satın aldıkları Prime ürünleri için faydalanabilecekler.

 

Eğer Amazon Prime üyesi değilseniz aylık 7,90 TL karşılığında bu hizmetleri kullanabilirsiniz. Ayrıca başlangıç olarak 30 günlük deneme süreniz de bulunmaktadır. Aynı gün teslimat seçeneğinin ne olduğuna gelin daha yakından bakalım.

 

Aynı Gün Teslimat Nedir?

Aynı gün teslimat şekli, gün içinde dağıtıma çıkarılan ve aynı şekilde teslim edilen teslimat şekline denilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte aynı gün teslimat şekli hızla bilinirliğini artırmıştır. Bu teslimat şeklinde sipariş verilen ürünün mümkün olan en kısa zamanda teslim edilmesi gerekmektedir. Kargonun aynı gün içerisinde teslim edilmesine yönelik talepler artış göstermektedir.

 

Bu artış dolayısıyla gündelik yaşamda sıkça tercih edilmeye başlanmıştır.

Aynı gün teslimat şekli sayesinde müşteri memnuniyetinde bir artış görülmüştür. Bu sayede her sektörde pek çok kişiye fayda sağlar. Peki aynı gün teslimatın bize faydası nedir? Sorunuzun cevabı için okumaya devam edin.

 

Aynı Gün Teslimatın Faydaları Nelerdir?

Aynı gün teslimat denildiğinde tabi ki akla ilk gelen gün içinde kargonun teslim edilmesidir. Bu, aynı gün teslimat şeklinin yaygın olan faydalarından biridir. Aşağıda faydaları sırasıyla anlatılmaktadır:

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, ilk akla gelen faydalarından biri gün içinde teslim edilmesi ve bu sayede kişiyi zamandan tasarruf ettirmesidir. Zaman hepimiz için çok önemlidir. En kısa zamanda çoğu işi yapmaya çalışıyor ve bazen dışarı çıkıp alacak kadar bile vaktimiz olmuyor. Böyle durumlarda imdadımıza aynı gün teslimat şekli yetişiyor. Bu sayede hem bize fazladan zaman imkanı tanıyor hem de başka işlerimize zaman ayırabiliyoruz. Başka bir alıcıya gönderdiğiniz kargonun günlerdir ulaşmasını beklemezsiniz. Sipariş verdikten sonra aynı gün teslimat seçeneğini seçtiğinizde kargo aynı gün içinde teslim edilir.

Bir diğer avantajı ise müşteri memnuniyeti. Müşteri memnuniyeti aslında hepimiz için önemli. Örneğin, müşteri memnu kaldığında aynı yerden tekrar tekrar sipariş vermek isteyecektir. Çünkü sipariş verdiği şey aynı gün içinde eline ulaşıyor ve müşteri zamandan tasarruf ediyor. Sipariş verdiğiniz yer için de şöyle denilebilir; müşteri memnun kaldığında daha çok sipariş artacak ve kargoları aynı gün içinde teslim edeceği için kendisi de tasarruf etmiş olacaktır.

Bunun için yapmanız gereken tek şey ise, teslimat seçenekleri arasına aynı gün teslimat şeklini eklemek ve siparişleriniz geldikçe aynı gün içerisinde teslim ederek müşteri memnuniyetini artırmak olacaktır.

 

Son avantajlarından biri ise, teslimatın kolayca teyit edilebilir olması. Teyit edebilmeniz için geniş hizmet ağına sahip kargoları tercih etmenizi öneririz. Bu sayede zorluk çekmeden kolayca teyit etme imkanı elde edersiniz.

 

Aynı gün teslimat şeklini kullandığınızda eğer gönderdiğiniz bir kargo varsa kargonun alıcıya ulaşıp ulaşmadığını teyit edebilirsiniz. Kargoyu teslim alan kişiden imza talep edebilirsiniz veya kimlik ibrazı ile de bunu sağlayabilirsiniz. Bu sayede, göndermiş olduğunuz kargonuzun alıcıya ulaştığını kolay bir şekilde teyit edebilirsiniz ve başka herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığınız da azalır. Bizlere aynı gün teslimat seçeneği ve daha pekçok farklı hizmet sunan Amazonun kuruluş hikayesini sizler için araştırdım.

 

Amazon Nedir?

Amazon, 5 Temmuz 1994 yılında Jeff Bezos tarafından kurulan bir Amerikan teknoloji şirketidir. Ayrıca E-Ticaret, bulut bilişim, yapay zeka ve dijital akış’a odaklanan çok uluslu bir şirkette denilebilir. Şu anda bilgi teknolojisi endüstrisinde En büyük beş şirket içerisinde yer almaktadır. İlk başta sadece kitap satışı yaparak başlamıştır ve şu anda farklı kategorilerdeki ürünleriyle bilinmektedir. Ayrıca Amazon Türkiye için Gebze’de bir deposu bulunmaktadır.

 

Bugünkü başlığımızda olan Amazon’un yeni randevulu teslimat sistemini birlikte inceledik. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Amazonun daha pekçok farklı hizmet sunacağını da tahmin ediyorum. Şimdilik benden bu kadar. Aklınıza takılan tüm soruları için yorumlar kısmında görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu