Tecrübeler ve Önerilerim

Maldivler’de Odalar Nasıl?

Oda Turu

Herkese yeniden merhaba sevgili dostlarım. Bir önceki yazı içerisinde Maldivlere nasıl ulaştığım, tecrübe ettiğim noktalar ve dikkat edilmesi gerekenleri not ettim. Bir diğer en çok merak edilenlerden birisi de Maldivler de oda düzeninin nasıl olduğu ve odalar hakkında bilinmesi gerekenler.

İlgili Makaleler

Maldivler’de Odalar Nasıl?

Öncelikle olarak oda seçimi konusunda bilinmesi gereken noktalar var. Tamamen kendi tercihinize göre bir oda seçiminde bulunmanız mümkün. Odalar seçim itibariyle havuzlu, havuzsuz sahilde olan Adalar ve suda olan Adalar gibi pek çok farklı özelliklere sahip. Öncesinden araştırdığım üzere özellikleri bakımıyla farklı bir ücretlendirme stili bulunuyor. Ancak eğer odanız içerisinde terasa bakan bir havuzu oda istiyorsanız fiyat ortalama bir fiyatın Bir tık üstüne çıkmış oluyor. Ancak bu konuda sizlere herhangi bir dayatma veya baskı bulunmuyor.

Tercih ettiğimiz oda stili araştırmalarım dâhilince daha rahat edebileceğim konforlu türde bir oda arayışına yöneltti beni. Bununla birlikte Maldivlerde bir otel odası tutmak isterken aynı zamanda havuzdan da mahrum kalmak istemedim. Bunun sebebi ise havuz tamamen kendi odanızın sınırları dahilinde kalarak sizlere özel bir şekilde konumlandırılmış olmasından kaynaklı. Öncelikle ilk olarak dışarısı kısmından bahsetmemiz gerekiyor. Bulunmuş olduğunuz hava durumuna göre bir o kadar da yapacağınız planlar da değişiklik gösteriyor. Bununla beraber güneşli bir hava durumunun yanı sıra ender olsa da havanın yağmurlu olabilme ihtimali de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Otel Odalarının Dış Kısmı

Maldivler’de odanıza doğru yöneldiğinizde sizlere çok güzel bir iskele karşılıyor. Burada birbirinden farklı iş düzeni olan odalar sizleri bekliyor. İskele kısmında yürümeye başlamışken denize belli bir yükseklikte olduğunu aklınızdan çıkartmamanız gerekiyor. Ayağınızın altında masmavi bir deniz sizlere eşlik ediyor. Sizlere nasıl bir oda seçmenizi yardım edeceksem öncelikli olarak odanın özelliklerinden bahsetmeliyim. Tercih ettiğim o da içerisinde şahsi Bir havuzu olan bir oda düzeniydi. Bunun beraberinde çoğu özellik diğer odalarda olduğu gibi hemen hemen aynıydı. Aynı zamanda diğer odaların ortak özelliği bir şekilde denize girme imkanı da ayrıca bulunuyor.

Kalacağım oda denizin üzerinde iskelelere bağlı bir şekilde dizayn edilmiş. Ayrıca odanın içerisine ilk olarak girdiğimde karşıma ilk olarak görünen şey bir sepet içerisinde 2 adet şemsiyenin olması. Giriş kısmında bulunan bir sepet içerisinde 2 adet şemsiye bizleri karşılıyor. Aklınızdan şunun geçtiğini hayal ediyor gibiyim. Yaz mevsiminde Güneş tepede dikilirken şemsiyenin burada işi ne? Mevsim yaz olsa dahi her an havanın dönüp yağmur yağma olasılığı bulunuyor. Biraz ilerlediğimizde direkt olarak oldukça kullanışlı bir çalışma masası bizleri karşılıyor. Bu masa benim için oldukça işe yarıyor.

Hemen karşısında bir masa üzerinde kahve köşesi bulunuyor. Burada kahve yapabileceğiniz makineler çay paketleri ve kahve paketleri yer alıyor. Hemen altında bir şarap dolabı bulunuyor. Yanındaki çekmece içerisindeyse kırmızı şarap ve şampanya bulunmakta. İlk geldiğimde direkt olarak şampanyayı bitirmiştim. Bir üst çekmecede ise içerisinde kadehlerin ve tirbuşonun bulunduğu çekmece yer alıyor. Bunun da ise atıştırmalıkların yer aldığı bir çekmece var. Bir alt kısımda mini bar içerisinde alkol ve içecekler yer alıyor. Oda içerisinde arayıp da bulamayacağınız hiçbir şey yok. Aynı zamanda hizmet konusunda da oldukça her şey tastamam.

Salon, Banyo ve Teras Kısmı

Maldilerde bulunan odamızın içerisindeki bir bölümde özel olarak ayrılmış camekandan oluşturulmuş koltuk ve minderlerin bulunduğu bir alan var. Bu alan kişilerin özel bir biçimde kullanılmasına uygun olacak şekilde dizayn edilmiş. Pencereden istediğiniz şekilde masmavi Denizi izleyerek eşiniz veya arkadaşınızla karşılıklı sohbet edebiliyorsunuz. Oda içerisinde en çok sevdiğim alan camekandan oluşan bu kısım.

Salon kısmına doğru ilerlediğimde bluetooth’u bir ses sistemi bulunuyor. Burada istediğiniz müziği Bluetooth üzerinden bağlanarak dinleyebiliyorsunuz. Televizyonun hemen karşısında çift kişilik bir yatak bulunuyor. Hemen ön kısmında ise 2 adet berjer konu olarak ayrıca bir alan oluşturulmuş. Odanın yer kısmında ayrıca küçük bir tablo şeklinde camekan oluşturulmuş. Su altını böylelikle izleyebiliyor ve altından geçen balıkları da ayrıca seyredebiliyorsunuz.

Banyo kısmında 2 adet çift musluk oluşturulmuş. Hızlı ve pratik hazırlanmaya imkan verilecek şekilde dizayn edilmiş. Bu kısmında küvet bölümü özel olarak odada kalacak kişilere göre hazırlanıyor. Banyo kısmından teras kısmına doğru ilerlediğimizde karşımıza hemen 2 adet bir şezlong çıkıyor. Şezlongun yanında 2 adet sandalye ve bir masa yer alıyor. Yalnızca kalacak olan iki kişi kullanabiliyor. İç kısımlarda 1 adet giyinme odası yer alıyor.

Burada sizler için parmak arası terlik ve ev terlikleri eklenmiş. Aynı zamanda oda içerisinde can yeleği dalış gözlüğü palet ve şnorkelde ücretsiz bir şekilde sizler için temin ediliyor. Kadınların ayrıca hazırlanması için makyaj yapacakları bir makyaj masası eklenmeyi de unutulmamış. Sizleri temin etmeliyim ki seçeceğiniz o da oldukça iyi bir şekilde hizmet verilen bir ekipten oluşuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu