Ukrayna

Ukrayna’ya Yardım Edilebilir Mi? Ukrayna’ya Nasıl Yardım Ederim?

Rusya ve Ukrayna Savaşı, binlerce kişinin ölümüyle ne yazık ki devam ediyor. Ukrayna’dan, evinden, yurdundan ayrılmak isteyenler ve ayrılmak zorunda kalanlar yürekleri paramparça bir şekilde ayrılıyor. Ukrayna’ya yardım etmek isteyenler ise bana “Ukrayna’ya yardım edilebilir mi?”, “Ukrayna’ya nasıl yardım ederim?” sorusunu soruyor. Tamda bu konu hakkında sizlere bilgi dolu bir makale hazırlamak istedim çünkü Ukrayna’da yardıma muhtaç binlerce kişi var…

Ukrayna ve Rusya Savaşı’nın 2. Haftasına girilirken Birleşmiş Milletler ise 1200’den fazla kişinin öldüğünü açıklamıştı. Bunun yanında 27 Ukraynalı çocuğun bu savaşta hayatını kaybettiği de açıklanmış ve yürekler paramparça edilmişti. Ukrayna’da yaşanan bu acı verici duruma bir parçada olsun yardımcı olmak ve orada ihtiyaç sahiplerine kalbinizden kopanları teslim etmek istiyorsanız; bu makaleyi takip edin!

İlgili Makaleler

Ukrayna’ya Nasıl Yardım Edebilirim?

Sosyal medyada Rusya’ya ve Putin’e tepkiler çığ gibi büyürken; orada masum binlerce kişi ölmeye devam ediyor. Ukrayna ise hem dünya ülkelerinden hem de insanlardan yardımlar bekliyor. Türkiye’de Ukrayna’ya tırlarla yardım yapan ülkelerin başında geliyor. Kızılay ve AFAD iş birliği yaparak en son gıda, yatak, battaniye, hijyen malzemesi ve çadır gibi ihtiyaç malzemelerini 5 tırla Ukrayna’ya gönderen Türkiye, vatandaşları içinde yardım yeri açtı! İşte en güvenilir o adres!

Kızılay

Ukrayna’da yaşayan ve savaştan etkilenen masum insanlara yardımda bulunmak istiyorsanız ve güvenilir bir adres arıyorsanız; bu kesinlikle Kızılay olmalı! “Ukrayna’ya İnsani Yardım” başlığı altında bir sayfa açan Kızılay, Ukrayna’nın yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Kredi kartınızla ödemenizi yaparak; Ukrayna’da bulunan kişilere adını ve notunuzu da yazabilirsiniz.

Savaştan etkilenen mağdur insanlara sadece para yardımı değil aynı zamanda kişisel ihtiyaç, gıda ve başka yardımlarda da bulunmak istiyorsanız; Kızılay çağrı merkeziyle iletişime geçebilir ya da Kızılay’ın Whatsapp iletişim hattından da yardımcı olabilirsiniz.

Kızılay Genel Başkan Ali Kınık, “Ukrayna Kızılhaç’ı bizden çok acil insani yardım talebinde bulundu. Çok hızlı bir şekilde afet birimlerimizden 5 tır insani yardım malzemesinin yüklemesini yaptık” yorumunda bulunmuştu. Buradan Kızılay Genel Başkanı’na ve Kızılay ekibine binlerce kez teşekkür ediyorum… Nasıl bir iyilik yaptığınızın belki siz farkında değilsiniz ama orada kişiler size minnet duyuyor! Binlerce kez teşekkür ederim!

Ukrayna’ya Yardım Etmek İçin Tıklayınız! 

Nakdi yardım etmek istiyorsanız İzmir Ukraynalılar Derneği’ne de bağış yapabilirsiniz! Nakdi yardım için sizlere gerekli bilgileri bırakmak istiyorum. Alıcı kısmına “Ukrayna Ankara Büyükelçiliği” yazıp; Garanti Bankası’ndan işlemlerinizi yapabilirsiniz! Alıcı İBAN için TR650006200018100006290163 yazıp; açıklamaya ise “UKRAYNA İÇİN BAĞIŞ” yazabilirsiniz!  Instagram’da kabul edilen ve edilmeyen eşyaları da belirttiler. Sizler için aşağıya bırakıyorum!

Ukrayna’ya Yardım Etmek İçin Tıklayınız! 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu