Teknoloji

Google Workspace Kullanışlı Mı ?

Google Workspace Hakkında Merak Edilenler

Hepinize merhaba arkadaşlar şimdi sizlere Google’ın sunduğu şirketiniz için son derece kullanışlı zamandan tasarruf edebileceğiniz işlerinizi planlı ve pratik bir şekilde halledebileceğiniz bir uygulamayı sunacağım.

Bildiğiniz gibi Google bünyesinde bizlere işlerimizde pek çok konuda yardımcı olan çeşitli hizmetleri kullanıcılarına sunan bir dijital platform. Siz Google kullanıcıları ise bu hizmetlerin birçok avantajlarından yararlanmaktasınız. Peki bu hizmetlerden olan, işlerini profesyonellikle yöneten birçok kişinin de mutlaka cihazlarında bulundurduğu, gönül rahatlığı ile kullandığı bulut alt yapısına sahip olan Google Workspace nedir, ne işe yarar, bize ne gibi avantajlar sunar, sizlere biraz bundan söz etmek istiyorum.

Google Workspace Hakkında Merak Edilenler

Aslında bu uygulama eskiden G Suite ile aynı hizmeti kullanıcılarına sunmaktaydı. Ancak zamanla G Suite, bünyesinde birkaç sürüm değişikliği yapıp, altyapısına daha fazla özellik getirmiştir. Bu değişikliklerden sonra bu sistem Google workspace’ye dönüşmüştür.

Google Workspace kabaca şirketlerimizin ihtiyacı olan tüm içerikleri Google kullanıcılarına tek bir çatı altında sunan bir web uygulamasıdır. Google workspace’nin kullanıcılarına sunduğu hizmetler arasında bulunan Gmail, Drive, Google docs, Google Calendar, Google takvim, Google tablolar, Google Hongoust, Google slaytlar gibi birçok web uygulamasını bünyesinde bulunduran bir mecradır.

Google Workspace  bu araçları kullanıcılarına sunarken sizlerden herhangi bir ücret talep etmemektedir ancak bazı özelliklere sahip olmak isterseniz belirli bir ücret karşılığında daha profesyonel özelliklere sahip olabilir,  kurumunuza özel iş e-postaları gönderme, video paylaşma, video konferans yolu ile toplantılar düzenleme, tablo hazırlama, yedekleme gibi oldukça fazla premium özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Google Workspace Kullanışlı Mı?

Peki Google’nin bizlere sunduğu Google Workspace ne işe yarar bizler nerelerde ne şekilde kullanabiliriz biraz da bundan bahsetmek istiyorum sizlere. Uygulamanın kullanımı oldukça pratik olduğundan ve sizlere basit bir entegre çalışma alanı sunduğundan işlerinizi kısa sürede oldukça verimli ve planlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Özellikle Google üzerinden yapacağınız çalışmaları daha geniş kapsamlı bir hale getirmek isterseniz Google workspace’nin sizlere sunduğu birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Bu web uygulaması çalışma imkanları fazlasıyla geniş olan oldukça pratik ve kullanışlı aynı zamanda çevrimdışı da kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Özellikle dijital platformda yürüteceğiniz işlerinizde sizlere çok yardımcı olacak, kullanımı anlaşılır ve işlerinizde sizlere çok yardımcı olacak bir uygulamadır.

Yani özet geçecek olursam bu bulut alt yapılı sistem şirketlerin, işlerini profesyonel bir şekilde yöneten kişilerin, işlerini kurumsallaştırmak isteyen web kullanıcılarının gönül rahatlığıyla kullanabileceği, dijital platformda aradığınız tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan Google mecrasıdır. Bu web uygulaması; şirketler, kurumlar, sosyal projeler ve çok daha fazla amaç için kullanılabilen Google’ının sizlere sunduğu bir uygulamadır.

Google Workspace Kullanımı

İşletmeniz veya kurumsal işleriniz veya çok daha fazlası için profesyonel depolama alanları, ortak çalışma dokümanlar sunan Google workspace nasıl kullanılır? Google workspace’ye kullanmaya başlayabilmeniz için öncelikle uygulamayı ne amaçla ve nasıl kullanacağınıza karar verip ekibinizin veya şirketinizin ihtiyaçlarına en uygun seçeneklerden birini seçmelisiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra uygulamaya kaydolmanız gerekmektedir. Daha sonra sisteme workspace’ye kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Ekibinizle birlikte uygulamayı kullanmak istiyorsanız ekibinizde bulunan diğer kişilerinde workspace’ye hesabı bulunması gerekiyor.

Bu uygulama siz değerli kullanıcılarına kısa süreliğine de olsa ücretsiz hizmet sunmaktadır. Daha sonra isteğinize göre abonelik alabilir belirli bir ücret karşılığında premium özelliklerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Google sizlere her zaman bilgi alabileceğiniz  bir iletişim kanalını da açık tutmaktadır. Böylece kullanım ile ilgili bir sıkıntı yaşadığınızda kolay bir şekilde iletişime geçebilir sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

Google Workspace Avantajlı Mı

Bizlere bu kadar avantaj sağlayan bu web uygulamasını diğer benzer uygulamalardan ayıran birçok özelliği bulunmaktadır. Benzer diğer uygulamalar Workspace’nin sağladığı özelliklerin hepsini karşılayamamaktadır veya şirketiniz için tüm ihtiyaçları bir arada karşılayamamaktadır.

Bu nedenle diğer uygulamalara göre Google workspace’ye tercih etmek şirketiniz ekibiniz veya kurumunuz için gayet mantıklı bir seçim olacaktır.

Eğer ekibiniz iki veya üç kişilik küçük bir gruptan oluşuyor ise Google Workspace’nin ücretsiz sürümü ile kolayca işlerinizi halledebilir rahat bir şekilde ekibinizle koordine olabilirsiniz. Ancak ekibiniz daha kalabalık ise veya müşteri sayınız her geçen gün fazlasıyla artıyor ise hem zamandan tasarruf etmek için hem de marka adınızı daha çok duyurmak için Google Workspace’nin premium özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu nedenle Google Workspace kullanmak mantıklı mı sorusuna cevap verilebilir.

Alacağınız premium özelliklerin fiyatları işletmenizin büyüklüğüne göre sizlere uygun fiyatlı üç farklı paket sunmakta. Ekibinizde çalışan personel sayınızı da hesaba katarak tercih etmeniz gereken bu paketler haftalık aylık ve yıllık olarak sizlere premium özellikleri sunmaktadır.

Görüldüğü gibi Google workspace bünyesinde birçok avantajı bulunduran ekibiniz ve şirketiniz için sizlere birçok çözüm yolu sunan bir web uygulamasıdır. İşte tam da bu yüzden Google Workspace kullanmak şirketiniz için oldukça mantıklı bir seçimdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu