Dijital Pazarlama

E-İhracat Destekleri Hakkında Karar

Merhabalar sevgili okurlarım, bugün E-İhracat Destekleri Hakkında Karar hakkında yeni yapılan düzenlemelerle ilgili bilgi aktarımı yapacağım. E-İhracat Destekleri Hakkında Karar son günlerde hakkında en çok konuşturan ve yeni gelecek düzenlemelerin dört gözle beklendiği bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Arama motorlarına da sıklıkla yöneltilen E-İhracat Destekleri Hakkında Karar ile ilgili tüm gelişmeleri sizin için derledim. Hazırsanız başlayalım!

Günümüzde gittikçe dijitalleşen dünyamızda e- ihracat konusu da bir hayli önem kazandı. Birçok girişimcinin sıklıkla tercih etmiş olduğu E-İhracat Destekleri Hakkında Karar geçtiğimiz gün Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak resmi gazetede yayımlandı.

İlgili Makaleler

Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülecek E-İhracat Destekleri hakkında hem yurt içi hem de yurt dışı pazar yerlerinde satışa yönelik olarak gelen güncellemede, tıklama başına reklam harcamalarının yanı sıra varış ülkesinden gelecek olan siparişlerde hızlı teslimat sağlayabilmek adına şirketlerin sipariş hizmet alımı noktasında destek görecekleri belirtildi. Peki, E-İhracat Destekleri Hakkında Karar konusunda başka ne gibi düzenlemelere gidildi?

E- ihracat destekleri kapsamında gelen düzenlemelerin asıl amacı e- ihracat siteleri ve platformlarının daha da etkin hale gelmesini sağlamak ve ülkeye daha çok kazanç elde ettirebilmek olarak belirtildi. E-İhracat Destekleri Hakkında Karar ile ilgili olarak şirketler ve firmaların, ihracata hazırlanması, Pazar yerlerinde Türk ürünlerinin ya da markalarının çevrimiçi platformlar sayesinde görücüsüne çıkması, aynı kapsamda tanıtılması ve yurt dışı teslimatların sağlanmasına yönelik olarak çıkan giderlerin desteklenmesine ilişkin usul ve esaslarda güncellemeye gidildi.

E-İhracat Destekleri Hakkında Karar kapsamında e- ihracat konusunda ürün potansiyeline sahip ancak bilgi eksikliği bulunan ya da nitelikli insan kaynağı noktasında açık yaşayan işletmelerin de sisteme dâhil edilmesi öncelikli hedef olarak belirlendi. Bu başlık da E-İhracat Destekleri Hakkında Karar noktasında alınmış olan kararlardan birisi olarak karşımıza çıktı.

Resmi Gazete’de Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan E-İhracat Destekleri Hakkında Karar kapsamında, e-ticaret siteleri ve Pazar yerlerinin pazara giriş stratejileri ve eylem planlarını oluşturabilmesi kapsamında satın aldıkları rapor giderlerinde %50 oranında aynı zamanda da 1,5 milyon liraya kadar pazar yeri tanıtım giderlerinin 3 yıla kadar süreli bir şekilde 1,5 milyon liralık destek verilecek..

E-İhracat Destekleri Hakkında Karar’a ilişkin detaylar için Ticaret Bakanlığı’nın sitesi üzerinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. E-İhracat Destekleri Hakkında Karar’a ilişkin bilgi vermiş olduğum yazımın sonuna geldik. Umarım faydalı olmuştur. Görüşmek üzere!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu