Dijital Pazarlama

Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Selamlar sevgili okurlarım. Bugün sizlerle birlikte Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap bulmayı planladım. Gerek küçük gerekse büyük işletmeler tarafından en çok tercih edilen reklam yöntemleri arasında yer alan Google ADS Kurulumu ile ilgili, hem sosyal medyada hem de arama motorlarına sıkça Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusu soruluyor. Bu kadar merak edilen ve en mantıklı reklam yöntemlerinden birisi olan bu yöntemle ilgili Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusu başta olmak üzere birçok sorunuza yanıt bulacağız. Hazırsanız başlayalım!

İnternet reklamcılığının mihenk taşı olan Google ADS kurulumu ile alakalı gerek tarafıma gerekse arama motorlarına Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusu sıklıkla yöneltiliyor. Daha düşük bütçeyle daha çok kişiye ulaşılmanın mümkün olduğu bu reklamı nasıl vereceğini merak eden kullanıcılar da Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını arıyor. Herkes tarafından didik didik araştırılan Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabına gelin daha yakından bakalım.

İlgili Makaleler

Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Hesap Kurulumu İçin Gerekenler…

Dünyanın her yerinden, gerek küçük gerekse büyük işletmelerce tercih edilen en sık tercih edilen reklam yöntemi Google ADS olarak karşımıza çıkmakta. Bundan dolayı da kullanıcılar hem sürecin nasıl ilerlediğini anlamak hem de öğrenebilmek adına Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Kurulum için gerekli olan bazı teknik cihazlar ve hesaplar nelerdir? Hepsini kalem kalem anlatmaya başlayalım…

Öncelikle Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunu soran kişilerin online bir platformdan süreci yöneteceklerini hatırlatmakta fayda vardır diye düşünüyorum. Özellikle Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Konusunu araştırmış ve ilk kez reklam verecekseniz internet bağlantısı ve akıllı bir teknolojik cihaza sahip olmanız gereklidir. Bu teknolojik gerekliliklerin yanı sıra Google ADS hesap kurulumu yapabilmek için gmail uzantılı bir e-posta adresiniz ve reklamlarınızı yönlendireceğiniz bir web sayfanızın olması gerekmektedir.

Google ADS Hesap Kurulumu İçin İzlenilmesi Gereken Adımlar;

2018 yılından önce Google ADS olarak ismi değişen bu sistemin önceki ismi Google Adwords olarak kullanılıyordu. Sizde, Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını arıyorsanız ve reklam verme niyetindeyseniz izlemeniz gereken bir takım adımlar var. Bende sizler için Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını madde madde anlatacağım.

 • Google ADS hesabı kurabilmek adına ilk olarak bu linke tıklamanız gerekmekte. 
 • Bir önceki adımda belirtmiş olduğum sayfaya tıkladığınız takdirde karşınıza çıkan sayfada ‘Hemen Başlayın’ butonu yer almakta. Bu butona tıklayın ve adımları izlemeye devam edin.
 • Karşınıza açılan pencereye e-posta adresiniz ve reklam yönlendireceğiniz hesabın URL bilgilerini istenen alanlara doldurmanız isteniyor. Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru haliyle istenen kısımlara yazdıktan sonra ‘Devam’ tuşuna basın.
 • Dördüncü adımda karşınıza açılan sayfa reklam kampanyalarınızı oluşturmanızı sağlayacak olan sayfadır. Bu sayfada sizden ilk olarak bütçe konusunda karar vermeniz beklenmekte. Kullanacağınız birçok para biriminden hangisini kullanacaksanız o para birimini tercih etmeniz gerekiyor. Toplam bütçe tutarınızı alana işledikten sonra ‘Kaydet’ tuşuna basın. Burada muhakkak aklınızda olması gereken bilgi her reklam kampanyasının ücretinin birbirinden bağımsız olduğudur.
 • Reklam bütçenizi belirledikten sonra, Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Konusunda ilerlerken izlemeniz gereken adım hedef kitlenizi belirlemek! Hedef Kitle için açılan kısımda; Yer, Ağlar ve Anahtar Kelimeler alanı mevcut. ‘Yer’ kısmına tıkladıktan hemen sonra karşınıza açılacak pencerede vereceğiniz reklamların nerede gösterilmesini istediğinizi seçmeniz gerekmektedir. Ülke- Şehir gibi tercihler yapabilmenizin yanı sıra gelişmiş seçenekler kısmından da şehirlerin içerisinde yer alan kısımdan daha detaylı bir yer belirlemesi yapabilirsiniz.

 • ‘Ağlar’ kısmına tıkladığınız takdirde karşınıza açılan pencerede ‘Arama Ağı’ butonunun hemen yanında ‘Görüntülü Reklam Ağı’ kısmı bulunuyor. Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabı olarak izlediğimiz adımlar arasında yer alan bu maddede isterseniz iki seçenek isterseniz de tek seçenek olarak ilerleyebilirsiniz. İlk kez reklam verecekseniz, Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Konusunda çok da bilgi sahibi değilseniz benim önerim Arama Ağı reklamlarına yönelmeniz noktasında olacaktır.
 • ‘Anahtar Kelimeler’ kısmına tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan bölümde ürün ya da hizmetinizle alakalı olarak müşterilerin size ulaşabileceği kelimeleri eklemeniz gerekmekte. Burada önemli olan nokta eşleşmeleri ne kadar doğru kullanabilir olduğunuz. Anahtar kelimelerle alakalı olarak kısa bir araştırma yapmanız, Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabı olarak alacağınız verimi artıracaktır.
 • Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Konusunda son adımlara doğru yaklaşırken belki de en kritik adımlardan birisi olan ‘Teklif’ satırına gelmiş bulunmaktayız. Burada karşınıza açılan pencerede ‘Tekliflerimi Manuel Olarak Ayarlayacağım’ satırını işaretlemenizi öneriyorum. Burada alana yazacağınız tutar bir tıklama başına ödemeyi taahhüt ettiğiniz en fazla ücret miktarını gösterecektir.
 • ‘Reklam Metni Oluşturma’ kısmı da Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Konusunda en çok dikkat edilmesi gereken başlıklardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. ‘Metin Reklam’ kısmına tıklayarak görünecek olan metni belirlemeniz gerekmektedir. Açılış sayfası kısmı için reklamlarınızı yönlendireceğiniz URL adresini girin, Başlık Bir kısmına reklam metninizin ilk görülecek 30 karakterli kısmını girin. Başlık İki kısmı için reklam metninin sağ kısmında kalacak başlığını yine 30 karakter olarak yazın. Açıklama satırı için de ürün ya da sunacağınız sistemle alakalı olarak 80 karakterli açıklama yapın. İndirim vb. noktaları burada kullanmanız ilgi çekecektir.

 • Kampanya ayarlarının son kısmı olarak da ödeme bilgilerinizi sistemle eşlemeniz beklenmektedir. ‘Ödeme Bilgileri’ ekranından ödemenizi gerçekleştirirken Manuel Ödeme seçeneğini tercih etmenizi öneririm. Minimum ödeme tutarı 14 TL olarak belirlendiğini de bilmeniz gerekir.
 • Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Konusu üzerine adım adım ilerlendiği takdirde inceleme adımı karşınıza çıkacak. Bu adımda sisteme işlediğini her türlü bilgiyi kontrol etme şansınız olacak. Bununla birlikte Google Reklam Verme Programı Şartları’nı okuyup arından da kabul ettiğinizi işaretleyin ve ödemenizi de sağladıktan sonra reklamınızı vermiş olun.

Bu noktada Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını adım adım sizlerle paylaştığıma inanıyorum. Ancak Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Konulu makalemi bitirmeden önce sizlerle bir dost tavsiyesi de paylaşmak istiyorum. Google’dan reklam çıkacaksanız ve güzel geri dönüşler almak istiyorsanız muhakkak işin ehli birisiyle çalışmanız gerekmektedir. Bu konuda lütfen cimri davranmayın. Emin olun verdiğiniz miktardan çok daha fazlasını tekrardan elde edeceksiniz. Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Konusunda tek çalışmak istiyorsanız da Google tarafından açılan eğitimlere katılmanızı öneririm. Bu eğitim adıysa; Temel Seviye Google ADS Eğitimi şeklinde geçmektedir.

Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Konusunda bildiğim tüm bilgileri aktarmış olduğum yazıyı burada sonlandırıyorum. Umarım sizde en az benim kadar keyif almış ve eksik bilgilerinizi tamamlamışsınızdır. Google ADS Kurulumu Nasıl Yapılır? Konusunda hala aklınızda kalan bir soru işareti varsa benimle mail, sosyal medya ya da yorumlar aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Sizi çok sevdiğimi unutmayın. Kendinize çok iyi bakın. Görüşmek üzere!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu