Ukrayna

Ukrayna ve Rusya Arasındaki Savaş Bitecek Mi? Son Açıklama Her Şeyi Değiştirdi!

Rusya ve Ukrayna arasında süren kanlı savaş yürekleri yakmaya devam ediyor. Rusya ve Ukrayna arasında savaşta binlerce kişinin öldüğü ve yaralandığı bilgileri anbean aktarılırken; Rusya ve Ukrayna Savaşı’nın biteceğine dair bir yorum her şeyin bambaşka olmasına neden oldu. Savaş nedeniyle her iki tarafta ağır kayıplar veriyor ama Ukrayna’nın durumu içler acısı…

Bilindiği üzere Şubat ayının sonlarında doğru Rusya sabah saatlerinde masum halka saldırılar düzenlemişti. Rusya’nın yaptığı bu vahşi saldırılara milyonlarca kurum, kuruluş ve kişiler “dur” dese bile Rusya hız kesmeden can almaya devam etmişti. Bankalardan ve birçok kurumdan Rusya’ya yaptırımlar gelmiş olsa bile Rusya, Ukrayna’ya olan saldırılarında hız kesmemişti. Milyonların ölümüne neden olan Rusya, tepkileri toplarken sonunda umutları yeşerten bir gelişme yaşandı.

İlgili Makaleler

Ukrayna ve Rusya Savaşında Umut Veren Gelişme!

Devlet Duması Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutsy; Ukrayna ve Rusya arasında süren savaş hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Slutsy “Müzakere heyetlerinin ilk toplantısına kıyasla Moskova ve Kiev bir sonuca ulaşma konusunda belirli bir ilerleme kaydetti. Kişisel beklentilerime göre bu ilerlemeler önümüzdeki birkaç gün içinde her 2 tarafın toplantısında imzalanmış anlaşmalara dönebilir. Taraflar arasındaki anlaşmalar birçok insanı kurtarmaya yardımcı olacak” sözlerine yer verdi.

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın biteceğine dair yorumlarda bulunan Slutsy Ukrayna – Rusya arasındaki savaşın biteceğine dair yorumlarda bulununca derin bir nefes alındı. Ukrayna’da yaşayan ve savaşın içerisinde bulunan binlerce kişiye umut veren bu gelişme sonrasında Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Mihail Podolyak, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak; “Önümüzdeki günlerde Rusya ile görüşmelerden sonuç çıkabilir” yorumunda bulundu!

Binlerce masum çocuğun öldürüldüğü, hayatlarına son verildiği, canlarının elinden aldığı Ukrayna’da savaşın durması ise rahatlatan bir etken olacaktır. Rus birliklerinin Kiev’e girmesine ramak kala anlaşmanın sağlanması demek; kaldırımda çiçeklerin açması demektir. Halen binlerce kişinin yaşamını yitirdiği, kalpleri yaraladığı ve çocukların öldüğü bu savaşın bir an önce bitmesi ise tek temennim…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu