Dijital Pazarlama

Aliexpress’te Nasıl Satış Artar?

Merhabalar değerli okurlarım, umarım çok iyisinizdir. Bugün sizlerle birlikte Çin merkezli olan ve dünyanın dört bir yanına ticaret yapan Aliexpress’te Nasıl Satış Artar? Konusunda bilgi vermek istiyorum. Son zamanların en çok konuşulan konularından birisi olan Aliexpress’te Nasıl Satış Artar? Sorgusunu değerlendirmek istiyorum. Peki, Aliexpress’te Nasıl Satış Artar? Gelin, daha yakından bakalım!

Dünyanın en büyük pazaryerlerinden birisi olan Aliexpress her geçen gün satış hacmini artırmaya ve alıcılarını sattığı ürünlerle buluşturmaya devam ediyor. Kısa sürede geniş yankı uyandıran Aliexpress’te Nasıl Satış Artar? Sorgusu hakkında arama motorlarında araştırmalar yapıldığında tatmin edici bir sonuçla karşılaşmayı bırakın sorularınıza cevap bile bulamadığınızı görmekteyim. Tam da bu sebepten ileri gelerek Aliexpress’te Nasıl Satış Artar? Konusunu sizler için mercek altına almaya karar verdim. İşte Aliexpress’te Nasıl Satış Artar? Konusunda merak edilen tüm ayrıntılar!

İlgili Makaleler

Aliexpress’te Nasıl Satış Artar?

Aliexpress, Alibaba grubu altında yer alan ve dünyanın dört bir yanına gönderdiği ürünlerini alıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor. Doğrudan ürün satıp pazarlamak yerine alıcıyla satıcıyı bir araya getiren Aliexpress hakkında araştırmalar da devam etmekte. Milyonlarca ciro yapan kişileri gördükçe heyecanlanan ve kendisi de kazanç elde edip var olan gelirini artırmak isteyen kişilerce de araştırılan Aliexpress’te Nasıl Satış Artar? Sorgusunu sizler için daha da yakından inceledim. Gelin, Aliexpress’te Nasıl Satış Artar? Sorusunun cevabına daha yakından bakalım!

Müşterilerinizi Aliexpress’e çekmek için ana seçenekler arasında birden fazla opsiyon bulunmakta. Bahsetmiş olduğum bu seçenekler arasında kuponlar, özel indirimler, promosyonlar ve bağlı kuruluşlar bulunmaktadır. Öte yandan da SEO mantığını kullanarak algoritmaya oynarsak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan Aliexpress’te ürünlerinizi öne çıkarabilmek adına algoritmaya uygun bir şekilde ilerleyerek öne çıkmakla ilk adımınızı başlatabilirsiniz. Aliexpress için en önemli noktalardan birisi de yorum ve değerlendirme kısmında üst sıralarda yer almanız gerektiğidir. Alıcıların değerlendirmesinden olumlu bir dönüş alırsanız satışlarınızı artırmanız çok daha olasıdır.

Ürünlerinizi yüklerken öne çıkabilmek adına doldurulması gereken alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız da oldukça önem arz etmektedir. Trafiğinizi artırdıkça satışlarınız da artar ve bu sistem sizin çok daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur. Sosyal medya hesaplarınızla mağazanızı daha görünür kılmanızsa kesinlikle size fayda sağlayacak yollar arasında yer almaktadır. Farklı ülkelerde yaşayan ve farklı hedef kitlelere hitap eden influencerlar mağazanızı influence ederse görünürlüğünüzle birlikte satışlarınız da artar.

Aliexpress’te İşler Nasıl Yürür?

Aliexpress’te satış yapmak rakibi olan birçok e-ticaret platformuna göre çok daha kolay. Bunun nedenine baktığımızda hesap açmanın çok kolay olduğu görülürken öte yandan da ürün listelemek ve ürün bulmanın çok kolay olduğu bilinmektedir. Ürünün tanıtımını yapmadan da satışlarınızı artırabileceğiniz Aliexpress’te bir mağaza açabilmeniz için ülkenizde aktif bir mağazanızın bulunması gerekmektedir. Yoksa mağaza açıp satış yapamazsınız.

Birkaç püf noktayla birlikte satışınızı artırabileceğinizi sizinle paylaşmak istiyorum. Aliexpress sayesinde 200’den fazla ülkeye gönderebilirsiniz bu durumda yalnızca bekleme süresine tahammül etmeniz gerekmektedir. Aliexpress’in ana sayfasına girildiğinde gönderim kısmını seçin ardından para birimini seçin ve ardından da listelenen ürünler arasında en çok satılanlardan istediğinizi seçin. Daha çok satış yapabilmeniz için nesatılır.com adresinden kolaylıkla süreci yürütebilirsiniz.

Nesatılır.com’a giriş yaptıktan sonra ücretsiz entegrasyon kısmına tıklayın ve karşınıza çıkan sayfaya giriş yapın. Ardından entegrasyon sayfasına giriliyor ve buradan pazaryeri olarak Aliexpress’in seçmeniz gerekmekte. Bu işlemi gerçekleştirmenizle birlikte mağazanızla eşleşme sağlayacaksınız. Ürünler kısmına tıklayarak ürününüzü yükleyeceğiniz alanı seçin ardından da ürünleri yükleyerek ardından da kategori seçin. Ürünlerin fiyatlarını seçtikten sonra kargo şablonlarınızı seçin sonrasındaysa kategori alanlarını seçmeniz beklenir ve ürünleri gönderdikten sonra da satış işleminiz artık gerçekleşmiş olacak. Bu şekilde yapacağınız satışı hem daha kolay hem daha hızlı aynı zamanda da daha karlı bir şekilde satmış olacaksınız.

Her İsteyen Satıcı Olamıyor!

2010 yılında Çin merkezli kurulan Aliexpress BC2 iş modeliyle çalışan ve şu anda dünyanın dört bir yanına ürün gönderen e-ticaret sitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem küçük hem de oldukça büyük şirketleri alıcılarıyla bir araya getiren Aliexpress’te aranılan her ürünün bulunmasından dolayı son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelmiş durumdadır. İnsanlar farklı farklı pazaryerlerinden ve ülkelerden almış oldukları ürünleri aldıktan sonra belirli bir kar marjı ekleyerek yeniden Aliexpress aracılığıyla pazarlamaktadırlar. Peki, Aliexpress’te satıcı olmak için ne gerekmektedir?

Dünyanın en büyük iş hacmiyle adından sıkça bahsettiren Aliexpress’te satıcı olmak isteyen her kişi tabi ki satıcı olamamakta ve satıcı olmak için belirli adımları tamamlaması gerekmektedir. E-ticaret yapan kişilerin vergi ödeme yükümlülüğü olduğundan şirketi olmayan kişilerin faturalandırma da yapamamasından kaynaklı olarak öncelikle bir mağaza açmanız gerekmektedir. Şahıs, anonim ya da limited olarak şirket kurabilirsiniz. Şirket kurduktan sonraysa satışa başlayabilirsiniz.

Aliexpress’te hesap açılırken e-posta adresi, telefon numarası, kredi kartı bilgisi ve adresin yanı sıra isim ve soyisim de gerekli alanları doldurmak için talep edilmektedir. Hesabınızı aktive etmek için telefonunuza gelecek onay kodunu sisteme girmeniz gerekmektedir. Hesap aktivasyon işleminizi mobil onay koduyla sisteme girdikten sonra hesabınızı açabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

Aliexpress’te satıcı olmanız için birtakım evraklara da sahip olmanız gerekmektedir. Bu evraklar; Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Odası Kaydı ve İmza Sirkülleri veyahut İmza Beyannamesi şeklindedir.

Neden Aliexpress’i Tercih Etmelisiniz?

Aliexpress’te satıcı olmanız için gerekenleri sizinle paylaştıktan sonra bir de sizlerle Aliexpress’te satış yapmanızın artı yönlerinden yani avantajlarından bahsetmek istiyorum. İlk etapta aylık aktif kullanıcı sayısının 60 milyonun üzerinde olduğuna değindikten sonra 200 milyondan daha fazla kişiye de ürünlerinizi gösterebileceğinizi söylemeden geçemeyeceğim.

Aliexpress bünyesinde bulunan satıcılara ücretsiz eğitimler sağlayarak onların daha bilgili ve her daim güncel olmalarını isteyerek düzenli eğitimler düzenlemektedir. Bu eğitimler aracılığıyla kendinizi geliştirirken alanınızda uzmanlaşmanıza da imkan tanınmış olur.

Normal e-ticaret platformlarında destek ekibiyle iletişimin ne denli zor olduğuna eminim ki denk gelmişsinizdir. Aliexpress’te bu durum oldukça iyi bir şekilde geliştirilmiş ve satıcı destek ekipleri aracılığıyla yardım almak istediğiniz her konuda en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacağını bilmenizde fayda vardır.

Komisyon oranları da yapılan ticaretlerde büyük önem arz etmektedir. Global bir şirket olmasının yanı sıra komisyon oranlarının düşük olmasıyla da tercih edilmesi mantıklı olan şirketlerden birisidir. Ülkemizdeki e-ticaret siteleriyle karşılaştırıldığında ciddi anlamda düşük komisyon oranlarıyla çalışan Aliexpress dolayısıyla daha fazla para kazanmanıza da olanak tanımaktadır.

Lojistik alt yapısı oldukça güçlü olan Aliexpress satıcıların, müşterilere karşı mahcup olmasının önüne geçmektedir. Aldığınız ya da sattığınız ürünlerin kargoda yaşadığı sıkıntılar yüzünden ne siz ne de müşterileriniz mağdur olmayacağı için içinizde rahat olabilir.

Aliexpress’te Nasıl Satış Artar? Konusunda merak edilen tüm soruları cevapladığımı düşündüğüm bu yazımda konunun haricinde birkaç önemli noktaya da değinmeden geçmek istemedim. Aliexpress’te Nasıl Satış Artar? Konusuyla ilgili aklınızda kalan soru işaretleriniz varsa yorumlar aracılığıyla benimle iletişime geçebilirsiniz. Sevgilerimle!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu