Dijital Pazarlama

Booking Affiliate Nasıl Yapılır?

Merhabalar değerli okurlarım, bugün sizlerle birlikte eğlenirken para kazanabileceğiniz bir affiliate sisteminden bahsetmek istiyorum. Kısa süre içerisinde arama motorlarına sıklıkla yöneltilen Booking Affiliate Nasıl Yapılır? konusunu ve Booking Affiliate Nasıl Yapılır? Başlığı hakkında merak edilen tüm detayları sizler için mercek altına aldım. Peki, Booking Affiliate Nasıl Yapılır? İşte konuya ilişkin tüm ayrıntılar!

Booking Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda yapılan araştırmalar her geçen gün daha da katlanarak artıyor. Gerek dünyaca ünlü şirketler gerekse bireysel olarak seyahat blogu yazan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bu affiliate sistemi hakkında bilinen bilgilerin kısıtlı olmasından kaynaklı olarak da Booking Affiliate Nasıl Yapılır? Sorusu arama motorlarına sıklıkla yöneltilmektedir. Peki, Booking Affiliate Nasıl Yapılır? İşte Booking Affiliate Nasıl Yapılır? Konusuna dair merak edilen her detay!

İlgili Makaleler

Booking Affiliate Nasıl Yapılır?

Dünyaca ünlü bir platform olan Booking, milyonlarca kişiye konaklama ve seyahat konusunda yardımcı olmaya ve onları memnun etmek için çabalamaya devam ediyor. Yalnızca otellerde değil, konaklanan lokasyonlara ait olan ve kültürel sayılabilecek; yüzen evler, iglolar ve ağaç evlerde başta olmak üzere birçok yerde konaklama imkanı sunuyor. Booking aracılığıyla yalnızca konaklama yapmak değil aynı zamanda da gelir elde etmek isteyen kişilerse Booking Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda araştırmalarına hız vermiş durumda. Bende Booking Affiliate Nasıl Yapılır? Başlıklı makalemde tam olarak ilgili konu hakkında merak edilen konulara sizler için eğildim ve daha da yakından inceledim. İşte Booking Affiliate Nasıl Yapılır? Konusuna dair tüm ayrıntılar!

Booking ile affiliate yapmanız için firma tarafından sizlere sunulan 1 milyondan fazla neden bulunmaktadır. Müşteri yorumlarıyla her daim ilk sıralarda bulunan Booking ile iş birliği yapmak ve bir kazanç elde etmek ya da ücretsiz bir şekilde tatil yapmak istiyorsanız affiliate sürecine dahil olmanız gerekmektedir. Bahsetmiş olduğum bu affiliate sürecine dahil olmak istiyorsanız ya global bir şirket bünyesinde olmanız ya da seyahat blogu yazarı olmanız gerekmektedir. Peki, Booking Affiliate Nasıl Yapılır?

Arama motoru Google aracılığıyla  (https://www.booking.com/affiliate-program/v2/index.html)adresine tıklayarak karşınıza açılan pencerede yer alan sarı kısımda “Hemen Ücretsiz Katılın!” alanını doldurmanız gerekmektedir. Bahsettiğim alanda adınız ve soyadınız ardından e-posta adresinizle birlikte şifrenizi belirlemeniz istenmekte. Ardından ülkenizi seçerek ikinci adıma geçebilirsiniz. Ardından sayfa sizi ikinci adıma yönlendirecek. Burada da karşınıza çıkacak ilk adım şirket ya da web sitesi adı olacak. Ardından web sitenizin URL adresini yazıp sonraki adımda da sektör seçmeniz beklenecek. Seçebileceğiniz sektörler arasında; Konaklama araması, nakit/iade/kupon/fırsat, Etkinlikler/biletleme/festival/ilan, Online seyahat acentesi, offline seyahat acentesi, Index/Web dizini, Meta arama, Blog ya da seyahat, Diğer şeklinde seçenekler bulunmaktadır. Bu alanları doldurmanızla birlikte onay kısmına yönlendirileceksiniz. Onay kısmını da tamamlamanızla birlikte artık sizde Booking.com iş ortaklarından birisi olacaksınız.

Neden Booking İle İş Ortaklığı Yapmalısınız?

İş ortaklığı programıyla birlikte işlerinizi dünyanın en çok bilinen online sitelerinden birisine bağlayabilir ve bu şekilde gelir elde edebilirsiniz. Ortaklığa adım atmanızla birlikte müşteriler için hazırlanan ürünlerinizi kendi web sitenizle entegre ediyorsunuz ve bu şekilde de siteniz aracılığıyla yapılan her rezervasyon için komisyon alabiliyorsunuz.

Bununla birlikte ürünlerin sorunsuz bir deneyim sunmasıyla birlikte yapmaları gerekenleri yapabilmeleri yani rezervasyonları artırabilmeleri için site tarafından sürekli optimizasyon ve yenileme çalışmaları da yapılmaktadır. Bunun haricinde 43 farklı dilde hizmet veren Booking tüm tarafların faydalanabileceği bir komisyon yapısı sunarak tarafları memnun ediyor. Bu ve bunun gibi ayrıcalıklar da Booking Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda araştırma yapan kişilere ışık tutmuş oluyor.

Öte yandan yüksek kazanç potansiyeli de sunan Booking, kendi siteniz aracılığıyla yapılan her rezervasyonda avantajlı bir komisyon kazanmanıza da olanak tanıyor. Ne kadar çok rezervasyon yaparsanız o kadar fazla kazanacağınız bu sistemde 2.563.380 gibi bir sayının daha da üzerinde tesisiyle en az odayla en geniş konaklama imkanı sunmakta. İstenilen sayıda rezervasyon olanağı sunan Booking 12.500’den daha fazla kapsamlı ortak ağa da sahip olarak online konaklamada dünya lideri markaları birleştiriyor. Aynı zamanda ürünlerini kişiselleştirebilir ve kolay kullanılabilir olmasının yanı sıra çalışma esnekliği de tanımaktadır.

Her kalıbın herkese uyduğunu düşünmeyen Booking geniş kişiselleştirme seçenekleriyle birlikte hem markanıza hem de sitenize uyum sağlamayı hedeflemektedir. Halihazırda sitenizde hangi tesislerin gösterileceğini seçebileceğiniz sitenizde dünya genelindeki konaklama birimlerini ya da sadece özel birimleri gösterebilme imkanınız vardır. Tam da bu saydıklarımdan dolayı Booking Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda olumlu yanıt vermeniz çok mümkündür. Peki, Booking Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda aydınlandığınıza göre şimdi de Booking ile affiliate yapmanız için biraz da Booking hakkında bilgi vermek istiyorum.

1996 yılında Amsterdam merkezli kurulan Booking.com ilk etapta oldukça küçük bir girişimken sonrasında dünyanın en lider seyahat şirketlerinden birisi haline geldi ve misyon olarak da herkesin dünyayı keşfetmesini kolaylaştırmayı edindi. Bir seyahatte karşılaşılabilecek pürüzleri ortadan kaldırmayı hedef alan ve evler-oteller haricinde çok daha değişik alanlarda konaklama yerleri sağlayarak unutulmaz tatillere imza attı. Birden çok ulaşım çeşidiyle misafirlerine hizmet vermekte olan Booking.com köklü markalar ve büyük girişimcilerin her birisi için sitelerin global bir kitleye ulaşmasına da yardımcı oldu.

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca gezgini sorun yaşamadan tatil yapabilmeleri için bir araya getiren Booking.com tesislerinin global bir kitleye ulaşabilmesi içinde işlerin büyümesini sağlar. Toplamda 28 milyondan daha fazla konaklama birimi sunan Booking.com 7/24 müşteri hizmetleri desteğiyle de misafirlerinin yaşayacakları her olası problemde desteklemeye devam ediyor.

Öte yandan rezervasyon iptal hakkı da sunan Booking.com tüm iptal ücretlerinin tesis tarafından belirlendiğini ve iptal koşullarında ilave masrafları tesise ödeyeceğinizi ifade eder. İptali ücretsiz olan rezervasyonlarda iptal ücreti ödemeyecekken ücretsiz iptal süresinin dolması durumunda tüm iptal ücretlerinin tesis tarafından belirlendiğini dile getirir. Ek ücretlerin tamamını tesislere ödersiniz. İade yapılmaz ibaresi olan rezervasyonlarınız için rezervasyon iptalini seçmeniz durumunda ücretler tesis tarafından belirlenerek tesise ödeme yapılır.

Booking.com üzerinden çocuklar için ilave yataklar ve bebek karyolası almak için rezervasyon sayfasından önemli bilgiler kısmına tıklayabilirsiniz öte yandan işinizi sağlama almak istiyorsanız tesisle iletişime geçmenizi muhakkak tavsiye ederim. Oda ya da konaklama birimi altında yer alan özellikler fiyata dahildir. Kahvaltı ve diğer hizmet gibi ücretler için bu kısmı detayla incelemenizde fayda vardır. Oda tipinde gösterilenler başka türlü bir açıklamayla belirtilmediği sürece toplam fiyat geçerli olur. Konaklama ve tesis birimi tipine bağlı olarak değişen oda fiyatları ülkelere göre de değişmektedir.

Rezervasyon için herhangi bir ücret talep etmeyen Booking.com kalış tarihlerinize var olan en iyi fiyatları sunmaktadır ve daha fazla indirim yapılması da mümkün değildir. Özetle Booking.com Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda bilmeniz gereken genel başlıkları sizler için özetlemiş oldum. Booking.com Affiliate Nasıl Yapılır? Konusu oldukça fazla bilgi var ancak genel hatlarıyla bu şekilde özetleyebilirim. Sizde Booking.com Affiliate Nasıl Yapılır? Konusu üzerinden ilerlemek istemiyorsanız durmayın bile!

Konuya ilişkin merak ettiğiniz başka bir soru aklınızda kaldıysa yorumlarda buluşalım. Sevgilerimle!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu