Tecrübeler ve Önerilerim

Rixos The Palm Dubai’de Kalmak Mantıklı Mı?

RİXOS The Palm Dubai'de Neden Kalmalıyım?

Hepinize yeniden selam demek istiyorum sevgili dostlarım. Bugünkü bahsetmek istediğim konu neden sözü geçen otelde kalmanız gerektiği konusunda olacak. İlk olarak bahsetmek istediğim Dubai’ye gelme konusunda bir karar verdiyseniz kendinize uygun bir otel arayışını girdiğinizi tahmin etmek pek fazla güç olmasa gerek.

İlgili Makaleler

Neden Rixos The Palm Dubai De Kalmak Mantıklı Mı?

Benim de Dubai’yi gidip gezme konusunda ilk olarak aklımı kurcalayan konu nerede kalacağım şeklinde oldu. Peki, neden Rixos the Palm Dubai de kalmak mantıklı mı şeklinde soru sorduğunuzu duyar gibiyim. Öncelikli olarak otel konum itibariyle pek çok yere ulaşımı olan bir destinasyon içerisinde yer almakta. Rixos the Palm Dubai limana ve Mall of the Emirates’e 17 km uzaklıkta kalıyor. Aynı zamanda dünyanın en yüksek binası olan Dubai mal burj Khalifa’ya ise 30 kilometre uzaklıkta durmakta.

Ek olarak Dubai uluslararası havalimanına ise 47 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kalınan süre boyunca otel içerisinde pek çok farklı hizmetlerden yararlanmak da ayrıca mümkün hale geliyor. Dubai içerisinde popüler turistik destinasyonlar içerisinde yer alan otel çevresiyle birlikte oldukça önemli bir konuma gelmiş.

Otelin müşteri hizmetlerinden ve ilişkilerinden sorumlu olan Yusuf Bey oldukça yardımcı olacak bir biçimde bana yardımcı oldu. Sormak istediğiniz her türlü soruyu kendisine yönelterek çözüm odaklı bir şekilde çalıştığını da göreceksiniz. Otel içerisinde sizlere uygun olan aktiviteyi bularak istediğiniz şekilde yararlanma imkanı bulabiliyorsunuz.

Rixos The Palm Dubai’de Neden Kalınır?

Otel içerisinde yapabilecekleriniz hakkında çeşitli sorular sorduğunuzu duyar gibiyim. Bunun için Rixos the Palm Dubai’de neden kalınır sorusunun cevabını ayrıntılarıyla aktarmaya çalışacağım. Otel içerisinde çeşitli aktiviteleri gerçekleştirmek mümkün hale geliyor. Yapılabilecek aktiviteler konserler, festivaller, sağlık ve spa, açık havada aktivite yapma ve rixy çocuk kulübü olarak sıralanabilir.

Konserler ve festivaller içerisinde yer alan çeşitli seçeneklere de ayrıca ulaşılabiliyor. Burada yer alan müzikal tekne geçit töreni gösterisi, yanar taş çeşmesi gösterisi ve spoiler bandı şeklinde festivallere katılım sağlanabiliyor. Otel içerisinde yapılabilecek konser ve festivaller ile birlikte kişilerin sıkılma oranı da yok denecek kadar azığa düşmüş oluyor. Bu keyifli festivalleri katılma şansını neyse ki bulmuş oldum. Yapılacak olan bir başka aktivite çeşitleri ise sağlık ve spa alanında yer alıyor.

Kişinin kendisi ve ailesi için otel içerisinde yer alan sağlık merkezine giderek kaliteli bir zaman geçirmesi mümkün nokta üstelik tamamen rahatlamış ve yenilenmiş hissini de tadacağınızı söyleyebilirim. Kendi deneyimlemiş olduğum kaplıcanın merkezinde yer alan Türk hamamı deneyimi de ayrıca sözünü etmek istediğim bir konu. Türk hamamı kültürü burada zarif dokunuşlarla birlikte otantik bir hale gelerek gelenekleri yaşatmaya devam ediyor.

Yaşamış olduğum bir deneyim sonrası oldukça yenilenmiş ve tazelenmiş bir his üstüme kaldığı nokta sözü geçen bir diğer aktivite ise kara ve denizde yapılabilecek olan spor çeşitleri olarak geçmekte. Burada vücut ve zihin festivali, yoga festivali ve zumba festivali gibi pek çok festivale katılım sağlanabiliyor. Aynı zamanda Rixos kupası etkinliğine de katılım sağlanabilmekte. Aileleriyle tatile gelecek olan kişiler içinde tabii ki bir etkinlik düşünülmüş.

Rixy kids club çocuklara özel bir tatil kulübü kurulduğunu da belirtmek istiyorum. Burada çocuk kulübü içerisinde düzenlenen etkinliklere katılım sağlanabiliyor. Etkinlik içerisinde su kaydıraklı su parkları, açık ve kapalı havuzlar, çocuk sineması, çocuk diskosu, resim ve pastacılık dersleri, resim ve resim stüdyosu ve özel çocuk şovları gibi etkinliklere katılım sağlanabiliyor. Çocuklar için ayrıca bir etkinlikler bulunuyor olması beni ayrıca mutlu etti.

Rixos The Palm Dubai Restoran ve Barları

Otel içerisinde konaklamaya karar verdiğim an öncelikli olarak çeşitli araştırmalar yaptığımı da söyleyebilirim. Bundan dolayı ilk olarak konaklamaya başlamadan önce otelin web sitesiyle araştırarak çeşitli bilgileri edindim. Otel pek çok farklı lüks aktivite imkanları ile birlikte eşsiz manzarasıyla hizmet vermeye devam ediyor. Bundan dolayı otel içerisinde yer alan özel yüzme havuzları ile birlikte tatil keyfini iki kata çıkartabiliyorsunuz.

Otel konum itibariyle çeşitli yerlere ulaşım sağlamayı mümkün hale getirdiği için insanlar tarafından da kolaylıkla tercih ediliyor. Rixos the Palm Dubai içerisinde yer alan sözünü etmek istediğim Bir diğer konu ise tabii ki yiyip içilebilecek olan mekanlar. Mekan seçimi konusunda oldukça titizlikle yaklaşan birisi olmama rağmen sizlere beni oldukça tatmin eden yerlerden ve isimlerden bahsetmek istiyorum.

Paul barda gündüz Göksel Bey, akşam ise Yunus Emre, Çağlar ve taşkın bey enfes lezzetli kokteyller hazırlıyor. Kesinlikle tadına bakmanızı önerdiğim bir lezzet olarak hafızama işledi. Yemek konusunda ise şiddetle önerebileceğin bir balık restoranında çalışmakta olan Mustafa, Şaban ve Ahmet Bey yine de ayrıca tanışmanızı öneriyorum. Kuvvetli iletişimleri sayesinde inanılmaz keyifli vakit geçirdiğimi söylemek istiyorum. Tesis içerisinde yer alan eşsiz manzaraları da seyre dalmak ayrıca bu işin cilvesinden biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu