Affiliate Marketing

Banggood Affiliate Nasıl Yapılır?

Hepinize selamlar dostlar! Ticaret siteleri giderek artmaya başlıyor. Bir dünya devi olan Banggood, Türkiye’nin de ilgi alanına girdi. “Ya ben bilmiyorum! Neymiş bu!” diyorsanız buyurun! Bu makalemde “Banggood affiliate nasıl yapılır?” sorusunun cevabını temel olarak alsam bile; “Banggood affiliate nasıl yapılır?” konusunun yanı sıra sizlere Banggood hakkında da bilgiler vermek isterim! İşte başlıyoruz…

Hem uygun fiyatları hem de muhteşem ürün çeşitliliğiyle ön plana çıkan Banggood, bir alışveriş sitesi. Çin alışveriş siteleri arasında bulunan Banggood, sosyal medya fenomenleri tarafından araştırma konusu olunca boş duramadım! Google gibi arama motorlarına “Banggood affiliate nasıl yapılır?” sorusunu soranlara özel olarak; ben Mert Kahya, muhteşem bir makale hazırladım! Peki, Banggood affiliate nasıl yapılır?

İlgili Makaleler

Hepimiz, AliExpress’i biliyoruz bence! AliExpress’te bilindiği üzere dev bir alışveriş sitesi. Banggood’da AliExpress’le benzer yanlar taşıyor ama ayrıldıkları yönler bulunuyor. Yabancı bir alışveriş sitesi olduğundan dolayı kafanızda soru işaretleri olabilir ama sizlere “Banggood affiliate nasıl yapılır?” isimli makalemde enine boyuna bu konuyu açacağım için okudukça “Yok artık” demeden duramayacaksınız! Ben çok heyecanlıyım ve artık başlayalım…

Banggood Affiliate Nasıl Yapılır? Banggood Satış Ortaklığı

Sosyal medya fenomenlerinin artık Trendyol, Çiçeksepeti, Hepsiburada gibi alışveriş siteleriyle çalıştığını ve yapmış oldukları satışlarla para kazandıklarını bilmeyen yoktur. Biraz kendisini aşmak isteyenler genelde yabancı alışveriş sitelerinde soluğu alıyor. Sizlerde bir sosyal medya fenomeniyseniz ya da bu işi merak ediyorsanız; “Banggood affiliate nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını arıyor olabilirsiniz. “Şanslısınız çünkü ben varım!” demeden yapamayacağım çünkü “Banggood affiliate nasıl yapılır?” sorularınız benden önce cevapsız kalmış olabilir ama şimdi buradayım ve sizlere “Banggood affiliate nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını vereceğim!

Banggood Affiliate için yapmanız gereken ilk şey “Banggood” sitesine girin. Sitenin sağ alt kısmında (Sizler için ok işaretiyle gösterdim!) “Yardım Merkezi” bulunuyor. O kısma tıkladıktan hemen sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Yönlendirilen sayfada en aşağı inin ve “Partnerlik Programlarımız” kısmının altında bulunan “Ortaklık Programı” kısmına tıklayın. Yeniden bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve asıl şimdi “Banggood affiliate nasıl yapılır?” sorusunun yanıtları başlayacak!

Ortaklık Programı kısmına tıkladıktan hemen sonra karşınıza “Şimdi Katıl” butonu çıkacak. İşte şimdi başlıyoruz arkadaşlar! Butona tıkladıktan sonra hesabınız yoksa kaydolun ya da giriş yapın. Daha sonra yine bir sayfa açılacak ve sizden “Kimlik Türü” belirlemenizi isteyecek. Bireysel ya da şirket arasından bir tanesini seçin. Bireysel adımdan ilerleyeceksiniz; adınızı, soyadınızı, cinsiyetinizi, dilini, ülkenizi ve diğer tüm bilgileri doldurun. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; “Ürün kategorisi” kısmı ve hemen aşağıdaki kısımlar olacaktır.

Ürün kategorisinde; takipçilerinizin hitap ettiği ve daha çok tanıttığınız ürünleri seçin. Örnek veriyorum; moda ve kombinler üzerine içerikler üreten bir hesapsanız; otomobile ve motosikletler kategorisini seçmeniz sizlere eksi yazacaktır. Bu yüzden sadece takipçilerinizin ilgi alanı olan kategorileri seçmeye özen gösterin.

Hemen aşağıda ise ülke seçmeniz gerekecek ve “Aylık Ortalama Trafik” kısmını doldurmanız istenecektir. Burada trafiğiniz; 500’den az, 501 ile 5000 arasında, 5001 ile 500.000 arasında ve 500.000’den fazla seçimini yapmanız gerekmektedir. Tüm bilgileri doldurduktan sonra “Anlaşmayı kabul ediyorum” kutucuğunu da işaretleyin. Hop, yeni bir sayfa! Mail adresini doğruladıktan hemen sonra Banggood Affiliate sayfasını sizlere açacak!

Bu sayfada; reklam merkezi, raporlar, promosyon araçları, merkez bilgileriniz ve yeni promosyon bilgileri bulunacaktır. Sayfanın biraz aşağısına indiğinizde satış yaptıkça artacak olan pano bulunmaktadır. Pano kısmından hem satış miktarına hem de komisyonunuza bakabilirsiniz. Pano kısmının hemen altında bulunan “Özet” kısmından ise ne kadar kazanç sağladığınızın yanı sıra ortaklık raporlarına ve geçerli siparişlere ulaşabilirsiniz. Üye olduk, “Banggood affiliate nasıl yapılır?” sorusunun ilk kısmını cevapladık ve sıra geldi para kazanmaya! Bildiğiniz üzere bu işler link paylaşarak yapılıyor! Ne demişler, “Mutluluk paylaştıkça çoğalır!” Biz onu “Link paylaştıkça gelirimiz artar!” diye değiştirdik, şimdilik… 🙂

Banggood Link Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Banggood, ilk kez Affiliate yapacakların daha kolay bir biçimde link paylaşabilmesi adına; seçtiğiniz kategorilerden önerilerde bulunuyor. “Bunlardan paylaşabilirsin” der gibi… Ürünlerin hemen yanında bulunan “Link Al” kısmından linki kopyalayın ve gerisi bildiğiniz üzere sosyal medya hesabınıza girerek önereceğiniz ürünün bağlantısını ekleyip linki yapıştırmak olacaktır.

Unutmayın ki, diğer alışveriş sitelerinde olduğu gibi ne kadar çok link paylaşırsanız ve takipçilerinizi aksiyona geçirirseniz o kadar çok kazanç sağlarsınız! “Banggood affiliate nasıl yapılır?” sorusunu sizler için adım adım anlattım! Gerisi size kalmış bir durumda…

Link al kısmında; ürünün ne kadar düştüğü ve normalde ne kadar ve indirimli fiyatının ne kadar olduğuna dair bilgiler bulunuyor. Bunlardan yola çıkarak takipçilerinize bilgiler verebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Banggood affiliate sisteminde sizlerin ürünlerden ne kadar komisyon kazanacağınızda tek tek yazıyor. Ne kadar basit değil mi? Sizlere birazda neden Banggood Affiliate yapmanız noktasında bilgiler vermek istiyorum!

Neden Banggood Affiliate Yapmalısınız?

“Banggood affiliate nasıl yapılır?” sorusunu en net şekilde yanıtladım! Banggood Affiliate yapmanız hakkında da bilgiler vermek istiyorum… Banggood, kendi ürünlerini kendisi tedarik eden bir firma ve kendi ürünlerini kendisi satan bir alışveriş sitesi. Bu yüzden birden fazla satıcı gibi bir durum yok. Siz, bir ürün önerdiniz ve takipçiniz bunu satın aldı ama satıcıyla sıkıntı yaşadı diyelim, burada birazda maalesef sorumluluk size biniyor. Bu durumu tamamen ortadan kaldıran Banggood, Affiliate yapacak olan sosyal medya kullanıcılarının rahatlamasına neden oluyor.

Hem kaliteli hem de aşırı uygun fiyatlar sunan Banggood, siz sayesinde alışveriş yapan kişilerinde memnuniyetine ortak oluyor. Bu da siz her Banggood affiliate yaptığınızda; takipçinizin radarına girmenize sebebiyet veriyor. Sizlerin Banggood üzerinden paylaşım yapmanızı bekleyen takipçilerinizin sayısı da bu sayede giderek artıyor.

Tüm bunların yanı sıra takipçinizin “Dolandırılma” ihtimali sıfır. Evet, bunu maalesef yaşıyoruz. Sosyal medya fenomeni, bir ürün öneriyor ve satıcı parayı aldıktan sonra ürünü göndermiyor veya başka sorunlardan dolayı müşteriye satın aldığı ürün yerine başka bir şey gönderiyor ve bu durumu üzerine bile almıyor. Takipçiniz ise siz sayesinde o ürünü, o satıcıdan aldığı için önce sizin karşınıza çıkıyor ve “Bundan almayın! Dolandırıyor” gibi yorumlarda bulunarak sizleri olumsuz olarak gösteriyor. Her ne kadar bu olay sizi bağlamasa bile sorumlusu bir anda siz oluyorsunuz ve takipçilerinizin güvenini sarsıyorsunuz.

Siz sayesinde ürün ya da ürünler almış kişiler, herhangi bir sorun yaşadığında ise anında müşteri hizmetleriyle sorununu çözebiliyor. Bu da yine sizlerin aradan çekilmenize etken sağlıyor. Yine kargo süresi ve özenli paketleme sayesinde de önerdiğiniz ürünleri satın alan kişiler sağlıklı bir biçimde alışveriş yapmış oluyor.

Tüm bunların yanı sıra komisyon oranları ve kazanç sağlaması daha yüksek olan Banggood, cebinizdeki parayı da düşünüyor. Genel olarak mantığa bakıldığında “Kazan kazan” üzerinden yürüyen Banggood, site kazandıkça sizleri de kazandırıyor.

Muhteşem fırsatlar sunan ve her şeyi bulabileceğiniz bir site olan Banggood hakkında tüm bilgilerimi sizlerle paylaştım. Sizlerin de eklemek istediği bir şey varsa lütfen bana ulaşmayı unutmayınız! Hepinize keyifli günler dilerim…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu