Affiliate Marketing

Otelz Affiliate Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en büyük çevrimiçi konaklama rezervasyon platformu olan Otelz, hacmini gün geçtikçe daha da çok büyütüyor. Milyonlarca kişiye hitap eden, rahatını düşünen Otelz’le affiliate yapmak isteyenler ise “Otelz affiliate nasıl yapılır?” sorularını soruyorlar. Ben Mert Kahya, affiliate üzerine sorulan tüm sorulara yanıt vermek için buradayım! Peki, Otelz affiliate nasıl yapılır?

Aklınıza gelebilecek tüm otel temalarını bir platformda toplayan Otelz; müşterilerinin yüzlerinin gülmesini ana olay olarak ele alıyor. Şöyle bir düşünün kim tatilinde sorun yaşamak ister ki? Bunun farkında olan ve kazancını Otelz üzerinden yapmak isteyen sosyal medya fenomenleri ise artık “Otelz affiliate nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını arıyor. Otelz gibi temelleri sağlam olan bir ticaret platformuyla el sıkışan binlerce kişi arasından bir tanesi olmak istiyorsanız; “Otelz affiliate nasıl yapılır?” makaleme sizleri alalım! İşte başlıyoruz…

İlgili Makaleler

Otelz Affiliate Nasıl Yapılır? Otelz Satış Ortaklığı

Evet, bugün gündemimizde “Otelz affiliate nasıl yapılır?” sorusunun cevabı olacak. Otelz üzerinden para kazanmak isteyenlerin Google gibi arama motorlarına “Otelz affiliate nasıl yapılır?” sorularını sıkça sorduğunu ama net bir yanıt alamadığını görünce hemen harekete geçtim. Ne demişler, hareket bereket! J Affiliate işiyle uzun süredir uğraşan ve artık bu işi meslek haline getirdiğim için engin tecrübelerime dayanarak; “Otelz affiliate nasıl yapılır?” sorusuna yanıt vereceğim!

Aylık 200 binden fazla rezervasyonun alındığı, 800 binden fazla kullanıcının bulunduğu, hem yurt içinde hem de yurtdışında aktif bir biçimde çalışan, 9 farklı dil seçeneği bulunan Otelz, aslında tam da sosyal medya fenomenlerinin aradığı bir firma! Bu kadar geniş bir yapıya sahip olan Otelz üzerinden affiliate yapmaksa çok basit!

Öncellikle Otelz’in resmi web sayfasına inin. En aşağıda bulunan “Müşteri Hizmetleri” kısmının 3 altında bulunan “İştirak Olun” kısmına tıklayın ve sizlerle “Otelz affiliate nasıl yapılır?” sorusunun cevabını birlikte öğrenelim! İştirak olun kısmından hemen sonra “Otelz Partner” sayfasına yönlendirileceksiniz. Eğer bir hesabınız varsa giriş yapabilirsiniz ama mesele hesap yoksa başlıyor.

Hesabınız yoksa “Başvuru yap” kısmına tıklayın ve yeni bir sayfaya daha geçiş yapın. Burada;  API, Affiliate/White Label ve Influencer partnerlik seçeneklerinden bir tanesine ya da birden fazlasına kolayca katılabilirsiniz ama ana konumuz; “Otelz affiliate nasıl yapılır?” olduğu için ben buradan yürüyeceğim. Güncel partner sayısı 2000’e yakın olan Otelz, her geçen gün daha çok büyüyor.

Türkiye’nin en büyük online rezervasyon sitesi Otelz’in yönlendirdiği sayfada biraz daha aşağı indiğinizde dediğimiz gibi üç farklı seçenek çıkıyor. Affiliate yaparak; gelir elde etmek istiyorsanız, bilmeniz gereken birkaç nokta var! Doğrudan otel satışını hedeflemelisiniz. Bunun yanı sıra belirli bir kitleye ve de trafiğiniz olmalıdır. Bunun yanı sıra turizm sektörüne entegre olabilecek bir iş modelinde bulunmanız sizler için bir artı kazandıracaktır. Affiliate için teknik olarak alt yapıya sahip olmanız gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra bir de online satış kanalına sahip olmalısınız! Bu koşulları sağladığınız takdirde “Hemen Başvur” kısmına tıklayın!

“Hemen Başvur” kısmına tıkladığınızda karşınıza “Affiliate/White Label Partnerlik Başvuru Formu” paneli açılacak. Burada sizlerden şirket adı, web site, yetkili adı, yetkili soyadı, telefon numarası, mail adresi ve mesaj kısımlarını doğru bir biçimde doldurmanız gerecek. Bu alanları doldurduktan sonra sizlerle affiliate için görüşme sağlanacaktır. Bu yüzden mail adresinizi sık sık kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz!

Bundan sonrası size kalmış. Otelz sizlerle iletişime geçtikten sonra ve işlemler tamamlanınca; sosyal medya üzerinden Otelz’in fırsatlarını öne çıkaran paylaşımlar yaparak kolayca affiliate yapabilirsiniz. Misal veriyorum; “Otelz’le isterseniz ödemeyi otele gidince isterseniz de öncesinde taksitle yapabiliyorsunuz!” gibi Otelz’i ve fırsatları vurgulayan cümleler kullanabilirsiniz. “Otelz affiliate nasıl yapılır?” sorusuna net bir şekilde yanıt verdiğimi düşünüyorum. Sizlere bir de Otelz’le neden affiliate yapmanız gerektiğinden bahsetmek isterim!

Neden Otelz Affiliate Yapmalısınız?

Gezmeyi çok seviyor, gezilerinizi çevrenizdeki kişilerle paylaşmaktan hoşlanıyorsanız ve birazcık da kitleniz varsa aslında Otelz size “Neden aramıza katılmıyorsun?” diyor. Tüm dünyanın insanlarını ağırlayan Türkiye’den yola çıkarak dünyaya kapılarını açan Otelz, sosyal medya fenomenlerine muhteşem bir kapı aralıyor. Win – win yani kazan – kazan mantığıyla hareket eden Otelz, seyahat etmeyi seven ve sürekli olarak bir yerlerde konaklama ihtiyacı duyanlara hitap ediyor.

4 mevsimi yaşayan ülkemizde kış ve yaz tatili yapmak mümkün! Bu yüzden sadece yaz odaklı tatillerde değil aynı zamanda; kayak, bungalov, balayı, muhafazakar, pansiyon, doğa temalarında tatil fırsatları da sunuyor. Bu da takipçilerinizin dikkatini üzerine çekiyor ve siteye giriş yapıyor ve bakınıyor, inceliyor, tatil alıyor, otel kiralıyor… Bu döngü böyle gider!

Avantajlı bir dünyaya sahip olan Otelz, dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bunu örnek vermek gerekirse; ücretsiz bir biçimde iptal etme özelliği, taksit imkanları, uygun fiyatları… Say say bitmez! Bu avantajlardan bahsetmeniz durumunda kişiler sizleri mercek altına alıyor ve Otelz paylaşımlarınızı adeta tetikte bekliyor.

Bankaların vermiş olduğu para puanları biliyorsunuzdur! Otelz’de aynı bu sistemden yola çıkarak ZPara devrini başlatmış durumda. ZPara kazadıran otellerden rezervasyon yaptıkça hesabınızda ZPara birikir! Bu ZPara sayesinde en uygun biçimde otel ödemesi yapabilirsiniz. ZParalar, ZCüzdan üzerinden birikir… Birkaç dakikada oluşturulan ZCüzdan üzerinden yapacağınız ZPara birikimi hakkında takipçilerinize bilgiler vermenizi tavsiye ederim çünkü biriken ZPara’lar sayesinde oldukça uygun bir tatil geçirecekler!

Sıfır sorun! Evet, belki de en cezbedici özelliklerinden bir tanesi bu! Varsayalım başka bir ticaret sitesinin affiliate işlerini yapıyorsunuz. Takipçiniz, sitede bulunan bir satıcıdan ürün almış ve ürün gönderilmemiş, kusurlu ya da yanlış gönderilmiş olsun, burada ilk sorumlu siz oluyorsunuz. Bu sorunu yaşayan kişiler ilk olarak gözlerini sizin üzerinize çeviriyor ve “İnsanları kandırmaya hakkın yok” diyor. Sizin bir suçunuz olmasa bile bir anda sorumluluk sizin üzerinize kalıyor ve bu yorumları gören kişiler, sizin önerilerinize ya çok temkinli yaklaşıyor ya da sizden bir ürün almıyor. Otelz, bu tür sorunun yaşanmaması adına garanti vererek; sosyal medya fenomenini kendisinden biri gibi sahiplenip sıfır sorun olduğunu ifade ediyor.

Otelz Affiliate Ne Kadar Kazandırır?

“Otelz affiliate nasıl yapılır?” sorusunun hemen ardından akıllarda oluşan bir diğer soru ise “Otelz affiliate ne kadar kazandırır?” olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal medya fenomenlerinin gelir kapısı olan Otelz ve diğer birçok e-ticaret uygulaması için net bir şey demek doğru olmaz. Kişinin yapmış olduğu affiliate sistemiyle bu fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Karlı bir yapıya sahip olan Otelz’in hacminin giderek büyüdüğü ise biliniyor. Kitlesini giderek artıran ve sosyal medya fenomenlerinden destek alan Otelz’in birkaç yıl içerisinde sosyal medyaya hükmedeceği görülüyor. Daha çok gezi ve seyahat işleriyle ilgilenen bireylerle çalışan Otelz, dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

“Otelz affiliate nasıl yapılır?” başlığı altında sizlere merak edebileceğiniz tüm yanıtlara yanıt vermeye çalıştım. Sizlerde Otelz affiliate hakkında bilgilerinizi yorumlar kısmından benimle ve okuyucularla paylaşarak, destek olabilirsiniz! Yorumlarınızı merakla bekliyorum…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu