Dijital Pazarlama

En Etkili Sosyal Medya Reklamları 2022

Merhabalar, bugün herkesin bir şekilde aklında yer etmeyi başaran sosyal medya reklamlarının 2022 yılında yaptığı içerikler ve gelişimin hangi yönde ilerlediğini bu yazımda en özet haliyle sizinle paylaşmak istiyorum. Kısa ama bilgi dolu bir okuma için hazırsanız hemen başlayalım!

Son dönemin en popüler pazarlama tekniği sosyal medya üzerinden gerçekleşen satışlarda. Hem üreticiler hem de tüketiciler için artık vazgeçilmez haline gelen sosyal medya reklamları her geçen gün daha da önem kazanıyor ve gerek kurumsal gerekse bireysel pazarlamada en ön safta yer alıyor. Buna bağlı olarak da gelişmeler ve değişmeler neredeyse her gün güncelleniyor.

İlgili Makaleler

Hangi İçerikleri Üretelim? Trendler Ne?

Ben bu yazıda size bugün, sosyal medyada bunlar popüler o yüzden şu reklamları yapın dersem yanlış yönlendirmiş olacağım o yüzden reklam trendleri yerine içerikleri nasıl sunabileceğinizle ilgili genel başlıklar vermek istiyorum, böylesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Sosyal paylaşım platformlarından Instagram en çok tercih edilen sosyal medya uygulaması desem yanlış olmaz. O yüzden olsa gerek kullanıcılar Instagram TV ve hikâyeye oldukça ağırlık vermiş haldeler. Hedef kitleyi doğru belirleyip ona göre kanalize edilen fikirler satışları patlatacaktır.

Sosyal medya trendleri arasında hiç düşmeyecektir diyebileceğim başlık ise video içerikleri başlığıdır herhalde. Özellikle pandemi döneminde inanılmaz derecede ilgi gören video içerikleri hem yeni bilgiler öğrenmek isteyen kullanıcıları hem de yapacağı alışveriş ve alacağı ürünle ilgili detay öğrenmek isteyenlerin ilk tercihi olabilir. Özellikle e-ticaret yapan firmaların kullanmasını şiddetle önerdiğim bu içerik yöntemi sayesinde satışlarınızı artırmanız gayet mümkün.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu yeni özellik; Instagram shop özelliği sayesinde firmalar satışlarını ciddi manada artırdı. Tabii ki düzenli paylaşımlar ve düzgün şekilde ürünlerini yükleyen firmalar bu özelliğin nimetinden faydalandı. Sosyal medya uzmanları 2022 yılının en çok getiri sağlayan seçeneğinin InstaShop olduğunu ve önümüzdeki senelerde de bu şekilde devam edeceğini düşündüklerini söylüyorlar.

Z Kuşağı TikTok’ta!

Sosyal medya kullanımı arttıkça seçeneklerde çoğalıyor ve yazılımcılar sürekli yeni aplikasyonlar üretiyor. Bu uygulamalardan birisi de özellikle son günlerde TikTok oldu. Z kuşağının ağırlık oluşturduğu kullanıcı kitlesinde trendleri takip edip bu yolda içerik üretmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. İlerleyen yazılarımızda bu konuyu çok daha detaylı bir şekilde inceleyeceğiz o yüzden takipte kalın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu