Ukrayna

NATO Genel Sekreteri’nden Çarpıcı Ukrayna Açıklaması! Rusya Köşeye Sıkışıyor…

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş tam tamına 81 gündür devam ediyor. 1 milyondan fazla insanın ülkesini terk etmek zorunda kaldığı Ukrayna ve Rusya Savaşı’nda kayıplarda devam ediyor. Her geçen gün savaşın şiddetinin arttığı da görülen bir gerçek. Bebeklerin, minicik bedenlerin yerlerde kanlı yattığı, son nefeslerini rahat alabilmek için büyük bir savaş verdikleri Ukrayna – Rusya savaşına ait açıklama ise NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’den geldi.

Almanya’nın başkenti olan Berlin’de düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı’nın ardından ilk açıklamalar yapılmaya başlandı. Rusya ve Ukrayna savaşı hakkında konuşan konular hakkında çarpıcı açıklamalar yapan NATO Genel Sekreteri, büyük şoku herkese yaşattı.

İlgili Makaleler

“Ukrayna Bu Savaşı Kazanabilir!”

Savaşın ilk gününden beri Ukraynalı vatandaşların ülkesi için kıyasıya bir mücadele verdiği biliniyor. Bombalara ve saldırılara karşılık veren; Rusya’ya istediğini vermeyen Ukrayna hakkında açıklama yapan Jens Stoltenberg, “Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı planladıkları gibi gitmiyor. Kiev’i almayı başaramadılar. Harkov çevresinden geri çekiliyorlar ve Donbass’taki büyük taarruzları durdu. Rusya stratejik hedeflerine ulaşamıyor. Ukraynalılar vatanlarını cesurca savunuyorlar. Ukrayna bu savaşı kazanabilir” açıklamasında bulundu!

Putin’in NATO’yu parçalamak istemesinin aksine NATO’nun eskisinden bile güçlü olduklarını açıklayan Stoltenberg, Ukrayna’nın mücadelesinin devam edebilmesi için askeri yardımların biraz daha artırılması gerektiğini dile getirdi.

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock ise Ukrayna ve Rusya savaşının korkunç bir durumda olduğunu belirterek; yardımların artması gerektiğini dile getirdiler. Baerbock, “Ukrayna’daki korkunç durumun farkındayız. Burada olmamız bu konuda ne kadar birlik olduğumuzun bir ifadesidir. Bugün, Ukrayna’yı desteklemeye nasıl devam ettiğimizi ve özellikle Ukrayna’daki insanlara destek olmak için neler yapabileceğimizi tartışarak, gelişmeleri analiz ettik. Milli çabalarımız ve özellikle askeri destek söz konusu olduğunda, bu çabalarımızdan vazgeçmeyeceğimiz konusunda hemfikiriz. Ukrayna’nın kendini savunabilmesi için bu desteğe ihtiyacı var” ifadesine yer verdi.

Halen Ukrayna’yı savunan insanların Ukrayna’da ve savaşın içerisinde olduğunu unutmayınız! 81 gündür aralıksız bir şekilde süren bu kanlı savaşın kazananı kim ne derse desin; Ukrayna’dır. Ukrayna, milyonlara direnişi göstermiştir…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu