Tecrübeler ve Önerilerim

Rixos The Palm Dubai Nerede?

Rixos The Palm Dubai Nasıl Gideceğim!

Herkese yeniden merhaba sevgili okuyucularım. Sizlere bugün bizzat kendi deneyimlemiş olduğum izlenimleri aktarmak istiyorum. Dubai tatilin boyunca aklıma pek çok farklı sorular geldi. Bu sorular arasında tabii ki en mantıklı olarak nerede kalacağım hakkında endişelerim bulunuyordu. Bir otel ismi karşıma çıktı ve bu otel hakkında çeşitli araştırmalar yapmaya başladım.

İlgili Makaleler

Rixos The Palm Dubai Nerede?

Rixos the Palm Dubai hakkında oldukça farklı şeyler okuyarak çeşitli bilgiler edinmeye çalıştığım nokta bu sebeptendir ki herkesin öneriyor olması beni oldukça heyecanlandırdı. Direkt olarak tatilimi planlamaya başladığımda Bir rezervasyon oluşturmak istedim. Dubai bir şehir olarak beni oldukça meraklandıran bir medeniyet şehri olarak geçmekte. Oteli arayarak kendime uygun bir rezervasyon oluşturmuş oldum. Aynı zamanda otelin web sitesinde biraz seyre daldım. Bu anlamda aklıma gelen ilk sorulardan bir tanesi de otelin nerede olduğuydu.

Rixos the Palm Dubai nerede şeklinde sorular sorarken hemen aklıma Google haritalara yazmak geldi. Otelin konum itibariyle nerede olduğunu az çok anlamış oldum. Birleşik Arap emirliklerine bağlı Dubai kentinde yer alan East Crescent, Plog40 Palm Jumeirah adresine doğrudan haritalara girdiğimde beni oraya götüreceğini fark ettim. İstediğim şekilde kendime uygun olan rezervasyon tarihlerini ayarladıktan sonra bu otelde kalmak için oldukça heyecanlı bir şekilde beklemeye başladım.

Otele ulaşım sağlamamış ise bir o kadar kolay gerçekleşti. Dubai vatandaşları burada turist görmeye oldukça alışkın nokta bu sebepten otele nasıl ulaşım sağlarız diye ayrıca düşünmenize gerek kalmıyor. Vatandaşlar sizlere soru sorduğunuzda yön ve yol tarif istediğinizde oldukça güler yüzlü ve iyimser bir şekilde yaklaşım sağlıyor. Ve işte ta da karşınızda Rixos oteli. İsmi gibi beni oldukça heyecanlandıran bir otel kendisi.

Rixos the Palm Dubai Aktivite Çeşitleri

Otele varmadan önce öncelikli olarak yapabileceğim tüm aktivitelerin listesini çıkarttım. Ve evet otel içerisinde yapabileceğiniz birbirinden farklı aktivite türü bulunuyor. Bu aktiviteleri öyle sıralamak mümkün nokta öncelikli olarak istediğiniz şekilde çeşitli sporları yapabiliyorsunuz. Bunlar içerisinde açık havada yapılabilecek çeşitli aktiviteleri gerçekleştirmek de mümkün. içlerinde benim en çok tercih ettiğim açık havada kendime uygun bir aktivite yapmak oldu.

Eşsiz manzara eşliğinde çeşitli sporları gerçekleştirmek beni bir o kadar motive etti. Aynı zamanda tatilimi gerçekleştirirken kendi yapmış olduğum sporlardan da eksik kalmıyor oluşum beni ayrıca mutlu etti. Otel içerisinde müşterileri düşünen bir başka fikirlerden birisi de Rixy çocuk kulübü. Burada istediğiniz zaman deneyimli uzman kadrosu ile birlikte çocuğunuzu kulübe götürmeniz mümkün.

Çocuklar için eğlenceli bir vakit geçirmeleri düşünülmüşken aynı zamanda yetişkinler için de çeşitli aktiviteleri gerçekleştirerek vakit geçirmeleri mümkün kılınmış. Eğlenceye vakit ayrılmışken sağlıklı aktiviteleri düşünmemekte olmazdı. Otel içerisinde yapılabilecek aktivitelerden bir tanesi de spa keyfine ulaşmak olacaktır. Burada istediğiniz şekilde hizmet alabiliyorsunuz. Aynı zamanda otel içerisinde yer alan bir Türk hamamı da kendi kültürümüzü ve geleneklerimizi bizlere unutturmuyor.

Otel hizmetleri arasında yer alan uzman terapistler ile birlikte bireysel tedaviler de ayrıca yapılıyor. Bu hizmetleri öncesinde okuduğum ve duyduğumdan dolayı tabii ki de deneyimlemeden geçemedim. Psikolojik olarak rahatlama ve yenilenmiş bir his ile sonrasında kendi odama çekildim. Odaların düzeninden bahsedecek olursak oldukça temiz ve geniş bir odaya sahip olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda odalar görünüm itibariyle tamamen lüks ve konforu bir arada barındırmayı başarmış.

Oda içerisinde yer alan mini bar ve küçük mutfakta aynı zamanda sizlerin orada daha eşsiz bir vakit geçirmenizi sağlayacak biçimde tasarlanmış. Bu sebeple dışarıya çıkmadan kendi odanız içerisinde istediğiniz şekilde yiyip içebiliyorsunuz. Tabii dilerseniz restoran ve barlardan da hizmet almanız mümkün. Restoran ve bar konusunda sizler için önerim yapabileceğim oldukça iyi isimler bulunuyor.

Restoran ve Bar Önerileri

Pool barda gündüzleri yer alan Göksel Bey ve akşam yer alan Yunus Emre, Çağlar ve taşkın bey ile muhakkak tanışmanızı isterim. Yapmış oldukları enfes kokteyllerin tadı hala damağımdan silinmiyor. Türkiye’ye döndüğümde ise hala aramış olduğum lezzetler arasında yerini korumayı başardı. Restoran konusunda ise kararsızlık yaşıyor ve iyi bir balık sunumu ile karşılaşmak istiyor iseniz balık restoranı da yer alan Mustafa, Şaban ve Ahmet bey ile denk gelmenizi isterim nokta yapmış oldukları inanılmaz lezzetli balıkların tadına bakmanızı tavsiye ediyorum.

Otel içerisinde yer alan misafir ilişkileri konusunda sorumlu Yusuf bey de beni tam anlamıyla memnun etmeyi başardı. Oldukça iyi bir şekilde sizlerle ilgilenerek her türlü isteğinize ve ihtiyacınıza uygun olan öneri ve desteği sağlıyor. Otel hakkında bu kadar övüyor olmamın sebebi ise tamamen beklentinizi karşılayacak türden hizmet veriliyor olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla isteğinize uygun olan tüm imkanlara anında erişim sağlayabiliyorsunuz. Üstelik kolay ulaşım sağlanmasından dolayı yol konusunda da herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz. Yaşamış olduğum bu eşsiz keyifli otel deneyimi bana Gönül rahatlığıyla ve şiddetle tavsiye edebileceğim bir otel ismi olarak hafızama kazındı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu