Ukrayna

Lviv’de Kahvaltı Yapılacak – Kahve İçilecek Mekanlar

Kahvaltının gün için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Gözlerinizi Lviv’de açtıysanız ve “Lviv’de kahvaltı yapılacak mekanlar nerede” sorusu aklınızda dönüp duruyorsa; tamda sizler içim bu makaleyi hazırladığımı bilmenizde fayda var. Gün içinde binlerce kişiyi ağırlayan ve yemekleriyle herkesi büyüleyen Ukrayna’nın gözbebeği Lviv’de kahvaltı yapılacak birçok mekan bulunmaktadır. İşte başlıyoruz!

Sizlere ilk önerimiz kesinlikle temiz bir yerde kahvaltı yapmanız olacaktır. Bunun yanında Ukraynalıların kahvaltı kültüründen çok fazla çok içmek yok. Evet, farkındayım çay tiryakisi insanlar… Bu durum sizi çok üzdü ama sizlere harika bir haberimiz var. Kahveler o kadar iyi ki, damak tadınız değişecektir.

İlgili Makaleler

Cukor

Sizlere en başta şunu demek isterim ki, aklınızdaki Türk Kahvaltısı kültürünü silip atın. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Ukrayna’da da kahvaltı daha çok tatlı ağırlıklı. Aklınıza sakın şerbetli tatlılar gelmesin. Tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz bu mekana sabah erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim. Genelde saat 10.00 gibi mekan dolu oluyor.

Atlas

Hem turistlerin, hem de yerel halkın geldiği bu mekan, diğer mekanlardan dekorasyonlarıyla bambaşka bir yerdeymişsiniz hissi uyandırıyor. Tatlıları aşırı güzel olan bu mekanda kahvaltıda ise avokadolu tost yemenizi öneririm. Hafif ve besleyici olan bu lezzetin yanında bence bir kahve mükemmel olacaktır.

Lviv Coffee Manufacture

Hem alışveriş hem de kahvaltı keyfini yaşayacağınız Lviv Coffee Manufacture’da Türklere rastlamak oldukça olası. Yakınlarda bir yerde Türkçe duyuyorsanız hiç şaşırmayın. Buraya genelde Türkler hem kahve içmek hem de kahve almak için sık sık gelirler. Bu arada sevdiklerinize Lviv Coffee Manufacture’dan birçok hediyelik eşya alabilirsiniz. Bunlardan birkaçına örnek vermek gerekirse; cezve, kahve fincanı, kahve öğütücü gibi ürünlerdir. Kahveleri diğer saydığım mekanlara oranla daha yoğun ama kahvaltı menüleri harika!

Aroma Kava

Ukrayna’nın neresine giderseniz gidin karşınıza çıkacak olan bu mekanda birbirinden lezzetli yemekler ve kahveler bulunuyor. Hem uygun fiyatlı hem de lezzetli yan ürünler yemek istiyorsanız; kesinlikle Aroma Kava’yı ziyaret edin. Sizler Ukrayna’da bulunan kahvaltı yapılacak ve kahve içilecek mekanlar hakkında neler düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu