Markalaşma

LC Waikiki Maymunu Nereye Kayboldu?

LC Waikiki Kimdir?

LC Waikiki Maymunu Nereye Kayboldu?

LC Waikiki Türkiye’de hazır giyim sektöründe tüm dünyaya hizmet veren bir markadır.  Hawaii adasındaki Waikiki Beach ve Fransızca “arkadaşlar” anlamına gelen Les Copains’ in baş harflerini alarak şirketin adını LC Waikiki olarak belirledi.

İlgili Makaleler

Elbette herkes LC Waikiki’deki maymunu hatırlar.  Özellikle 90’lı yıllarda oldukça ünlenen bu maskot, o zamanlar sadece bir çocuk giyim markası olan LC Waikiki’nin hemen hemen tüm ürünlerinde boy gösteriyordu. Ayrıca mağaza, alıcılara bu maymunun bir çıkartmasını verirdi ve onu satın alma fırsatı bulan herhangi bir çocuk bunu dolaplarına, defterlerine veya yataklarına yapıştırırdı.

Ancak marka daha sonra kadın ve erkek giyim kategorilerini içerecek şekilde temasını değiştirdi ve tasarımlarında logosunu değiştirdi.  Tabii sevimli maymun da hayatımızdan kayboldu ve yıllar içinde nostaljik bir karaktere dönüştü.

LC Waikiki’nin maskot kullanmama kararı, markanın müşterilerine odaklanmasını ve onlara doğrudan hizmet sunmasını sağlamıştır. Marka, müşterilerine kaliteli ve fiyat performansı yüksek ürünler sunma konusunda odaklanmıştır. Ayrıca, marka, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çok dikkatli bir müşteri hizmeti stratejisi uygulamaktadır. LC Waikiki, müşterilerinin beklentilerine odaklanmak için farklı yollar kullanır.

LC Waikiki Kimdir?

LC Waikiki, bir moda ve giyim perakendecisidir. Türk malı olan bu marka, Türkiye’de yerel mağazaları ve online satış kanalları ile hizmet vermektedir. Ürün yelpazesi, günlük giyilebilir kadın, erkek ve çocuk ürünleri, aksesuarlar ve ev tekstili ürünleri gibi birçok farklı kategoriye ayrılmıştır. LC Waikiki, uygun fiyatları, geniş ürün yelpazesi ve müşterilerine sunduğu kaliteli hizmet ile tanınmaktadır. Ayrıca, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk konularında da öncü bir rol oynamaya çalışmaktadır. Marka, tüm dünyada hızla büyümekte ve farklı ülkelerde mağazalar açmaya devam etmektedir. Fakat hepimizin Aklında kalmasının sebebi ise maskotudur. Ve yıllar öncesinde ortadan esrarengiz bir şekilde kaybolarak Lc Wakiki maymunu nereye kayboldu sorusunu akıllarda bırakmıştır.

LC Waikiki, 1988 yılında Fransa’da kurulan bir moda ve giyim markasıdır. Marka, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sunmak için faaliyet gösterir ve bakım en iyi hizmeti sunmak için çalışır. LC Waikiki, dünyadaki tüm dünya çapında hızla büyümüş ve şu anda Türkiye, Rusya, Ukrayna, Mısır, Suudi Arabistan ve diğer pek çok ülkede mağazalar bulunmaktadır. Marka, tüketici kalitesi ve uygun fiyatlı ürünler sunmak, mükemmel müşteri hizmeti sunmak ve sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk kararları öncü bir rol oynamak gibi önceliklere önem verir. LC Waikiki, her yıl binlerce insanın ihtiyaç duyduğu kıyafet için birçok ürün çeşidini sunar ve trendleri yeni yakından takip eder.

LC Waikiki, birçok farklı koleksiyon sunar:

  • Kadın Koleksiyonları: Marka, kadınlar için birçok farklı stil ve modelde giyilebilir kıyafetler sunar, bunlar arasında t-shirt, bluz, pantolon, etek, ceket ve montlar bulunur.
  • Erkek Koleksiyonları: Erkekler için de birçok farklı stil ve modelde giyilebilir kıyafetler sunar, bunlar arasında t-shirt, gömlek, pantolon, ceket ve montlar bulunur.
  • Çocuk Koleksiyonları: LC Waikiki, aynı zamanda çocuklar için de birçok farklı stil ve modelde giyilebilir kıyafetler sunar, bunlar arasında t-shirt, bluz, pantolon, etek ve ceket bulunur.
  • Aksesuar Koleksiyonları: LC Waikiki, aynı zamanda birçok farklı aksesuar da sunar, bunlar arasında kemer, çanta, şapka ve aksesuar bulunur.
  • Ev Tekstili Koleksiyonları: LC Waikiki, aynı zamanda ev tekstili ürünleri de sunar, bunlar arasında yastık, battaniye, nevresim ve örtü bulunur.
  • İç Çamaşırı Koleksiyonları: Marka, aynı zamanda kadın, erkek ve çocuklar için iç çamaşırı ürünleri de sunar, bunlar arasında iç çamaşırı ve pijama bulunur.

LC Waikiki Tarihçesi

LC Waikiki, 1988 yılında Fransa’da kurulan bir moda ve giyim markasıdır. Başlangıçta Fransa ve Avrupa pazarlarında sınırlı bir yelpazede ürün sunan marka, zamanla tüm dünya genelinde büyümeye devam etmiştir. Markanın ilk dışı Fransa mağazası, 1998 yılında Türkiye’de açılmıştır. Daha sonra, Rusya, Ukrayna, Mısır, Suudi Arabistan gibi ülkelere de mağazalarını açmaya başlamıştır. Şu anda, marka, dünya genelinde birçok ülkede yaklaşık 500 mağazası ile faaliyet göstermektedir. Lc Wakiki maymunu nereye kayboldu sorusu ise faaliyet gösterdiği tüm ülkelerin merak ettiği sorulardan biridir.

Eski Dost, LC Waikiki Maymunu Geri Döndü!

2021 yılının okul alışverişlerinde öğrencilere ve ailelerine küçük bir sürpriz yapan LC Waikiki’nin nostaljik maymunu geri döndü.  LC Waikiki online sitesinden okul alışverişini yapan herkese kapağında maymun olan defterler verildi.

Tüm öğrencilere sağlık ve başarı dileyen LC Waikiki E-Ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros Yiş, “LC Waikiki, okullu olduğum için bir arkadaşımın kızından bana hediye gönderdi” diyerek bu etkinlikten duyduğu mutluluğu paylaştı. LinkedIn hesabında paylaştığı gönderi.

Nostaljik paylaşımın altına insanlar LC Waikiki maymunuyla ilgili kendi anılarını ve bu maskotun onlar için ne ifade ettiğini yazdı.  Kısacası minikler bu sevimli hediyeye sevinirken, anne babalar da eski maymun arkadaşlarını görerek çocukluklarını hatırladılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu