Ukrayna

Ukrayna’da Ölü Sayısı Artıyor! “Rusya İnsanlığın Katilidir!”

Dünya, Ukrayna’dan gelen haberlerle gözünü açıyor. Her gün artan ölüm sayısına gelen son bilgiler ışığında yeni ölümlerde konuldu. Ukrayna’ya hava gücü sağlamak adına Polonya bir adım atmıştı ama bu adıma da Washington’dan veto gelmişti. 2. Haftanın sonuna gelinirken; Ukrayna’da ölü sayısı ve yaralı kişi sayısı da artıyor. Sosyal medyadan ve birçok alandan ise bu duruma tepki gösteren kişiler “Rusya insanlığın katilidir” yorumlarında bulunuyor.

Ne kadar acı verici değil mi? Savaşın içerisinde binlerce insan çocuklarını, evlerini, ailelerini en önemlisi hayatlarını kaybediyorlar. Ukrayna’da yaşayan binlerce insan hayata gözlerini yumarken bu sabah aldığım bir bilgi beni yerle bir etti. Mariupol’da çocukların ve kadınların tedavi gördüğü bir hastane Ruslar tarafından vuruldu!

İlgili Makaleler

Bir hastane, içerisinde 17 kadının doğum sancısı çektiği, çocukların ve bebeklerin bulunduğu bir hastane Ruslar tarafından vuruldu. Pek çok kentte sivillerin tahliyeleri gerçekleşirken; Ukrayna’da kalmak zorunda olan kişiler ise Rusya’nın çirkin ve utanç verici yaptırımlarından dolayı hayatlarını tehlike altında sürdürmek zorunda kalıyor.

Ukrayna’da Ölen Kişi Sayısı Ne Kadar Oldu?

Savaşın bir dakika bile durmadığı Ukrayna ve Rusya’da yaşananlar gözleri dolduruyor. Rus askerler ve Putin; kadın, çocuk demeden binlerce kişinin hayatlarını paramparça ediyor. Gözlerinizin önünde ailenizi kaybettiğinizi, her yerin kan revan içinde kaldığını sadece 1 dakika hayal etmeye çalışın! Ne kadar zor değil mi? Bu zulme siz 1 dakika dayanamazken orada 14 gündür bu her an yaşanıyor.

Reuters kaynağından alınan bilgilere göre Ukrayna’da en az ölen kişi sayısının 13 bini aştığı açıklandı! Ölümcül olmayan yaralı sayısının ise 1,8 bin! Ne kadar yüksek sayılar değil mi? Gözünüzün önünde bir kişinin vurulduğunu görseniz hayat akışınız, zaman kavramınız durur; psikolojik destek almak zorunda kalırsınız! Ukrayna’da yaşananlarsa sadece soru işareti! Daha ne kadar devam edecek?

Açıklanan verilere göre 2 milyondan fazla kişi evini, yurdunu terk etti. Yıkılan bina sayısı ise 1700’den fazla! Yaklaşık 10 milyardan fazla maddi kayıp ise bunların yanında hiçbir şey! Lütfen, Ukrayna’ya destek olun, bu savaşın durması için sesinizi duyurun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu