Ukrayna

Kiev’de Yazın Gidilecek Yerler

Yaz gelince hafta sonları Kiev’de sokaklar cıvıl cıvıldır. Kiev’de yazın gidebileceğiniz ve farklı farklı bütçelerle eğlenebileceğiniz yerleri, adresleri ile size yazıyor olacağım.  Öncelikle gideceğiniz yerlerin ulaşım işini çözelim. Kiev’de kullanabileceğiniz 3 farklı popüler taksi uygulaması vardır. Bunlar ,

Uber , Bolt ve Uclon .

Fakat işinizi kolaylaştırmak adına Uber kullanmanızı tavsiye ederim çünkü google maps altyapısını kullandığı için adres yazmanıza gerek yok gideceğiniz yerin adını yazmanız yeterli olacaktır. Eğer adresi biliyorsanız Bolt da bir seçenek . Şehir içi ulaşımlarda Bolt da oldukça ucuz olabilir.

Evet Nereye gidelim ?

1. Sokakda Eğlence

Öncelikle düşük bütçe ile başlayalım

Hafta Sonu kreschatik ve Kontraktova ploshcha oldukça hareketli olur.  Poshtova ploshcha ‘nın olduğu yerde ise sokak yemekleri ve sokak barları bulabilirsiniz. Buralarda sokakta dans eden insanları görmeniz oldukça mümkün. Sizde onlara katılıp eğlenebilirsiniz. En ucuz eğlenme yöntemi benim bulduğum bu eğer başka yöntem biliyorsanız yorumları bekliyorum 🙂

2. Coyote Ugly

Çok fazla Turistin olduğu bir yer. Fakat konsepti inanılmaz. Bazen Ankara havası çaldığı bile oluyor. Türkler tarafından tercih ediliyor. Haftasonları bazı durumlara göre giriş ücreti alabiliyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam giriş ücreti 200 UAH civarıydı. Kokteyllerini önermem. Birkaç içecekle tüm geceyi giriş ücreti dahil 1200 uah ile rahatlıkla geçirip eğlenebilirsiniz. Tabi ne kadar içeceğiniz size kalmış. Müzik her telden çalıyor diyebilirim.
Web Sitesi : https://coyoteugly.com.ua/en/

3. The Bar

Arena City’nin içinde yer alan bir bar. Deep House müzik yapıyorlar. İçeride iki farklı Sigara içilen ve sigara içilmeyen alan var. Kokteyl ve Deep House müzik çalan harika bir ortamı var diyebilirim. Fiyatları orta seviyenin biraz daha üzerinde. Giriş ücretsiz. Keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yer.

Web Sitesi yok fakat facebook sayfasını inceleyebilirsiniz : https://www.facebook.com/pages/theBAR/334732906614051

4. Skalad Bar

Arena City’nin tam karşısında Cafe Dash Restontın yanında yer altında bir bar. Skalad Kelimesinin Türkçe karşılığı Depo anlamında kullanılır. Dışarıdan hiç bir şey gözükmese de yer altına indiğinizde harika bir bar ile karşılaşabilirsiniz. İçeride özel sigara içme alanı var. Fiyatlar oldukça uygun. 

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu