Ukrayna

Rusya Ukraynalı Masum Çocukları Katletmeye Devam Ediyor!

Tüm dünyanın eli kulağında beklediği, her geçen gün kötü haberlerin arttığı Rusya ve Ukrayna savaşında gerilimi üst noktaya getirecek bir hadise yaşandı. Rusya’nın saldırıları hız kesmeden devam ederken; çocukların ve bebeklerin öldüğüne dair bilgiler gelmeye başladı. Masum binlerce Ukraynalı vatandaşı canından eden Rusya, sonunda çocuklara da elini sürdü!

Şubat ayının son günlerine doğru başlayan iç karartıcı ve yıkıcı savaş, kalpleri yaralamaya devam ediyor. Ölü sayının şuan itibariyle en az 14 bin olduğu Rusya – Ukrayna Savaşı’nda yürekler kanıyor. Milyonlarca insan bombalardan ve mermilerden canını kurtarmak için kaçarken; binlerce kişide halen çaresiz Ukrayna’da kalıyor.

İlgili Makaleler

Güvenli bildikleri sığınaklarda yaşamlarını devam ettirmek; bir an önce bu savaşın bitmesini isteyen masum Ukraynalılar, saldırı altında ne kadar iyi düşünülebilirse o kadar iyi olmaya çalışıyorlar. Yurt dışından gelen destekler ise Ukraynalıların umutlarını yeşertiyor ama Rusya’nın felaketleri bitmek nedir bilmiyor!

Rusya 85 Çocuğu Bu Hayattan Koparttı!

Ukrayna Başsavcılığı, savaşın başladığı tarihten bugüne kadar olan günler arasında Rus Silahlı Kuvvetlerince öldürülen çocukların sayısının 85 olduğunu açıkladı. Bir tane çocuğun canına kıyılmasına kimse dayanamazken; 85 çocuk Ukrayna’da öldürüldü hem de çok feci bir şekilde!

Bombaların ve füzelerin Ukrayna’yı yok ettiğini, Ukraynalı vatandaşlara nasıl bir korku bıraktığını hepimiz görüyoruz, duyuyoruz ve öğreniyoruz! Halen bu çirkin olaylara sesini çıkarmayan, konu hakkında yorum bile yapmayan binlerce kişi var ama insanlar, çocuklar, bebekler ölüyor. İnsanlık Ukrayna’da katlediliyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, geçtiğimiz günlerde Ukrayna’da çocukların öldüğünü dile getirmiş ve yüreklerde büyük bir sızı bırakmıştı.  Vladimir Zelenskiy, annelere seslenmiş ve “Anneler lütfen gelin çocuklarınızı alın. Gencecik insanların yeri morglar olmamalı” yorumunda bulunmuştu. Bu sözü söyleyeli tam tamına 11 gün geçti ama değişen tek şey ölen insanların ve çocukların sayısı oldu. Gündeme bomba gibi düşen haberler devam ederken; benim canımı en çok yakan şey çocukların ölümü oluyor. Lütfen sesimizi duyurun ve hiç kimsenin öldürülmediği bir dünyada bizlerde yerimizi bulalım…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu