Ukrayna

Rusya’ya Büyük Darbe İndi! Eşi Benzeri Görülmemiş Kayıplar Yaşıyor!

Günlerdir süren ve bitmek nedir bilmeyen Ukrayna ve Rusya Savaşı’nda yürekleri sızlatan gelişmeler anbean kayıtlara düşüyor. Binlerce insanın ve çocuğun hayata gözlerini kapattığı Ukrayna’da yaşananlar sosyal medyanın da gündeminde. Savaşın 20. Gününde çatışmalar ve bomba yağmuru ülkenin dört bir yanına yağıyor.

Kayıpların yaşandığı Ukrayna’da savaşın etkileri ise nereden baksanız o şehirde var. Rusya’nın acımasızca bombalar attığı, binaları yıktığı ve insanları öldürdüğü Ukrayna’da yen gelişmeler yaşanıyor. Canlı toplantı yaparak Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşı bitirmeyi amaçladıkları iddia edilen iki ülke bu süre zarfında halen binlerce kişinin ölümüne neden oluyor. Tüm bunların yanı sıra Türkiye’nin Odessa Başkonsolosluğu’ndan açıklamalar ise ülkeyi terk etmesi yönünde geldi. Ukrayna’nın verdiği kayıplar gözler önündeyken; Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy çok önemli açıklamalarda bulundu.

İlgili Makaleler

“Rusya Ukrayna’da Eşi Görülmemiş Kayıp Yaşadı”

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy yapmış olduğu açıklamada Rusya’nın büyük bir kayıp verdiğini resmen duyurdu. Zelenskiy; “Rusya Ukrayna’da eşi görülmemiş kayıp yaşadı. Bu, Rus ordusuna on yıllardır vurulan en büyük darbedir. Savaşın başlamasından bu yana, düşmanın 31 tabur-taktik grubu etkisiz bırakıldı” sözlerini dile getirdi. Devamında ise Rusya’nın Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’e gireceği yönünde iddialara cevap olarak; “Düşman, Kiev’e ancak hepimizi yok etmesi halinde girebilir” ifadesine yer verdi.

Ukrayna’ya saldıran Rusya’nın kayıplar verdiği gözler önüne serildi. Bunun yanında gelen son bilgilerin ışığında ABD, Rusya’nın Çin’den silah yardımı istediğini iddia etti. Başkent ve gözbebeği Kiev ise yine saldırıların hedefi haline geldi. Kiev’e yapılan saldırılarda ise yine insanlar öldürüldü. Kiev’in kuzeybatısındaki bir konuta yapılan top mermisi saldırısı iki kişi öldü ve üç kişinin de ağır yaralandığı bildirildi.

Kiev’e düşen bir bomba yüzünden bir kişi hayatını kaybetti. 19 günlük süreçte toplamda 15 binden fazla kişinin hayata gözlerini kapattığı ise bilinen bir gerçek… 3 milyona yakın kişinin ise Ukrayna’dan çıktığı ve farklı ülkelere sığındığı biliniyor. Umarım bu acı savaş daha fazla insan kaybı verilmeden biter. Lütfen Ukrayna halkının sesi olmayı unutmayın…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu