Tecrübeler ve Önerilerim

Dubai’de Nerede Kalınır?

Dubai'de Nerede Kalmalıyım?

Herkese yeniden merhaba. Bugün size bahsini açmak istediğim konu Dubai’ye gelmek isteyenlerin öncelikli olarak yapması gerekenler olacak. Öncelikli olarak belirtmeliyim ki oldukça sıcak ve egzotik bir havası olan seyahat noktasına gideceğinizi bilmeniz gerekir. Bundan dolayı tatil planları yaparken valizinizin içerisine kazak bot veya mont koymanıza gerek kalmamakta. Buram buram yaz kokan bir şehre gideceğinizi bilmeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Dubai’de Nerede Kalınır

Dubai’ye gitmeden önce kendime bir gezilecek yerler konusunda plan oluşturdum. Bu plan dahilinde Dubai ayak basmadan nerede kalacağım konusunda birtakım endişeler duyuyordum. Dolayısıyla Dubai de nerede kalınır şeklinde sorularda ilk olarak aklıma gelen soruydu.

Dubai’de kolaylıkla kalınabilecek otel arayışına girmişken aynı zamanda konforlu bir yerde kalmak istiyordum. Rixos the Palm Dubai otel hakkında pek çok olumlu yoruma rastladım. İnternet üzerinde arama yaptığında ise çeşitli birbirinden güzel ilgi çekici fotoğraflara rastladım. Ve tam da o anda şöyle söyledim kendime; “kesinlikle burada kalacağım.”

Otel ile alakalı bu kadar olumlu yorumlar yazılmasının elbette bir sebebi olmalıydı. Yalnızca otel içerisinde yeme içme ve konuklama ihtiyacının yanı sıra iyi aktiviteler yapabilecek bir yere ihtiyaç duyuyordum. Web sitesinde dolaşmaya devam ederken otel içerisinde yapılabilecek tüm aktiviteleri görüntüledim.

Sizlerin de otel içerisinde yalnızca konaklama ihtiyacının yanı sıra eğlence ve aktiviteyi de yer verilmesini istiyorsanız tam olarak doğru adrestesiniz. Kesinlikle girip konaklamanız gereken bir adres olduğunu söyleyebilirim. Peki, otel içerisinde hangi aktivitelere yer veriliyor? Gelin birlikte inceleyelim.

Rixos The Palm Dubai İçerisinde Hangi Aktiviteler Yapılıyor?

Fikir olarak kafamda burada konaklamak istediğim yer alsa da rezervasyon için uygun tarihleri gözetiyordum. Kendime uygun olan bir rezervasyon aralığını girdikten sonra rezervasyon oluşturma işlemlerini tamamladım notlar böylelikle merakla beklediğin ve beğendiğin otelde konaklamış olacaktım.

Bir üst satırlarda bahsettiğim gibi otel içerisinde birbirinden farklı aktiviteleri gerçekleştirmek mümkün. Peki bu aktiviteler neler? Otele giriş yaptığında direkt olarak rezervasyonda kayıt işlemlerinin doğruluğu teyit ettim. Müşteri ilişkilerinden sorumlu Yusuf Bey bana sorduğun tüm sorulara cevap vererek oldukça yardımcı olduğu nokta bundan dolayı oraya gittiğinizde Yusuf bey’i bulmanızı tavsiye ederim.

Otel içerisinde yapılabilecek aktiviteler açık havada aktivite gerçekleştirme sağlık ve spa, konserler ve festivaller ve rixy çocuk kulübü şeklinde olmakta. Yalnızca yetişkinler için aktivitelerin yanı sıra çocuklar için de ayrıca bir kulüp kurulmuş. Burada ebeveynler tatillerinin keyfini çıkarırken kurulmuş olan çocuk kulübü ile birlikte deneyimli personeller ile birlikte eğlenerek yeni şeyler denemeyi de başarmış oluyor. Çocuk kulübü içerisinde çeşitli etkinlikler kurularak ebeveynlerin de bilgilendirilmesi yapılıyor.

Gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz gibi başka aktivitelerden de yararlanmanız mümkün. Aynı zamanda yetişkinler için de kara ve denizde yapılabilecek çeşitli aktivite türleri de bulunmakta. Tatil yapacak olan kişiler burada gönül rahatlığıyla sporlarında gerçekleştirebilmekte. Benim işlerinde en çok sevdiğim vücut çalıştırabildiğim karada yaptığım spor aktivitesi oldu. Böylece vücudumu dinç bir şekilde tutarak hiçbir aktiviteden de geri kalmamış oldum.

Otelin Avantajları Nedir?

Sevgili dostlarım, Dubai’ye adım attığınız an kalma konusunda kafanızda çeşitli soruların olduğunu tahmin ediyorum. Bunun yanı sıra sizlere uygun bir yeme içme alanı da olması ayrıca ilgi çeken bir konu. Deneyimlerin arasında yer alan balık restoranında Mustafa, Şaban ve Ahmet bey ile tanışmanızı şiddetle öneriyorum. Kendileri bana oldukça iyi bir şekilde yardımcı oldular.

Gece hayatında barı seven biriyseniz de gündüzleri yer alan Göksel Bey ve akşamları yer alan Yunus Emre, Çağlar ve Taşkın Bey ile de tanışmanızı ayrıca tavsiye ediyorum. Hazırladıkları kokteyller hala damağımda yerini alıyor. İstediğinize göre içecek ve yiyecek çeşitlerini otel içerisinde rastlayabilirsiniz.

Otel yönetim anlayışı olarak tüm misafirlerinin rahatlığını ve konforunu düşünecek şekilde hizmet vermekte nokta bu sebeple verdiğiniz para da boşa gitmeyerek oldukça iyi bir şekilde değerlendirmiş oluyorsunuz. Sizler için personellerde bir o kadar ilgili ve aynı zamanda bir o kadar yardımcı olacak şekilde bir anlayış ile yaklaşıyor. Konaklama konusunda kafanızda pek çok soru dolaştığını ve bu konuda kararsızlık yaşadığınızı tahmin edebiliyorum. Ancak fazla uzağa gitmeden Rixos the Palm Dubai ayrıcalıklarıyla tanışmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Deneyimlediğim ve gözlemlediğim kadarıyla en başından beri düşlediğim gibi hiç pişman olmadan burada konaklamaya devam ettim. Üstelik aradığım her şeyi de otel içerisinde kolaylıkla buldum. Konaklamış olduğun odada ise oldukça geniş ve temiz bir şekilde düzenlendiğini fark ettim. Üstelik mini bar içerisinde de ihtiyacınız olan her şeyi düşünülmüş. Dilediğiniz şekilde kendinize içecek hazırlayarak televizyon üzerinden film veya diziyi pratik bir şekilde izleyebilirsiniz. Misafirlerin ihtiyaç duyacağı her türlü şey oda içerisinde düşünülmüş nokta yalnızca oda içerisinde değil tüm otel içerisinde buna dikkat edildiğini fark ettim. Rixos the Palm Dubai otelini gönül rahatlığıyla sizlere tavsiye ederim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu