Tecrübeler ve Önerilerim

Rixos the Palm Dubai Gidilir mi?

Rixos the Palm Dubai'de Neler Var?

Herkese merhaba dostlarım, bugün sizlere Rixos the Palm Dubai hakkında tecrübelerimi ve düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Dubai’ye gelmek isteyen kişiler kendilerine uygun olan bir otel arayışına girmek istemekte. Tam anlamıyla bu durumda araçlar içerisine giren kişilere lüks bir otel deneyimi yaşatmak isteyen Rixos the Palm Hotel Suites devreye girmekte

İlgili Makaleler

Dubai’yi seyre dalmadan önce tatil deneyimini eşsiz bir şekilde yaşamak için Rixos the Palm Dubai gidilir mi şeklinde sormadan hemen rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Otel hakkında rezervasyon yapmadan önce öncelikli olarak buranın planlaması ve ön bilgisinden bahsetmek istiyorum. Bu otelde kalmanın hayalini kuruyorsanız kesinlikle otelin eşsiz deneyimlerinden yararlanarak çıkmak istemeyeceğinizi söylemem mümkün.

Otel manzara bakımından ilk olarak bizlere ikonikleşmiş gökdelenler, Dubai yat limanının silüetini ve Palm Jumeirah lagünlerini ve mimari sembollerini göz önüne sunuyor. Duba içerisinde yer alan Rixos the Palm, ödüllü bir aile plajı olarak yerini alıyor. Aynı zamanda Dubai içerisinde yer alan turistik destinasyonlarına ulaşım sağlamayı da bir o kadar kolay kılıyor.

Eşsiz manzarayı ilk olarak deneyimlediğimde kesinlikle buradan çıkmak istemediğimi karar verdim. Ancak tabii ki böyle bir şey mümkün olmadığı için tatil planlarımı sonuna kadar yaşayıp andan keyif almaya başlamaya karar verdim. Tesis içerisinde eşsiz manzara ile birlikte konuklarını en iyi şekilde ağırlamayı hesaplayacak biçimde tasarlanmış. Otelin konforunu ve eşsiz manzarasının keyfine varmak için tüm bildiklerimi unutuyorum adeta. Bu eşsiz keyiften yararlanabilmek için otelden rezervasyon yapmanız yeterli olacaktır.

Rixy Çocuk Kulübü

Otel içinde yer alan bir başka hizmet çeşitlerinden bir tanesi de aileler için tatil planının da düşünülmüş olması. Ailecek gelecek olan kişiler için de çeşitli eğlence ve dinlenme aktiviteleri düzenlenmiş. Görmüş olduğum özel yüzme havuzları ile birlikte otel içerisinde yer alan denetimli rixy çocuk kulübünden de yararlanabiliyorsunuz. Burada keşfedilecek şeyleri bulmak son derece mümkün. Aynı zamanda otel içerisinde misafir olarak ağırlanan kişiler kaldıkları süre boyunca restoran barlarda da sınırsız lezzet çeşitlerinden istediği kadar faydalanabilmekte.

Pool barda yer alan gündüzleri Göksel beyin hazırladığı, akşamları ise Yunus, Emre, Çağlar ve Taşkın beyin hazırladıkları kokteyllerin tadı ise bir o kadar enfes. Bu kokteyllerden otele gelip konaklamak isterseniz muhakkak ki tatmış olmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Restoran kısmında ise Mustafa, Şaban ve Ahmet bey ile de kesinlikle tanışmanız gerekiyor. Konakladığım süre boyunca bana bir o kadar yardımcı oldular. Misafir ilişkilerinden sorumlu olan Yusuf bey ile tanışmış olmanızı da ayrıca belirtmek istiyorum.

Profesyonel ekiplerinden oluşan kadrolar ile birlikte konaklayacak olan misafirlerin her türlü isteğine anında yanıt veriyorlar. Restoran ve barların bu kadar iyi olmasının sebebi tabii ki inanılmaz iyi bir ekipten oluşan çalışanların olmasından kaynaklı. Misafirlerin isteklerine ve damak tatlarına uygun oldukça iyi içecek ve yiyecek ortaya çıkarmaktalar nokta aynı zamanda bu kadar eşsiz lezzetlerin yanı sıra bir o kadar güzel manzaranın da keyfini sürdürmüş olmaya devam ediyorum.

Otel İmkanları

Konakladığım süre boyunca deneyimlemiş olduğum tecrübeler arasında Anjana spa keyfine de atlamadan geçmek istemedim. Burada günlük mini bar ve sağlıklı yaşam olanakları ile de tanışmış oldum. Aynı zamanda destinasyon olarak Rixos the Palm Dubai, dünyanın en yüksek binası olarak bilinen Dubai Mall Burj Khalifa’ya 30 kilometre uzaklıkta kalmakta nokta aynı zamanda Dubai uluslararası havalimanına ise 47 kilometre uzaklıkta kalıyor.

Burada konakladığım süre boyunca 100’den fazla uluslararası içecek markasıyla da tanışmış oldum. Aynı zamanda otel konforu arasında yer alan geniş ve odaların son derece temiz olmasına da ayrıca dikkat çekmek istiyorum. Odalar içerisinde pencereye açılan eşsiz manzara ve odanın içerisinde bulunan mini var ve küçük mutfak ile de ayrıca tanışmanızı isterim. Aynı zamanda oda içerisinde yer alan yatak ve yastıkların da konforundan söz etmeden geçemeyeceğim.

Otel içerisinde yer alan çeşitli havuz, sauna ve spor salonundan da ayrıca yararlanabiliyorsunuz. Misafirler ile otel yönetimi oldukça iyi bir şekilde karşılayarak tüm herkesin ihtiyacına yönelik olan hizmetleri de sağlamayı ihmal etmiyor. Aynı zamanda otele giriş yaptığınız an ilgili bir resepsiyon ile karşılaştığınızı söylemem gerekiyor. Otel ile tanışmayı düşünüyor ve henüz nereden başlayacağınızı karar veremediyseniz iletişim numaralarından istediğiniz bilgileri anında ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda otel içerisinde yapmış olduğum aktiviteleri ise saymakla bitiremeyeceğim.

Bu eşsiz konaklama içerisinde açık havada aktivite yapmanızda sizler için mümkün kılınmış nokta karada, ve denizde yapılan spor keyfi ile de tatil keyfinize ara vermeden devam etmenizi mümkün kılıyor. Aynı zamanda sağlık ve spa keyfinden de eksik kalmayarak hizmetlerden yararlanmanız mümkün nokta çeşitli zamanlarda konserler ve festivallerin de düzenlendiğini ayrıca duydum. Kendi deneyimlediğim süre boyunca bir festival ile karşılaşmış olmasan da otel içerisinde aldığım aktiviteler bana fazlasıyla yetmiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu