MarkalaşmaTeknoloji

Kiğılı İlk Metaverse Mağazasını Açtı

Kiğılı Markasının Ortaya Çıkışı

Merhaba sevgili dostlarım. Bugün sizlere Kiğılı markasının yaptığı bir yenilikten bahsedeceğim. Kiğılı markası ilk metaverse mağazasını açtı. Hazırsanız gelin bu konuyu birlikte inceleyim. Önde gelen erkek giyim mağazaları içerisinde yer alan Kiğılı, yatırımlarını her gün biraz daha arttırmaktadır. Markalar gün be gün kendilerini geliştirirken, teknoloji ile olan ilişkilerinde de bu değişimi ve gelişimi görmek mümkündür. Buna bir örnek de Kiğılı markasından gelmiştir ve marka ilk metaverse mağazasını açmıştır. Markalar teknolojik alanlara yatırımlarda bulunarak bu alanda kendilerini ön çıkarmaya başladı.

Kiğılı İlk Metaverse Mağazasını Açtı

Metaverse son yılların en öne çıkan teknolojilerinden biri olup tüm dünya tarafından benimsenir hale geldi. Metaverse ile uyumlu çalışmaya başlayan Kiğılı da aslında Metaverse dünyasında kendisine bir mağaza oluşturdu. Bu mağazada alışveriş deneyimini AR ile artırılmış olarak gerçekleştirmek mümkündür. Bu deneyimi evlerinden ve oldukça rahat bir şekilde dinebilirler. Kiğılı başkan yardımcısı olan Hilal Suerdem, bu konuda fikirlerinin belirterek bilgileri de aktardı.

Suerdem, çevrimiçi hayat ile çevrimdışı hayatın sınırlarının azalması ile birlikte markanın başka kanallardan da müşterileri ile iletişime geçmeyi amaçladıklarını iletti. Marka Web3 teknolojilerine olan yatırımlarını fazlalaştıklarını belirtirken aynı zamanda geçen yıldan beri bunu yaptıklarını da ekledi. Mağazanın çalışmaları 3 yıl öncesinde başlamıştır ve ancak 3 yılın sonucunda istenen görüntüye ulaşmıştır.

Mağazayı ziyaret etmek isteyenlerin ilk olarak GoArt uygulamasını indirmeleri gerekmektedir. Buradaki işi kendi avatarını oluşturmalıdır ve sonrasında Metaverse dünyasına dahil olunabilir. Burada mağazayı incelemek mümkün olduğu gibi aynı zamanda koleksiyon ürünleri konusunda da bilgi edinmek mümkündür. Peki Kiğılı markası nedir? Nasıl ortaya çıktı Ne zaman kuruldu? Tüm sorularınızın cevabı yazımın devamında.

Kiğılı Markasının Ortaya Çıkışı

Kiğılı markası ilk olarak 1938 yılında ortaya çıkmıştır. Markanın kuruluş sürecinde erkekler için kumaşların satışı gerçekleşmiştir ve üretim ancak 1965 yılında başlamıştır. Mağaza açılışı ise ilk olarak 1969 yılında başlamış olup Beyoğlu’nda gerçekleşmiştir. Bugün mağazalar dünyanın pek çok noktasında bulunurken bu süreç Beyoğlu’ndaki ilk mağaza ile başlamıştır. Kiğılı tarihi dikkate alındığında Türkiye çerisindeki hazır giyimin öncüleri içerisinde yer almaktadır.

Abdullah Kiğılı bugün yönetim kurulu başkanı olsa da Kiğılı markasının oluşmasındaki süreç hem baba hem de dede ile birlikte başlamıştır. Abdullah Kiğılı da bu iş ile başlamıştır ve tekstil sektörünü deneyimlemiştir. Kiğılı yaklaşık 1960’lı yıllara kadar bir takım elbise yapılması için gerekli olan kumaşları satmaktaydı. Sonrasında 1965 yılında ilk olarak gömlek imalatı başladı ve mağaza içerisinde gömlek satışı gerçekleşti. Sonrasında gömlek ile birlikte pantolon, takım elbiseler ve paltolar da üretilmeye başladı. Bu süreçte ilk mağaza 1969 yılında kuruldu ve Kiğılı ürünleri burada satışa başladı. 1980 yılında ise Kiğılı merkezi Yenibosna olan ilk fabrikasını kurdu.

Kiğılı yıllar içinde gelişerek Çin’de dahi mağaza açmıştır ve burada mağaza açan ilk Türk giyim odaklı firma olması ile de öne çıkılmaktadır. Kiğılı’nın bugünkü hedefi en öne çıkan ve başarılı olarak görülen 10 Türk markası içerisinde yer almaktır. Giyinmeyi seven ve şıklığı önemseyen erkekler için ürünler sunan Kiğılı markası, bugün üretim alanını genişleterek birçok ürün sunmaktadır. Şimdi de Kiğılı’nın internet mağazalarına göz atalım.

Kiğılı İnternet Mağazaları

Kiğılı mağazası sadece alışveriş merkezlerinde ve birtakım dükkanlar halinde olmayıp internette de yer almaktadır. Gelişen internet dünyası ile Kiğılı da bir internet sitesine sahiptir ve buradan internet satışları gerçekleştirmektedir. Bu sayede dünyanın pek çok yerinden insanlar ürünlere anında ulaşabilir ve buradan ürünlerin fotoğraflarını inceleyebilirler.

Ürünlerin özellikler açıklamalar halinde sistemde yer alırken düzenli olarak yapılan indirimleri, özel gün amacı ile sunulan kampanyaları ve yeni sezon ürünlerini görmek de mümkündür. Bu nedenle internet mağazalarında ürün çeşitliliğini de buradan takip etmek olasıdır. Kiğılı markası sunduğu ürünler dışında kendisi hakkındaki en detayı bilgileri de internet sitesinde belirtmektedir. Kiğılı online alışveriş dünyasının bir parçası haline gelmiştir ve birçok farklı bedenden ürünleri satışa sunmaktadır. Kiğılı markasının ilgi çeken ürünlerine yakından bakmak isterseniz okumaya devam edin.

Kiğılı’nın İlgi Çeken Ürünleri

Kiğılı markası erkeklere yönelik üretim yapan bir giyim markasıdır ve özellikle takım elbiseler ve gömlekler bu markanın uzun yıllardır üretime devam eden ürünleridir. Bu ürünlere ek olarak trikolar, montlar, pantolonlar, ceketler, sweatshirtler, tişörtler, ayakkabı ve aksesuarlar görmek de mümkündür. Bir erkeğin giyim sürecinde kullandığı tüm ürünler ile bunları destekleyen aksesuarları bir mağaza üzerinden edinmek mümkün olacaktır. Kiğılı markası ürünlerinde erkeklere yönelik beden ölçülerini kullanır ve beden yelpazesi geniştir.

Özellikle takım elbiseyi direkt olarak tercih etmek mümkün olduğu gibi bir takım elbiseyi oluşturan tüm parçaları ayrı ayrı seçmek de mümkündür. İnternet sitesi üzerinden de erişilebilecek bu ürünler mağazalarda da yer almaktadır. Kiğılı ürünleri her zevke uygun olabilecek seçenekleri barındırırken şıklık esas temadır. Spor bir görünümde de şıklığı yakalamayı amaçlayan marka ürünlerin yelpazesini geniş tutmaktadır. Aynı zamanda Kiğılı markasının bir Home versiyonu da vardır ve burada ev ürünleri yer almaktadır. Ancak bu ürünler tekstil ürünleri olup firmanın kökeninden beri devam eden Tekstilcilik ağır basmaktadır. Yastıklar, yorganlar, mutfak, banyo tekstil ürünleri ve ev giyimi gibi birçok ürüne buradan erişmek mümkündür.

Kiğılı’nın büyüme süreci ve Metaverse markası hakkında merak edilenleri bu şekilde özetledim. Bu marka ile ilgili sizlerle paylaşabileceğim bilgiler şimdilik bu kadar. Kiğılı hakkında merak ettiğiniz başka konular varsa yorumlardan bana ulaşın. Hoşçakalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu