Ukrayna

Google Ukrayna’da Yaşayanlara Büyük Destek! Hava Saldırıları Önceden Bilinecek!

Google gibi dünya devi bir şirket, Ukrayna’yla birlikte el sıkıştı. Rusya ve Ukrayna savaşında akan kanlar devam ettikçe çözüm aranmaya devam ediyor. Putin ise tüm anlaşmalara ve ateşkesleri yok sayarken; Google’da Ukrayna’da bulunan tüm vatandaşların yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bilindiği üzere Şubat aylarının sonlarına doğru, Rusya Ukrayna’ya saldırmaya başlamıştı. Açıklanan verilere göre ise Ukrayna’da en az 13 bin kişi hayata gözlerini kapatmıştı. Binlerce kişinin öldüğü savaşta Putin ise geri adım atmıyordu. Hem havadan hem de karadan saldırılarına devam eden Rusya’nın saldırılarına karşı bir önlemde Amerikan teknoloji devi Google’dan geldi.

İlgili Makaleler

Ukrayna’da yaşayan masum vatandaşların güvenliğini sağlamak ve can tehlikesini durdurmak için Google, android telefon kullanan tüm kişilere önceden yapılacak olan saldırıları bildirmeyi amaçladığını duyurdu. Deprem olmadan önce bildirildiği gibi yakın zamanda yapılacak olan hava saldırılarını da telefonlara bildirim göndereceğini duyuran Google, önemli bir olaya imzasını attı.

Ukrayna Hükümeti’yle birlikte çalışmalara başlayan Google, Ukrayna’da yaşayan ve zor durumda olan kişilere ise umut ışığı oldu. Ne zaman hava saldırısının yapılacağını bilecek olan kişiler ise önlemlerini alarak dışarı çıkabilecekler…

Hava Saldırıları Önceden Bilinecek!

Google Android’in Mühendislik Bölüm Başkan Yardımcısı Dave Burke büyük müjdeyi duyurdu. Ukrayna halkına havadan saldırının önceden bildirim geleceği yönünde açıklama yaptı. Dave Burke; “Uyarılar, Ukrayna hükümeti tarafından halihazırda gönderilen uyarılara dayanacak ve depremler hakkında hızlı bir şekilde uyarı göndermek için oluşturulmuş bir sistemden uyarlanacak. Yeni erken uyarı sistemi uygulanmaya başlandı ve önümüzdeki günlerde Ukrayna’da ülke genelinde aktive olmuş olacak” sözlerini dile getirdi.

Rusya’nın vahşice bir şekilde Ukrayna’ya saldırması ve Ukrayna’daki masum insanları öldürmesinden bu yana; Google, Rusya’da olan tüm reklam satışlarını ve Rusya için önemli olan tüm etkenleri azaltmıştı. Yine bunların yanı sıra Google tarafından; “Ukrayna’daki insanları ürünlerimiz aracılığıyla desteklemek, siber güvenlik tehditlerine karşı savunmak, yüksek kaliteli, güvenilir bilgileri ortaya çıkarmak ve bölgedeki meslektaşlarımızın ve ailelerinin güvenliğini ve güvenliğini sağlamak için çalışmaktayız” açıklaması yapıldı!

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu